Skocz do zawartości
Ross001

Jakie głośniki kupić w moim przypadku?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dla siebie odpowiednich głośników od dawna, przerobiłem obecnie 2 zestawy

- t20 Creative

-Jbl Jembe

Oba głośniki nie mają w ogóle podejścia do dźwięku jaki wydobywa się z Lenovo y50-70.

Zależy mi na czystości dźwięku, bez basów, tak jak ma to miejsce w lenovo, gdy w łapku włączę Dolby To już czuję ten bas i mimo że jest to bardzo czysty, fajny Bass to mimo wszystko wolę bez tego, może dlatego że gram w gry dość cicho. Co kupić w tejże sytuacji? Czy ktoś na forum ma laptopy Lenovo z górnej półki i wie jaki soczysty dźwięk wydobywa się z tych laptopów i mógłby polecić jakiś zamiennik dla komputerów stacjonarnych?

Jak już wspomniałem, nie interesuje mnie głośność maksymalna a czystość dźwięku,najlepiej bez basów, czym się kierować szukając głośników w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś budżet ?

Do 1000zł wyrobisz się w microlab solo 7c + karta dźwiękowa

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś budżet ?

Do 1000zł wyrobisz się w microlab solo 7c + karta dźwiękowa

 

Solo 7c idzie wyrwać za 300 + 50zł przesyłka

 

https://www.olx.pl/oferta/glosniki-komputerowe-microlab-solo-7c-kolumny-CID99-IDDBgBA.html#71e2fa7d7a

 

Pytanie, po co takie głośniki, będą za mocne, pewnie zbasowane, albo ja zle rozumuje o co w tym wszystkim chodzi. Kartę dżwiekową kupiłem, konkretnie x fi titanium. W tych głośnikach co wymieniłem nie widać różnicy między ALC 892 a titanium.

I jeszcze coś takiego zauważyłem że jak włączam głosniki t20 to one jakby promieniują, odczuwam działanie tych fal, to co dopiero 7c

Budżet do 400 zł, im mniej tym lepiej, z drugiej strony po co wydawać dużo jak te głosniki robią robotę

https://allegro.pl/oferta/glosniki-subwoofer-do-laptopa-lenovo-y50-70-7439347940 ile one mogą mieć watów 2/3/5 ? Na co głosniki 110w

 

Ja nie wiem jak to dokladnie wytlumaczyc o co mi chodzi, podam pewien przyklad. Gram sobie w League of Legends, i teraz żeby uslyszec lektora musze mocno podglosnic dzwiek zeby slyszec co ona mowi, inaczej mam dzwieki jakies inne z otoczenia i w dodatku zbasowane, nie przyjemne dla ucha, nie slysze w ogole tych dzwiekow co w lenovo, takie niezrozumiale dla mnie to wszystko. Wolę już naprawdę głosniki z monitora od tych t20.

 

Jeszcze mnie zastanawia taka rzecz, glosniki w lenovo to 2.1, czy to nie jest taka ze w tego typu glosnikach bassy (2.1) basy przejmuje calkowicie subofer a z pozostalych glosnikow leci czysty dzwiek?

Edytowane przez Ross001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz autorze całkiem skopana akustykę w pokoju skoro zwykłe niskie tony psują resztę pasma, w dodatku średnica i wysokie są dla Ciebie nieczytelne.

Napisz czy masz duży pogłos w pokoju?

Ja bym proponował nawet proste głośniki Geniusa na biurko o ile akustyka nie zniszczy potencjału tych kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już MODECOM MC-MHF60 za 140zł używane, zobaczymy. Z tym pogłosem to nie wiem jak to sprawdzić za bardzo. Dla mnie ważne jest bym mogł wyłączyć całkowicie basy w grach, pytanie jakie głosniki mi to zapewnia ? Liczę się z tym że te modecomy co kupiłem polecą na sprzedaż, bo mi nie podejdą. Proste Geniusa, to znaczy o jakim konretnie modelu mowisz ? Najbardziej nie lubię gdy mam nierównomierny dzwiek, czyli niektore rzeczy slysze glosniej, inne ciszej z dodatkiem basu, itd itd.

Gdy leci dzwiek z monitora czy z lenovo to jest rownomierny.

Edytowane przez Ross001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

chcesz wyłączyć całkowicie bas a kupujesz zestaw 2.1

 

np Genius Głośniki 2.0 SP-HF1800A 50W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, chce słuchać bez basów ale też mieć możliwość go włączenia. Geniusz w takim razie będą kolejne w kolejce. Te T20 czy JBL Jembe też jak widzisz są 2.0 i co z tego

Edytowane przez Ross001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...