Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc , czy ktoś ma jakąś opinie odnośnie tej pompy ? Mój link cena dla mnie jest ok, planowałem kupić alphacool eisbaer solo ale porównując do tej, to nie dość ze tansza to i mocniejsza, łatwiej odpowietrzyć. Minus to zintegrowany rez, ale w sumie większy mi nie podejdzie to obudowy (max 150mm, ta ma 135mm). Na 12V może być ja słychać, ale puszcze ja na 5 lub 7v, powinna mi wystarczyć (loop cpu + 240mm slim chlodnica, pozniej chce dodać gpu i może chlodnice 120). Chyba ze cos lepszego będzie w tej cenie pompa plus tez (nie piszcie mi o d5 bo to ponad mój budżet, zresztą do tego zestawu to mega overkill :E )

Dzięki :)

Edytowane przez Keel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu były spore problemy z DCP-450 - złe uszczelki i ciecz ciekła, potem pękające rezy. Teraz już wszystko poprawili, dodali opcję z multiportem na topie i to naprawdę fajna pompa w tej kasie. Przede wszystkim jest cichutka i całkiem mocna. Do zwykłej pętli typu blok na CPU, blok na GPU i dwie chłodnice spokojnie wystarczy. Jak chcesz z większym rezem to jest wersja DCP-450M.

 

Na 5V czy 7V nie puszczaj, to za mało dla tej pompy (nie wiem czy nawet się włączy przy takim napięciu). Generalnie ona powinna stale pracować na 12V.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na taka odpowiedz liczyłem i to głównie z Twojej strony zawisza ;)

 

Tak, właśnie o tych oringach czytalem gdzies na forach. I ze poprawili jakość rezów. Aa ok w takim razie zostanie na 12V. Widziałem ta większa , nawet w dobrej cenie jest bo koło 10zl droższa , ale nie podejdzie mi tam gdzie chce (planuje na ten biały stelaż co leci w po środku obudowy w h200i, będzie delikatnie nad gpu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę raczej przykręciłbym do solidnego, stałego elementu obudowy. Przykręcenie jej do takiego cienkiego, długiego i podpartego tylko w dwóch punktach elementu może skutkować wibracjami. Pompę przykręć w pewniejsze miejsce, dając solidne, grube podkładki gumowe pod wszystkie elementy montażowe, żeby wyciszyć ewentualne wibracje. Im więcej gumy tym lepiej i ciszej :). DCP-450 sama z siebie niewiele wibruje, bo na tle D5 czy DDC to słaba pompa, ale lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to teraz dramat bo nie bardzo jest gdzie. A gdyby tak wzmocnić ten element ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tym elementem jest blacha, czy dziura? Jak blacha, to możesz przewiercić się się przez ten element i dalej w blachę. Dać długie śruby, gumowe podkładki i powinno być ok. Możesz też spróbować przymocować DCP prost do tego elementu, bo może wcale nie będzie nic wibrować. Jak będzie wibrować, to wtedy będziesz się martwił i kombinował nad rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój linkTak to wyglada. Trzyma się dość solidnie

 

Może uda się do piwnicy to jeszcze złapać

 

Edit. Mój link chyba zadziała :E

Edytowane przez Keel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest dziura za tą osłoną. Nie przejmuj się na zapas, przykręć DCP-450, a potem ewentualnie będzie się kombinować. Warto być jednak świadomym pewnych ewentualnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec wrocimy do tematu jak beda problemy z pompa i wibracjami.

 

A teraz mam pytanie odnośnie bloku na cpu, mam okazję (chyba) kupić thermaltake pacific w4 plus za około 150zł, warto ? Czy lepiej wziąć blok bykski za okolo 200zł z angeli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 150 zł to całkiem fajna opcja, zwłaszcza jak Ci się wizualnie podoba, bo to już indywidualna sprawa. Tylko Tt oczywiście musi stosować niestandardowe wtyczki do LEDów, które zamontowane są w bloku, co zmusza do używania ich kontrolera, który masz dodany w zestawie (sprawdź czy jest, bo bez niego nici z podświetlenia) + instalacji ich softu. Kontroler zajmuje dodatkowe miejsce, którego u Ciebie pewnie niewiele będzie w tej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kontroler jest wpinany w złącze usb na płycie? Bo jesli tak to odpada bo mam tam juz spięty kontroler nzxt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wpinany jest pod wewnętrzne USB 2.0. Jak nie masz wolnych portów to zawsze są rozdzielacze - np. NZXT ma coś takiego (AC-IUSBH-M1), czy Aquacomputer HUBBY7.

 

Tego pseudo "inteligentnego" kontrolera bym się pozbył, bo to zbędny bajer, który nic nie robi.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten hub alphacoola wyglada ok, mógłbym spiąć blok, kontroler nzxt oraz zasilacz. Ale miejsca fakt, malo juz. A ten blok Mój link bez żadnych adapterów będzie współpracował z oprogramowaniem mojej płyty? Bo jesli tak, to szkoda brac tego tt za 150 i jeszcze doplacac 90zł za huba usb. Lepiej chyba wziac za 200zl tego barrowa wyżej i miec z glowy ?

 

 

Edit. Mowisz o tym kontrolerze dołączonym do obudowy ? Używam do sterowania paskiem led oraz spinam tam 3 wentylatory. Chociaż program cam jest do bani

Edytowane przez Keel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Alphacool, tylko AquaComputer :P.

 

Barrow też oczywiście używa swoje wtyczki od oświetlenia (system LRC) :P. Twoja płyta ma złącze 3-pin 5V ARGB tak jak diody na tym bloku. Przy pomocy tego adaptera powinno się to dać podpiąć (adapter pod kabel z bloku i dalej pod płytę).

 

Edit: Podepnij pasek LED prosto pod złącze na płycie, a wentylatory na splitterze i po problemie. Twoja płyta ma zarówno złącze 4-pin RGB 12V jak i 3-pin ARGB / DRGB 5V.

 

Wszyscy producenci tylko dorzucają swoje graty - sterowniki, własne wtyczki, pinouty etc. i człowiek potem ma tonę kontrolerów i mega bajzel.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa magicoiola to potrafiła nawet cieknąć przez środek jakoś, tzn uszczelka na tym cylindrze ok, a woda leci z otworu po kablu na spodzie.. :) Także bym uważał z nią, lepiej montować gdzieś że pod pompą nic nie zaleje, tak na wszelki wypadek.

Skręcać rpm się dało z tego co pamiętam na 5v nawet działała. Spokojnie pchało przez 2 bloki i jedną chłodnicę, więc dla maniaków ciszy była to opcja. Pompka jest bardzo cicha. Ale te awarie, to szkoda nerwów moim zdaniem. Jest na forum kilka osób które problemów nie miało, ale znajdziesz chyba więcej przypadków właśnie z problemami, i to nie byle jakimi bo wyciek to poważny problem. Potem odsyłaj to na gwarancje, trzeba lc rozbierać, strasznie upierdliwe.

Ja bym polował na używane D5, vario albo pwm, koniecznie z opcją skręcenia obrotów. Niezniszczalne pompy, i jeżeli wytłumisz je odpowiednio i zejdziesz z obrotami - bardzo ciche. Da się za 200 dostać na alledrogo jak się dobrze przyczaisz. Cena nówki z rezem to nieporozumienie, ale używki potrafią być znośne.

 

Ogólnie miałem trochę tych pompek i D5 były najlepsze. To jest element układu w który bym dał największą część budżetu, ma największy wpływ na komfort użytkowania/bezproblemowość. Lubię budować lc ze złomu, jakieś stare bloczki odrestaurować sobie, stary swiftech czy koolance, czasem do kupienia za 5 dych. Chłodnice tak samo, dobrze wypłukać, finy wyprostować, odmalować, naprawdę niezłe szroty da się doprowadzić do używalnego stanu. Ale pompki bym innej jak d5 już nie brał, potem cały efekt jest zniweczony jak brzęczy albo co gorsza całkiem padnie jak magicoole.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa pardon, faktycznie :D juz mam mętlik od tego lc :D

 

Czyli tak :

Z

- blok barrowa plus ten adapter i pod złącze 3-pin

- pasek led pod zlacze 4-pin na plycie

- pompe myślę podłączyć po fan2 żeby monitorować jej prace

- 4x wentylatory 120mm pod cpu_fan nie będzie za dużo?

 

 

Edit. No to mnie troche zmartwiłeś :( a miałem juz zamawiać ta pompę. Nie chciałbym żeby coś z niej kapało bo pod nią będzie gpu.

Tak, wiem ze D5 jest the best itd ale na używaną mogę teraz polować i polować miesiącami, a chciałbym już zrobić tego loopa bo strasznie wkurza mnie cooler od ryzena..

Edytowane przez Keel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak musiałbyś to podłączyć. 4 normalne wentylatory na jednym złączu bez problemu polecą.

 

Co do samej pompy, to rozwiązanie proponowane przez Aeriala jest najlepsze - nie ma co nawet porównywać DCP do D5, bo wiadomo co jest lepsze. Używki latają po te 200 zł, ale najczęściej gołe. Do tego trzeba doliczyć cenę topu oraz reza. DCP-450 montowałem w ultra budżetowym LC u znajomego jakiś czas temu (już chyba koło roku będzie). Angela potwierdziła mi, że to najnowsza rewizja jaka wtedy była. Wszystko śmiga bez problemu. Trzeba jednak fatycznie być świadomym problemów jakie z tą pompką były na przestrzeni ostatnich 4-5 lat, bo jaja były srogie.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w weekend biore sie za przekładanie kabli :)

 

Co do pompy, doskonale rozumiem o co chodzi. Chętnie kupiłbym D5, ale po prostu mnie nie stać na nią. Kompletna pompa z topem i rezem wyjdzie pewnie ze 400zł najmarniej, jeśli już trafie na taką używkę. A ja z ta pompą dcp450 zamknąłbym sie z calym lc w kwocie 450zł co w połączeniu z resztą podzespołów już tak nie odstaje :)

Z drugiej strony chciałbym spać spokojnie, a nie myśleć o tym że po nocy działania kompa rano zrobi sie z niego akwarium..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już na DCP ponarzekali, ale tylko dorzucę od siebie - miałem 2 sztuki, pierwsza nie ciekła, ale po kilku dniach silniczek zaczął jęczeć, więc odesłałem na wymianę (do Angeli), drugą była super cicha, ale po kilku dniach pojawiło się, sama z siebie, serio, cieniutkie pęknięcie w rezie, pionowo na całej wysokości zbiorniczka. Nic nie ciekło, ale wiadomo, od razu zwrot. Potem już D5 kupiłem, choć podobnie jak Ty chciałem coś budżetowego po prostu. Sama pompka jest mega cicha, normalnie na 12V praktycznie niesłyszalna przy i tak cichym kompie. No ale właśnie, chyba trudna do polecenia. I ma bardzo, bardzo miękki plastik, tzn trzeba uważać przy wkręcaniu złączek, bo nowy gwint można se zrobić :E

 

Jak chcesz budżetowo Ryża schłodzić to spójrz na mój topic o Ninjy, właśnie odświeżyłem bo zamontowałem dziada na AM4+. Ninję byle jaką albo Mugena za 10-20 zł spokojnie kupisz, tylko trzeba pokombinować z mocowaniem, ale dokładnie tam opisałem co i jak. Jak na przeczekanie żeby budżet uzbierać na wodę to może być fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoją sytuację. Z takim budżetem na za wiele nie można sobie pozwolić. Z tanich pomp jest jeszcze DC-LT 2600 która siedzi w Eisbaer Solo, o której sam wspominałeś, ale jej wydajność jest faktycznie sporo niższa i kultura pracy nie najlepsza. EK ma SPC-60, ale tutaj tak czy siak mowa już o 300 zł. Jest jeszcze XSPC Ion Pump, ale tam różne opinie słyszałem i ten produkt jest EOL. Są też różne chińskie wynalazki z Ali, ale to ten sam problem. Prawda jest taka, że jak chcesz złożyć pewne LC, to musisz mieć kasę. Na Twoim miejscu założyłbym jakiś tani cooler powietrzny na tego R5, żeby kultura pracy była ok i w międzyczasie zbierał budżet oraz polował na okazje w kwestii LC.

 

Edit: Kater mnie uprzedził :P.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych jest jeszcze SPC-60 , malutka ale daje radę i nie słyszałem żeby nikt na nią narzekał. Jest cicha, wystarczy do zwykłego układu, koszt nie zabija, EK daje ją do tych swoich kitów i jest spoko, masa ludzi je kupuje.

Na redycie ostatnio też była rozkmina czy VPP775 V3 już jest ok czy nie, i w sumie ciężko coś tu powiedzieć, bo duży wątek o niej na OC jakby przycichł, więc albo V3 jest już ok (wcześniejsze wersje były awaryjne) albo nikt tego już nie kupuje i po prostu nie wiadomo :E ale cenowo też nie wychodzi źle. Z tym, że jednak już bym chyba tą EK SPC wolał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VPP755 kijem bym nie tknął, nawet w tej najnowszej wersji :E.

 

Osobiście przy tych cenach wolałbym już dozbierać te 100 zł i polować na używane D5 w combo. Jeśli to ma być jednak składane na już to brałbym SPC-60.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nic nie wiem (cytując klasyk) :E

 

Teraz już kompletnie zglupiałem. Czy do tej spc60 dostanę taki zestaw montażowy w postaci tych blaszek w kształcie L ?

 

Edit. Ile mam gwarancji na tą pompę dcp450 ? Moze zaryzykuję, najwyżej będę największym przegranym tego forum :E może rez nie pęknie w ciągu tygodnia a pompa nie zacznie jęczeć pierwszego dnia. Jak się będzie pi#pszyć to oddam do sklepu/gwarancje/sprzedam.

Edytowane przez Keel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata, normalnie. Angela jest spoko jeśli chodzi o GW i obsługę. Najlepiej w sumie to tą DCP dać gdzieś na sam dół budy, żeby w razie czegoś zalała tylko piwnicę. Przed zasilaczem zrobisz se jakąś tamę i będzie OK :E

 

Mocowania do SPC60 pasują, wg strony produktu, takie i takie. Angela ma inaczej to napisane, ale skoro EK daje linki do nich, to będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit. No to mnie troche zmartwiłeś :( a miałem juz zamawiać ta pompę. Nie chciałbym żeby coś z niej kapało bo pod nią będzie gpu.

 

To odpuść sobie MagicCoola bo nie znasz dnia ani godziny. Niby jest OK, ale zawsze może się coś zadziać i kilka kropli skasuje Ci sprzęt, co wtedy? Pompa na gwarancję, OK. Ale GPU czy coś innego gwarancji nie przejdzie.

 

VPP755 kijem bym nie tknął, nawet w tej najnowszej wersji :E.

 

 

czyli wciąż się psują czy boisz sie sprawdzać ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nawet jak ten net jest nielimitowany, to jak się ciągnie dużo danych to nagle po kilku miesiącach "magicznie" transfer zwalnia. Przerabiałem to w T-Mobile, niby bylo bez limitu i na początku fajnie działało, a gdzieś po 6-7 miesiącach użytkowania nagle transfer drastycznie zmalał niezależnie od lokacji (sprawdzałem też w innych miejscach, bo może BTS był przeciążony). Oczywiscie T-Mobile nie widziało żadnego problemu 
    • Mówią bo od dawna brakuje im żołnierzy. A wiedzą że masa w wieku poborowym uciekła za granicę, gdy reszta walczy bądź czeka na możliwa mobilizację. Gniew walczących budzi też brak demobilizacji, nawet tych walczących od samego początku. Demobilizacje zapowiadał Zelenski, ale okazało sie że braki są tak duże, że nie jest ona obecnie możliwa i parlament to uwalił.   Stąd obecne zmiany. W tym roku raczej wejdzie to tak na poważnie w życie. Pytanie jak będzie wyglądało. Tzn kto będzie realizował mobilizację poza granicami Ukrainy.
    • Przestań proszę robić gwałty na logice. "Jak masz hajs to możesz tylko importować." Co za bzdura. Zachodnie kraje Europy odkrywały lądy żeby je rabować z bogactw - na tym się dorobiły i rozwinęły potęgi gospodarcze w okresie kolonializmu.
    • Ale takie przypadki zdarzają się w drugą stronę też, przykładowo wspomniany przeze mnie kolega który po kilku miesiącach walki oddał 4080, kupił 7900xtx i wreszcie może grać     Sam z prawie 30 letniego doświadczenia ze sprzętem, w tym kilka ładnych lat zawodowo ("doradzacz", składacz, serwisant) nie doświadczyłem problemów nie do przeskoczenia na kartach AMD...w sumie najwięcej problemów dawno temu sprawiła mi akurat karta NV, czyli GTX470 z tzw. "fochami fermiego", którego dopiero naprawił przerobiony bios od kogoś z forum (chyba @sideband). Ale poza tym jednym przypadkiem na NV też nigdy większych akcji nie miałem.
    • Jak 9800X3D nie będzie o co najmniej 50% szybszy od 7800X3D to w 1440p bottleneck będzie dalej. Jeśli będę zmieniać 4090 na 5090 to zostaję na 5800X3D. Poza kilkoma grami to ten procek nie bottleneckuje GPU w 4K, a w 1440p bottleneck jest na tyle wysoko że praktyce nie ma się czym przejmować (rzędu 140FPS na ekranie 165Hz 1440p). Jak wyjdzie więcej "next genowych" gierek to 5090 też się wyłoży. Wystarczy wspomnieć CP2077 Overdrive. Ledwo wyszło 4090 to juz nvidia musiadał wydać demo technologiczne żeby posiadacze 4090 nie czuli się zbyt pewnie, bo zamiast 120 FPS w 4K GoW zobaczyli 22 FPS w path tracingu  i już jest presja żeby gonić króliczka dalej bo 4090 to taka słaba karta.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...