Skocz do zawartości
Babymoore

Chłodzenie do żyłowania Ryzena 1600

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, szukam chłodzenia do mocnego OC Ryzena 1600 do max 200 zł, zastanawiam się czy jest sens brać Grandisa 2 czy Fortis 3 wystarczy, a może coś innego. Nie jestem też pewien czy z Grandisem dostane mocowanie na AM4 ? Moje pamięci to Patriot Vipery 4 więc nie powinny kolidować z Grandisem ?

Edytowane przez Babymoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis wystarczy w zupełności, nawet fera by starczyła bo jest duża szansa że po prostu uderzysz w ścianę z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz wysokiego RAM to możesz śmiało brać Grandisa. Jeśli nie kupujesz używki będziesz miał w zestawie elementy montażowe potrzebne do zamontowania go na platformie AM4 nawet na dwa sposoby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fortis z powodzeniem wystarczy. Mój 1600X po OC na Fortisie nie przekracza 70 stopni i jest cichutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis wystarczy w zupełności, nawet fera by starczyła bo jest duża szansa że po prostu uderzysz w ścianę z OC.

Tylko czy nie warto względem Fortisa dołożyć 40 zł do Grandisa, nie będzie troszkę bardziej przyszłościowy ? Co do OC to najprawdopodobniej będzie 3.95 na 1.4, cinbench przeszedł ale dłuższego testu nie zrobiłem z wiadomych powodów ;)

Edytowane przez Babymoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

 

miałem podobny dylemat, brać Fortisa, a moze dorzucić do Grandisa, a za chwilę myśl o Macho v3

wziąłem Gelid Phantom w cenie Fortisa, w komplecie dobra pasta Gelida , rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy nie warto względem Fortisa dołożyć 40 zł do Grandisa, nie będzie troszkę bardziej przyszłościowy ? Co do OC to najprawdopodobniej będzie 3.95 na 1.4, cinbench przeszedł ale dłuższego testu nie zrobiłem z wiadomych powodów ;)

Nie trzymaj go na napięciu 1,4v, bo to za dużo do ciągłego nastawu. Masz starego 1600 AE, czy nowego AF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzymaj go na napięciu 1,4v, bo to za dużo do ciągłego nastawu. Masz starego 1600 AE, czy nowego AF?

Stary AE, gdzieś wyczytałem że 1.425 jest jak najbardziej bezpieczne jeśli dobrze schłodzone, a 1.4 to za dużo ? Obecnie mam 1.35v 3.9ghz, ale wyższe cyferki kuszą ;D

Edytowane przez Babymoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary AE, gdzieś wyczytałem że 1.425 jest jak najbardziej bezpieczne jeśli dobrze schłodzone, a 1.4 to za dużo ? Obecnie mam 1.35v 3.9ghz, ale wyższe cyferki kuszą ;D

100MHz nie są warte dawania 1.45v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100MHz nie są warte dawania 1.45v

1.45 bym nigdy nie dał, ale nawet 1.4 chyba nie warto więc chyba wezme Fortisa. A co do nakładania pasty to jaki jest najlepszy sposób, rozprowadzić ją równo palcem przez folie ?

Edytowane przez Babymoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropka na środku lub X. Nie ma co cudować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary AE, gdzieś wyczytałem że 1.425 jest jak najbardziej bezpieczne jeśli dobrze schłodzone, a 1.4 to za dużo ? Obecnie mam 1.35v 3.9ghz, ale wyższe cyferki kuszą ;D

Zostaw na 3,9 1,35v, nie ma co męczyć proca. Do takiego ustawienia wystrczy nawet AMD prism.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to dołóż kilka zł do tego - https://www.komputronik.pl/product/470858/deepcool-chlodzenie-ac-assassin-ii.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

 

Poziom NH-D15 i cooler na lata. Nie wiem od jakiej kwoty jest kupon(-10zł) za dołączenie do klubu Komputronika. Jak masz salon u siebie to odbiór osobisty.

 

A jak coś do 200zł to chyba nie ma nic lepszego od Gelida Phantom + swap 2xArtic P12 PWM PST. Wykonanie i kultura pracy będą na znacznie wyższym poziomie od Grandisa 2.

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gelid Phantom to 2 wieże w cenie Fortisa, jest gdzieś haczyk czy po prostu bardzo dobra oferta ? Niestety ale nie mogę znaleźć testów tego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem tego Phantoma ale nie jestem pewien co do jego stabilności, po montażu mogę go odrobinę przekręcić w lewo lub prawo i przy lekkim uderzeniu w obudowę cały drży. To normalne czy źle zamontowałem w co wątpie bo temperatury są jak najbardziej dobre, prime95 blend 1h około 71c przy napięciu 1.415v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie śrubki dokręcone do końca nawet z dużą siłą, zresztą przed założeniem samego chłodzenia ten cały zestaw montażowy z backplate był dość luźny. Żeby chłodzenie przekręcić troszkę siły trzeba użyć ale znowu nie jest jak skała nie do ruszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to troszkę, ale ten typ może tak ma na AM4, na Ryżu go nie montowałem to się więcej nie wypowiem.

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem boczny panel i backplate rusza się na tyle ile pozwalają mu otwory w płycie, samo chłodzenie przekręca się dosłownie o 1mm w lewo i prawo na tych blaszkach przykręconych do stand-offów (zapomniałem jak się to nazywa w naszym języku :E), te śruby z sprężynkami mają tulejki więc nie dociskają chłodzenia bezpośrednio więc ten lekki luz pozwala na drobne przekręcenie, chyba wszystko jest w porządku. Poza tym poczytałem w internecie to wychodzi na to że większość chłodzeń na AM4 tak ma bo używają oryginalnego backplate.

 

 

EDIT:

Takie coś przy chłodzeniu prawie za 300 zł i bequiet twierdzi że jest to normalne i nie wpływa na temperatury, u mnie aż tak źle nie jest :E Edytowane przez Babymoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma czym się martwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...