Skocz do zawartości
Karolina999

Ultrabook 13-14 cali, 2000-3000 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup laptopa 13-14 cali. Używany ma być głównie do przeglądania internetu, korzystania z pakietu office, pisania pracy czy obejrzenia jakiegoś filmu. Zależy mi na dobrym ekranie, baterii oraz na tym, aby byl lekki i z łatwością można go było przenosić. Nie ukrywam,ze bardzo nie podobaja mi się grube ramy wokół ekranu. Już od jakiegoś czasu obserwuje różne modele w sklepie i jakiś czas temu zwróciłam uwage na Matebooka 13, niestety ostatnio trudno o dostępność w wersji z 256 gb. Czy coś wiadomo na temat odświeżenia wersji podobnie jak przypadku D14? Od razu pytanie co sądzicie o D14, czy jest sens dopłacać do ewentualnej 13? A moze jakies inne laptopy sa warte uwagi? Budżet taki jak opisie, jednak jeśli byłaby potrzeba moge troche dopłacić, ewentualnie jeszcze poczekać. No i pytanie na koniec, czy warto naginać budżet i kupic Macbooka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Swift 3 i5-1035G1/8GB/512/W10 IPS Żelazny za 2 999,00 zł

Świetnie wykonany laptop - aluminiowa obudowa i wnętrze laptopa, cieniutkie ramki i bardzo mała waga. Matryca 14" IPS.

Najnowszy i5 10gen, 8GB ram, pojemny dysk SSD i zainstalowany system.

Jak dla mnie numer 1 w tej kwocie. Godny polecenia.

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się dokładać do Macbooka.

Ciekawe, bardzo ;) Wszystko zależy od użytkownika. Jeżeli ktoś lubi OSX, to MacBook jest niezastąpiony. Rewelacyjne laptopy. Ale to zupełnie inny budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy MacBook Air z wąskimi ramkami jest rewelacyjnym laptopem, który też kosztuje adekwatnie do wykonania, czyli około 5k. Taniej można otrzymać poprzedni model Air, tylko nie ma wąskich ramek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Jesli ma ktoś jeszcze inne propozycje to rozwaze również. Wybiore sie do sklepu i popatrzę trochę.

Jaka jest odczuwalna różnica w użytkowaniu i5, Ryzen 5, czy Ryzen 7?

Jeśli chodzi o Macbooki to nigdy nie miałam styczności z systemem a słyszałam różne zdania na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie miałaś styczności, Windows Ci odpowiada i nie używasz programów, które wymagają pracy na OSX, to nie widzę sensu zakupu.

i5 to znacznie lepszy procesor. Nowszy, wykonany w 10 nm, bardziej wydajny oraz pozwala na dłuższą pracę na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dysk o pojemności 256GB Ci wystarczy, to pośrodku budżetu jest:

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD za 2499zł

Co prawda jest już dostępny odświeżony model, ale ten poprzedni też nie jest zły, a przynajmniej został sprawdzony. Jeżeli chodzi o samą wydajność to względem nowszej wersji jakiejś przepaści też nie ma. D14 jest lekki, dobrze wykonany, ma podświetlaną klawiaturę, a czasy pracy na akumulatorze są przyzwoite.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam w kilku sklepach, niestety nie wszystkie wymienione modele były dostępne, dlatego wciąż sie waham. Zwróciłam jeszcze uwage na te dwa laptopy, co o nich sądzicie?

 

https://www.x-kom.pl/p/486994-notebook-laptop-133-asus-vivobook-s330fa-i5-8265u-8gb-512-win10-gold.html

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-lenovo-s540-14api-81nh007npb-ryzen-7-3700u-4gb-1tssd-int-14-0-w10-gold

Edytowane przez Karolina999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...