Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już jakieś 3 tygodnie temu zainstalowałem sobie w komputerze dysk SSD: GoodRam 256GB Iridium Pro generacja 2. Jak odpaliłem kompa to w BIOS-ie przez przypadek zresetowałem ustawienia do defaultowych i od tamtej pory moje pamięci RAM (Corsair Vengeance LPX 16GB 3200MHz) nie chodzą na taktowaniu 3,2GHz tylko 3,066GHz maks. Coś kombinowałem, ale ostatecznie tak działam, właśnie na tym taktowaniu.

Później już po zainstalowaniu wszystkich rzeczy i generalnie ogarnięciu PC'ta zauważyłem dwie dziwne rzeczy.

Po pierwsze - na początku zdarzało się to częściej, a mianowicie podczas używania przeglądarki (Firefox) nagle na czas może 3 sekund, pasek robił się niebieski, kilka literek znikało. Nie pojawiało się to już tak często później, ale dzisiaj znowu to się pojawiło: https://imgur.com/a/U4ffdwp

Po drugie - w momencie kiedy np. przeglądam sobie po prostu strony internetowe czy coś (nie uruchamiam programów w międzyczasie) to, ja wiem, czasem po 30 minutach może po godzinie w komputerze słychać dźwięk dokładnie taki sam jak przy jego wyłączaniu, ale nie ma jakiejś nagłej ścinki, wszystko chodzi tak jak chodziło. Dopiero później jak już chcę odpalić jakąś aplikację, przykładowo Steama, to wtedy słychać dźwięk jakby uruchamiania komputera i sama inicjacja uruchamiania trwa dłużej.

Ktoś wie o co chodzi? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś reinstalu Windy?

Wraz z nowym dyskiem (na którym zresztą Windowsa mam) robiłem format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź memtestem ramy i jakimś programem dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...