Skocz do zawartości
Munn

[Zestaw] 5000-5500zł Gry/Programy/B-OC/Brak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję pomocy w złożeniu odpowiedniego komputera, który mi posłuży w 80% do grania 20% do streamowania i montażu filmów. Komputer będzie pracował nawet po kilkanaście godzin dziennie.

 

Nie mam odpowiedniej wiedzy, która by mi ułatwiła sprawę wyboru, dlatego proszę Was o pomoc. Główny mój problem to czy amd czy intel, radeon czy geforce. Powiem tak: Przeczytałem bardzo dużo poradników i recenzji i jest to bardzo trudny dla mnie wybór.

 

Spróbowałem swoich sił w złożeniu komputera i wyszło coś takiego:

https://proline.pl/konf/f1677dbd

Do tego jakiś dysk HDD 1tb

 

Nie wiem czy to ze sobą dobrze współgra?

 

Czy może lepiej postawić na intel i5 9400f?

 

A może w tym zestawie zamienić geforce na:

https://www.x-kom.pl/p/504414-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-5700-xt-8gb-gddr6.html

 

Mój budżet to najlepiej do 5 tyś. Jestem w stanie dobić do max 5500zł pod warunkiem, że to rzeczywiście będzie opłacalne. W cenie montaż + system + pasta

 

Pytanie końcowe.

Czy trzeba jeszcze coś do tego dokupić a pominąłem?

 

PS naczytałem się trochę o problemach amd z biosem i sterownikami ale nie wiem czy to dalej aktualne problemy.

 

Z góry dziękuje za wszystkie rady.

Edytowane przez Munn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/acde2a84

 

Złożenie masz za 1 zł. Kod proset

Intel ma sens tylko jak pójdziesz w model z igpu pod obróbkę video. Masz SSD 512 i dobre pamięci + lepsza buda. Możesz dać 3700x z większym naciskiem na video albo bez problemu rtx 2070 super z naciskiem na gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie, który podałeś zmieniłbym 3 rzeczy.

1 Wywalił windowsa i kupił klucz z allegro (jakieś 500zł w kieszeni)

2 Mając to 500zł dorzucił do 2070 super (producenta i model już musisz sobie wybrać - ja bym polecał msi rtx 2070 super gaming x trio)

3 Zamienił zasilacz na corsaira rmx 750w

 

Jak wywalisz jeszcze składanie i testowanie to wyjdzie po ich cenach 5444.

Grafika znacznie lepsza do grania jak i streamu i zasilacz z większym zapasem...moim zdaniem warte dorzucenia 500zł (pomijam dyskusje dotyczącą wydajności AMD i Intela w grach i opłacalności obydwu rozwiązań)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie, który podałeś zmieniłbym 3 rzeczy.

1 Wywalił windowsa i kupił klucz z allegro (jakieś 500zł w kieszeni)

 

Rownie dobrze moze poszukac windowsa na torrentach. Wyjdzie tak samo legalnie za zaoszczedzi jeszcze wiecej xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownie dobrze moze poszukac windowsa na torrentach. Wyjdzie tak samo legalnie za zaoszczedzi jeszcze wiecej xD

Na temat legalności tych kluczy też nie będe dyskutował :) różnica jest jednak zasadnicza...windowsa z torentów nie aktywujesz w microsofcie :) a z allegro tak.

Edytowane przez sFIR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dziękuję za rady

 

https://proline.pl/koszyk/acde2a84

 

Złożenie masz za 1 zł. Kod proset

Intel ma sens tylko jak pójdziesz w model z igpu pod obróbkę video. Masz SSD 512 i dobre pamięci + lepsza buda. Możesz dać 3700x z większym naciskiem na video albo bez problemu rtx 2070 super z naciskiem na gry

 

W tym zestawie co podałeś wszystko ok. Tylko pytanko czy będę miał jakieś problemy z biosem/sterownikami? Czy wszystko będzie działać jak należy? Gdzieś czytałem, że jakieś problemy z biosem są i trzeba instalować różne wersje?

 

Co do mocniejszego procesora czy karty to raczej chyliłbym się ku mocniejszej karcie. Tylko widzę, że to już 500-600zł więcej. Możesz podać jaki dokładnie model bo jak wyszukuje rtx2070 super to trochę tego jest. Który będzie opłacalny i w miarę tani? I czy jest sens dopłacać aż tyle? (To chyba przekroczy mój budżet)

 

Dodatkowe pytania:

Jaki dysk hdd 1tb do tego będzie pasował?

Czy ten zasilacz wytrzyma? Bo jeden kolega napisał aby zamienić na zasilacz na corsaira rmx 750w

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie nie musisz nic aktualizować, masz aktualny BIOS.

 

Zasilacz wystarczy z zapasem, ten zestaw weźmie z 300-350W w najgorszym scenariuszu.

 

RTX 2070 Super - https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n207sgaming-oc-8gd-p1378095

 

Czy warto dołożyć to kwestia jaki masz monitor?

 

Twardziel - https://proline.pl/dysk-toshiba-p300-hdwd110uzsva-1tb-sata-iii-64mb-7200obr-min-bulk-p951166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie nie musisz nic aktualizować, masz aktualny BIOS.

 

Zasilacz wystarczy z zapasem, ten zestaw weźmie z 300-350W w najgorszym scenariuszu.

 

RTX 2070 Super - https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n207sgaming-oc-8gd-p1378095

 

Czy warto dołożyć to kwestia jaki masz monitor?

 

Twardziel - https://proline.pl/dysk-toshiba-p300-hdwd110uzsva-1tb-sata-iii-64mb-7200obr-min-bulk-p951166

 

Dzięki!

 

Monitora jeszcze nie posiadam na razie gram na starym. Planuje wymiane za parę miesięcy ale zastanawiam się czy full hd czy 2k. Raczej będzie: Full hd 144hz 1ms 27".

 

Co do karty to trochę budżet szarpie. Opłaca się do takiego monitora?

Jeżeli zdecyduje się na 2060 Super, to która wersja?

Edytowane przez Munn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj monitora 27 cali i Full HD bo to pikseloza (trochę przesadzam, no ale obraz nie jest zbyt efektowny, za niskie ppi). Jak już to wskakuj na 1440p.

 

I wtedy RTX 2070 się przyda :thumbup:

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 cali 1080p jak nie ma się nosa przy samym ekranie jest w 100% akceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie akceptowalne - dla mnie nie bardzo. Różnica na korzyść 1440p to przepaść, no ale ja jestem z tych co nawet przy 6,5-calowym ekranie w telefonie widzą sporą różnicę w ostrości obrazu między FHD+ a wyższymi rozdziałkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest. Każdy widzi to inaczej ale z tego co akurat ja sam przez wiele lat widzę, to ludzi narzekających na pikseloze przy 1080p na 27 calach, to jest chyba kropla w morzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dziś jeszcze napisać co wyszło i prosiłbym o poprawki pielęgnacyjne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest. Każdy widzi to inaczej ale z tego co akurat ja sam przez wiele lat widzę, to ludzi narzekających na pikseloze przy 1080p na 27 calach, to jest chyba kropla w morzu.

 

Bo większość tych ludzi nie widziała w akcji wyższej rozdziałki, dopiero z 2-3 lata temu zaczęły się popularyzować te ekrany. Tak samo było jakiś czas temu z 60 Hz i 144 Hz - też dużo osób "nie widziało różnic", były te pierdoły, że ludzkie oko i tak nie widzi więcej, itp. A teraz mało kto myśli o monitorze do gier poniżej 144 Hz i ludzie są w stanie wydać więcej na ekran - jeszcze kilka lat temu polecało się głównie ekrany za 400-600 zł.

 

Postaram się dziś jeszcze napisać co wyszło i prosiłbym o poprawki pielęgnacyjne:)

 

Spoko :thumbup:

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo większość tych ludzi nie widziała w akcji wyższej rozdziałki, dopiero z 2-3 lata temu zaczęły się popularyzować te ekrany. Tak samo było jakiś czas temu z 60 Hz i 144 Hz - też dużo osób "nie widziało różnic", były te pierdoły, że ludzkie oko i tak nie widzi więcej, itp. A teraz mało kto myśli o monitorze do gier poniżej 144 Hz i ludzie są w stanie wydać więcej na ekran - jeszcze kilka lat temu polecało się głównie ekrany za 400-600 zł.

 

 

 

Spoko :thumbup:

 

Przy czym różnice pomiędzy 60 a 144 Hz zobaczy nawet największy laik. Pierdoły o 30 fosach i ludzkim oku to chyba sami konsolowcy pisali. Żaden octowiec raczej tego nie pissal

 

Nie twierdzę, że różnicy w 1080 a 1440 na 27 calach nie będzie. Twierdzę, że 1080p jest całkowicie akceptowalne.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym różnice pomiędzy 60 a 144 Hz zobaczy nawet największy laik.

 

Tak samo jak różnice między 1080p a 1440p na ekranie 27' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W to akurat wątpię jakbyś dał z metra, półtora do porownania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem więc coś takiego:

 

https://proline.pl/konf/25d3ab40

 

W sumie większość jest taka jaką podał Caps

 

Wielkie dla Was dzięki Caps i Dirian

 

Wyszło mi tam 5382zł - 150zł z kodem "proset" tak?

 

Niestety do rtx2070 jest za duża dopłata i przekroczy to mój budżet.

 

Jak możecie to potwierdźcie taki zestaw.

Co do systemu to wolę wersję BOX.

Ewentualnie mogę dopłacić 100-200zł do czegoś jeszcze. Ale w drugą stronę również może być:)

 

Dodatkowo zapytam czy uważacie, że sklep pro line jest ok czy jednak polecacie by gdzie indziej zamówić?

Edytowane przez Munn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. Z kodem złożenie masz za 1 zł. Nie ma potrzeby dokładania więcej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super!

Dzięki jeszcze raz za pomoc

 

Jest ok. Z kodem złożenie masz za 1 zł. Nie ma potrzeby dokładania więcej kasy.

 

Zapomniałem jeszcze zapytać czy ta wersja 2060 super może być bo widziałem parę innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być. Lepsze chłodzenia to znów ceny RX 5700 XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wrócić jeszcze do tematu płyty głównej. MSI B450-A PRO MAX AM4 Nie mogę znaleźć informacji czy ona posiada wejście display?

Edytowane przez Munn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz w karcie graficznej

 

Dzięki Ci wielkie.

Właśnie udowodniłem, że się nie znam, albo już zbyt zmęczony jestem.

To jeszcze zapytam czy ta płyta co mam w zestawie czy lepsza będzie MSI B450 TOMAHAWK MAX AM4? Widzę w innych tematach, że raczej tomahawka dają a dopłacić 50zł mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...