Skocz do zawartości
sequent

Tania karta dźwiękowa / DAC AMP do Cloud Alpha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie szukam czegoś co poprawi jakość dźwięku tych słuchawek. ;)

 

Aktualnie są podpięte pod integre ALC892 (Asrock Z77 Extreme3) i dźwięk jest dość płaski a basy lekko słyszalne (nawet w bardzo basowych utworach).

Zależy mi na czymś dość tanim (chyba, że naprawdę warto dopłacić do czegoś lepszego).

 

Ostatnio zastanawiałem się nad SB X G1 i HyperX AMP - czy są warte uwagi? A z kolei FiiO E10k Olympus 2 / SB X-Fi Surround 5.1 Pro / SB Z czy nie będzie przesadą do tak podstawowego zastosowania?

Słuchawki mają służyć w głównej mierze do FPS oraz słuchania muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore ALPHY dokladnie MASZ? te zwykle CLOUD ALPHA ?

Mam takie w szafie schowane i do do basu.. no nie licz na cuda :D

 

Na integrze slabo ale na Maya u5 ktora posiadam obcina te basiki nieco np ale mozna podbic w systemie odpowiednio ogolnie lkarte polecac ale za 200zl ona jest :)

Posluchaj sobie czegos dobitnego jak np to

 

albo np to

;):o

:E :E

 

nadaje sie tez na testy wytrzymalosci SKRZYNEK BASOWYCH i wzmacniaczy :E :E ogolnie polecam :lol2:

 

tam czuc lepiej czy masz dobre sluchawki i odpowiednia karte :D aczkolwiek nie kazdy ma identyczny sluch- na inetgrze u mnie sie gubia ale MAYA U5 daje rade , przy czym np iski hd 9999 zjadaja (duzo glebiej schodza) ALPHY w takim porownaniu :E

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zwykłe Alphy (nie S-ki).

Również zastanawiałem się nad Mayą, ale słyszałem że mają problemy ze sterownikami / dźwiękiem (poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie). Ale dzięki za propozycje poczytam jeszcze na temat tej karty. :E

Jak coś to byłbym wdzięczny jakby ktoś się jeszcze wypowiedział na temat kart które podałem w 1. poście. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zwykłe Alphy (nie S-ki).

Również zastanawiałem się nad Mayą, ale słyszałem że mają problemy ze sterownikami / dźwiękiem (poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie). Ale dzięki za propozycje poczytam jeszcze na temat tej karty. :E

Jak coś to byłbym wdzięczny jakby ktoś się jeszcze wypowiedział na temat kart które podałem w 1. poście. ;)

 

Nie wiem jakie problemy :hmm: i jakie sterowniki- zadnych nie potrzeba- podpinasz i gra , chyba ze masz XP albo LINUX to nie wiem :E

 

Jest jakas na USB karta w cenie u5 i moze byc lepsza ale nie pamietam teraz co to za karta :mad:

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na integrze slabo ale na Maya u5 ktora posiadam obcina te basiki nieco np ale mozna podbic w systemie odpowiednio ogolnie lkarte polecac ale za 200zl ona jest :)

 

Rozumiem, że Maya raczej nie polepszy basów i bez dodatkowego eq się nie obędzie? :(

 

Jest jakas na USB karta w cenie u5 i moze byc lepsza ale nie pamietam teraz co to za karta :mad:

Xonar U3?

Edytowane przez sequent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Maya raczej nie polepszy basów i bez dodatkowego eq się nie obędzie? :(

 

 

Xonar U3?

 

te sluchawki nie sa pod bas zrobione , jedynie w niektorych utworach dosc dobrze go przekazuja, korektor i tak jest konieczny ,Maya podbija mocno glosnosc i tez jakosc ale no kosztem basu- nie jakos bardzo ale czuc to na integrze jest lekko mocniejszy bas ale gorszej jakosci ogolnie , minimalnie cos pokombinujesz w ustawieniach bedzie ok , chyba ze kupisz inna dzwiekowke - moze ktos sie wypowie wiecejbo pamietam ze czytalem gdzies o jakiejs karcie ktora sama w sobie juz ten bas uwydatniala :D ale nie pamietam jaka to karta . Obstawiam ze i tak trzeba bedzie manualnie ustawiec pod siebie jak najbardziej EQ.

 

XONAR U3 jakos mnie nie przekonuje , wyglkada bardziej chinsko niz Maya ale no w sumie nie kosztuje 200 tyle tylko mniej :E

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki @AdRjiaN za odpowiedzi, chyba się jednak przekonałem i wybiorę Mayę. :D

W razie jakby ktoś miał lepszą alternatywę w +/- tym samym przedziale cenowym co Maya (usb/pcie) to piszcie, z chęcią jeszcze poczytam. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze ciekawi mnie jak wrazenia na nowej karcie? Bo obstawiam ze juz kupiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze ciekawi mnie jak wrazenia na nowej karcie? Bo obstawiam ze juz kupiona?

Po długim namyśle wybrałem jednak DragonFly Black. Dźwięk jest lepszy ale po podłączeniu mic do integry słychać szumy/piski. Dopiero po ściszeniu głośności na kablu efekt ustępuje ale dźwięk jest trochę gorszy (przynajmniej tak mi się wydaje). Jakieś sugestie co z tym mogę zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli masz problem z mikrofonem to są chyba tylko dwie opcje:

- sprzedaż/zwrot Dragonfly Black i kupienie czegoś co ma również wejście mikrofonowe

- zostawienie Black'a i zakup nowego, osobnego mikrofonu na USB, co przy posiadaniu Alphy, nie ma chyba większego sensu, bo nie po to słuchawki z mikrofonem masz, żeby mieć odrębny mikrofon

 

PS. Ja mam Black'a, którego niedawno kupiłem, ale osobny mikrofon na USB już miałem wcześniej, więc nie stałem przed podobnym dylematem co Ty.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mam pomysł dokupienia osobnej dźwiękówki pod usb tylko pod mic. W następnym tyg coś więcej opowiem jak ta karta przyjdzie. Nwm co takiego zrobiłem ale szumy się zmniejszyły i słyszę tylko popiskiwanie podczas ruszania myszką. Jak ta karta nie wypali to spróbuje oddać ważkę i kupić mayę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś testowo podłączyć na odwrót? Mikro pod Dragonfly a słuchawki pod integrę?

Podłącz i zobacz jak będzie się mikrofon zachowywać. Będziesz wiedział czy ma to sens, czy też po prostu mikrofon w słuchawkach zaczyna szaleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to raczej typowe problemy przy DAC'ach na USB (które z tegoż USB mają zasilanie). Intensywność zależy od płyty głównej, zasilacza i samego DAC'a w zależności od rodzaju zakłóceń. To samo będzie na Mayi, to samo będzie na droższym Prodigy Cube. Na kartach wewnętrznych z kolei często jest problem z interferencją elektromagnetyczną powodowaną przez GPU. Ja pozbyłem się wszelkich zakłóceń dopiero przy kupnie DAC/AMP'a z własnym zasilaniem, po USB idą same dane, może być też SPDIF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś testowo podłączyć na odwrót? Mikro pod Dragonfly a słuchawki pod integrę?

Podłącz i zobacz jak będzie się mikrofon zachowywać. Będziesz wiedział czy ma to sens, czy też po prostu mikrofon w słuchawkach zaczyna szaleć.

Przetestowałem i efekt jest podobny.

W następnym tyg najprawdopodobniej odbiorę drugą kartę i wtedy zobaczę czy się mic poprawi. Najwyżej oddam ważkę i pomyślę nad czymś innym... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wrażenia w grach po przesiadce z tego alc892 na DAC-a Dragonfly?

kupiłem też niedawno cloudy alpha i szukam czegoś aby polepszyć(i podgłośnić) dźwięk, integra u mnie przy cicha, a jak dam maxa to słychać lekkie szumy

co prawda nie mam budżetu na ważkę, ale myślę nad Fiio e10k Olympus2, ewentualnie SB 5.1 Omni, tu sie waham, czy sb do gier nie będzie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Okiem totalnego laika i z punktu widzenia moich słuchawek AKG K240 powiem tak:

 

Integra jest sporo cichsza, bardziej płaska, odległa, instrumenty brzmią gdzieś w tle (niektórych prawie nie słychać), giną basy, instrumenty, nawet wokal dobiega tak jakby trochę "obok"

Dragonfly Black wręcz przeciwnie. Nie tylko jest głośniej, ale utwory nabierają głębi. Nagle zaczynasz "czuć" na słuchawkach basy i różne instrumenty (odkrywasz ze zdziwieniem, że utwór ma ich więcej niż np. dwa lub trzy), a wokalem możesz się cieszyć, bo wreszcie ktoś śpiewa tobie do ucha, a nie gdzieś "z boku".

 

Powrót do integry to wrażenie braku. Tak jakbyś miał bezbarwną papkę.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dragonfly-a mnie nie stać, zamówiłem tego Fiio e10k, we wtorek przyjdzie, jak coś to oddam, chociaż myślę, ze gorzej niż na integrze to juz nic nie zagra ;) (boję się tylko o gry, bo karty, które zawsze posiadałem (przeważnie SBki) miały surround i nie wiem jak taki wzmacniacz słuchawkowy do muzyki będzie się spisywał (pozycjonowanie, strzały, wybuchy itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Cloudów Alpha właśnie z Fiio e10k. Jak dla mnie gra to spoko, zauważalnie lepiej niż na integrze a na pewno głośniej...

Nie jestem żadnym audiofilem, więc ciężko wypowiadać mi się o jakości dźwięku. Dla mnie - przeciętnego "Kowalskiego" Alphy z Fiio e10k po prostu dobrze się uzupełniają.

Wzmacniacz dokupiłem przede wszystkim dlatego, że nie miałem już pomysłu jak na integrze uzyskać większą głośność a Fiio mi w tym pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz doszedł wczoraj - dla mnie bomba, od razu głośniej, więcej dźwięków się pojawiło, basy o dziwo nawet bez podbicia są bardzo dobre, widocznie alphy tak grają, co mnie cieszy, doinstalowałem sobie equalizer APO z nakładka Peace i jest super - a muza nawet z YT nabrała nowych brzmień :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wrażenia w grach po przesiadce z tego alc892 na DAC-a Dragonfly?

kupiłem też niedawno cloudy alpha i szukam czegoś aby polepszyć(i podgłośnić) dźwięk, integra u mnie przy cicha, a jak dam maxa to słychać lekkie szumy

co prawda nie mam budżetu na ważkę, ale myślę nad Fiio e10k Olympus2, ewentualnie SB 5.1 Omni, tu sie waham, czy sb do gier nie będzie lepszy

Co tu się rozpisywać, każda z piosenek wreszcie ma jakieś brzmienie. :lol2:

Testuje drugą dźwiękówkę pod micro aktualnie. Niby jest lepiej ale popiskiwania dalej słychać... Planuję podłączać micro tylko wtedy, kiedy zechce mi się w coś zagrać oraz będę musiał trochę głośność na kablu zmniejszać by zminimalizować piski. No cóż na zmianę nowego PC mnie na razie nie stać więc takie rozwiązanie musi mi wystarczyć. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podłączyłem osobny stary mikrofon zamiast tego z headsetu (hyperx ALpha) i szumy/piski zniknęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia słabego kabla w tych słuchawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia słabego kabla w tych słuchawkach?

może, jeszcze zobacze jak kupie przedłużkę pod tylne gniazdo, bo na razie na przednim panelu te szumy miałem

zresztą ten stary co mam nadal jest dobry i mi styka do tego co gram, słuchawki kupowałem ze względu na dźwięk, mikro to był tylko taki bonusik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu samego micro do dźwiękówki (pomijając kabel od headsetu) o dziwo nie słyszę żadnych pisków. :o

Po podłączeniu obydwu końcówek, nieważne w jakiej kombinacji: mobo + mobo, mobo + dragonfly, dragonfly + zew. dźwiękówka, zawsze słychać piski/szumy nawet bez podpiętego micro...

Może to splitter TRRS->TRS wywołuje te zakłócenia? Może kupno krótszego rozdzielacza by pomogło? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może, do telefonu jak podłączyłem bez przedłużki rozdzielającej na mic+audio to nic nie szumiało, stary mikrofon oddzielnie podłączony do integry też nie szumi

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...