Skocz do zawartości
ashow

RX 5700 problem z dzwiekiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam przedziwny problem z dzwiekiem. Po uruchomieniu PC wszystko jest ladnie a po wejsciu np. w YouTube slychac dziwny dzwiek w PC jakby wentylatory zwalnialy, na monitorze pojawia sie HDMI 2 i rozdzielczosc jak by sie resetowal obraz i nie ma dzwieku. Nie moge wtedy uruchomic Radeon Software. Pomaga reset PC lub poczekanie kilka minut i znow zalacza sie dzwiek. Nie mam pojecia o co chodzi. Sterowniki najnowsze. Probowalem je przeinstalowac juz 2 razy. PC podlaczony do TV Sony 65xf9005 w rozdzielczosci 4k. Jesli zmienie urzadzenie odtwarzajace na sluchawki to dzwiek jest. Mam nadzieje ze zrozumiale opisalem problem, jesli nie postaram sie zrobic film. Bardzo prosze o pomoc.

Edytowane przez ashow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie jest podkręcona ? Wygląda tak jak by sterowniki wywalało po prostu , często tak się dzieje po OC albo UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nic nie podkrecalem. Chyba ze byla wczesniej, jak to mozna sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli ma pan możliwość to proszę oddać kartę i kupić coś ze stajni zielonych bo jak pozbędzie się pan jeden problem u AMD to wyskoczy drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli ma pan możliwość to proszę oddać kartę i kupić coś ze stajni zielonych bo jak pozbędzie się pan jeden problem u AMD to wyskoczy drugi.

.

 

Co to w ogóle za odpowiedz?

 

Ja miałem problemy z moja karta graficzna. Przyczyna leżała w wersji Windows 10. Ściągnij sobie obraz ISO ze strony Microsoftu, zainstaluj sterowniki do karty graficznej i spróbuj. Ewentualnie wyłącz zintegrowana kartę dźwiękowa jeżeli takowa posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do menedżera urządzeń i rozwiń zakładkę kontrolery dzwięku wideo i gier, pokaż co tam masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wylaczeniu i restarcie PC dzwieku nie ma w ogole. Mam do wyboru tylko sluchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wylaczeniu i restarcie PC dzwieku nie ma w ogole. Mam do wyboru tylko sluchawki.

Zle cie zrozumiałem, ty koniecznie chcesz używać dzwięku przez hdmi? nie może być odtwarzane przez kartę realteka na głośnikach? Nie tylko ty masz takie problemy na zagranicznych forach widziałem u paru osób z tą kartą podobne przy dzwięku z hdmi, możesz wyłączyć w biosie kartę realteka (zintegrowaną na płycie) jak nie próbowałeś ale to raczej nic nie da...

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ja PC mam podpiete do telewizora i dzwiek idzie tez z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ja PC mam podpiete do telewizora i dzwiek idzie tez z niego.

To podepnij głośniki do telewizora a dzwięk przez hdmi wyłącz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak bedzie sygnal dzwieku podawany jak wylacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie pisałeś że nie tylko z dźwiękiem jest problem ale i z obrazem więc obejście bokiem tego nie ma sensu, skoro dzwięk będzie a obraz i tak się wywali :E czy jak masz przełączone na słuchawki to problemu wcale nie ma? :Up_to_s:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy problem nie wystepuje. I to jest tak ze po wlaczeniu PC raz tak sie robi ze wylaczy sie dzwiek a po kilku min. sie znow zalaczy i potem dziala juz dobrze nawet 24 godziny jak bym siedzial. Postaram sie nagrac filmik to najlepiej by zobrazowalo sytuacje. Faktycznie cos z sterownikami bym stawial. Ale nie mam pojecia co. Dziwne jest tez to skad tu tyle tych dzwiekow. https://iv.pl/images/a44e66b84aa308348072b231ccd99d74.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi mają problemy ze sterownikami więc bardzo możliwe, jak mówiłem wcześniej nie jesteś sam z tym problemem który opisałeś i sterowniki jak na razie tu nie pomagają, to są wyjścia masz wpięte do danego portu a 5 pozostałych jest tylko pokazanych i nieaktywnych bo wszystkich masz 6, wszystko w normie tutaj. Więc jeżeli problem nie występuje na głośnikach/słuchawkach to obejdź problem bokiem i puszczaj obraz przez hdmi a dźwięk osobno kablem jack :E , zawsze możesz zwrócić kartę i wziąć coś sprawdzonego puki masz czas. Jak reszta sprzętu bo nie napisałeś?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czasu to juz nie mam o mam ta karte juz z pol roku wiec jedynie gwarancja ale co im napisac xD. Jeszcze sprobuje podpiac pod monitor brata ciekawe czy cos sie zmieni. Co chcesz wiedziec w tym ostatnim zdaniu bo nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czasu to juz nie mam o mam ta karte juz z pol roku wiec jedynie gwarancja ale co im napisac xD. Jeszcze sprobuje podpiac pod monitor brata ciekawe czy cos sie zmieni. Co chcesz wiedziec w tym ostatnim zdaniu bo nie wiem?

Czyli wcześniej się to nie działo skoro po pół roku o tym piszesz? czy używałeś z monitorem? do innego portu hdmi podpinałeś?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas tak bylo niestety. 2 razy przeinstalowalem windowsa kilka razy sterowniki. Na poczatku wywalalo mi obraz ale to przez kabel hdmi ktory mial mala szybkosc ale zmienilem i z obrazem jest ok. Pogodzilem sie z problemem co mam zrobic, ale fajnie gdyby udalo sie go rozwiazac. :( dodam ze korzystam z wszystkiego w rozdzielczosci 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas tak bylo niestety. 2 razy przeinstalowalem windowsa kilka razy sterowniki. Na poczatku wywalalo mi obraz ale to przez kabel hdmi ktory mial mala szybkosc ale zmienilem i z obrazem jest ok. Pogodzilem sie z problemem co mam zrobic, ale fajnie gdyby udalo sie go rozwiazac. :( dodam ze korzystam z wszystkiego w rozdzielczosci 4k.

To tez sporo zależy od tv. Gram na LG 75 4K połączony przez hdmi z rx5700xt i nie mam problemów ani z obrazem ani z dźwiękiem. Szkoda, ze karty od razu nie odesłałeś, możliwe ze jest jakiś konflikt sprzętowy, a nie tylko softwarowy.

 

Podaj dokładna specyfikacje komputera. Wgrywałeś sterowniki do płyty głównej ze strony producenta?

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen 5 2600

rx 5700

Zasilacz be quiet! System Power 9 500W

Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15

Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4

Adata SSD XPG SX6000Pro 512GB M.2

Sterownikow do plyty glownej chyba nie wgrywalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pościągaj wszystkie sterowniki do swojej płyty i zainstaluj. To ostatnia rzecz która może pomoc.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...