Skocz do zawartości
wlodi97

Raty- Odmowa bez przyczyny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio próbowałem wziąć telewizor na raty,(1800zł)chcą tym samym budować jakąś tam historie kredytową na przyszłość. W sklepie dostałem odmowę, próba przez stronę internetową też nie powiodła się. Mam 23lata. Od roku jestem zatrudniony na postawie umowy o pracę na czas nieokreślony, nie mam żadnych negatywnych wpisów w Biku ani nie widnieje w KRS.

Ma ktoś może pomysł o co może tu chodzić ? :)

Edytowane przez wlodi97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że umowy idą przez automat nie ma historii kredytowej nie ma kredytu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy kredyt to za duży. Weź sobie allegrowe raty zero na jakieś pierdoły i je spłać szybciej po prostu i będziesz miał historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syn też miał odmowę w sklepie ,a na allegro dostał limit odnawialny 0% na 2 tyś tyle że dużo kupuje na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem, ale bardzo dawno temu.

Rozwiązanie podano już wyżej - inne raty na artykuł niższej wartości.

 

Ja w tamtym czasie wziąłem po prostu odkurzacz z Euro RTV AGD w "żaglu" o wartości 100zł w 10 ratach xD.

Po tej operacji, nagle inne sensowne raty na konkretny sprzęt, stały się osiągalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie ma historii kredytowej nie ma kredytu.

Otóż to, proste i logiczne. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio próbowałem wziąć telewizor na raty,(1800zł)chcą tym samym budować jakąś tam historie kredytową na przyszłość. W sklepie dostałem odmowę, próba przez stronę internetową też nie powiodła się. Mam 23lata. Od roku jestem zatrudniony na postawie umowy o pracę na czas nieokreślony, nie mam żadnych negatywnych wpisów w Biku ani nie widnieje w KRS.

Ma ktoś może pomysł o co może tu chodzić ? :)

 

Jak nie opróżniasz konta co miesiąc do 0 to twój bank powinien Ci bez problemu dać karte kredytową jeśli masz konto dłużej jak rok z nimi otwarte i wypłaty tam spływają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie opróżniasz konta co miesiąc do 0 to twój bank powinien Ci bez problemu dać karte kredytową jeśli masz konto dłużej jak rok z nimi otwarte i wypłaty tam spływają.

 

Nie jestem pewien czy pomysł z kartą kredytową jest dobry. Kwota limitu karty będzie pomniejszała jego zdolność kredytową, a tym samym zmniejszała szanse na zakup na raty.

 

Najlepszym wyjściem, jak wcześniej pisano, jest zakup tańszej rzeczy na krótki termin np. na trzy raty i stworzenie sobie historii kredytowej.

 

Gdyby chciał kupić coś na Allegro, to wydaje mi się że nie powinien brać Limitu Odnawialnego bo to też nie stworzy historii kredytowej, dopóki go nie zamknie. Limit jest rodzajem karty kredytowej.

Edytowane przez tompek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wieku 31 lat pierwszy raz wziąłem coś na raty. Nie było problemu.

Moja jedyna historia kredytową to kredyt hipoteczny wzięty 4 miesiące wcześniej, więc wątpię, aby miał on na to wpływ.

Z kredytem na mieszkanie bez żadnej historii też nie miałem problemu, więc szczerze nie wiem po co budować historię kredytową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy pomysł z kartą kredytową jest dobry. Kwota limitu karty będzie pomniejszała jego zdolność kredytową, a tym samym zmniejszała szanse na zakup na raty.

 

Chyba nie wiesz jak to dziala. Zdolonosc pomniejsza duza utylizacja dostepnego kredytu karty. Aczkolwiek w wielu przypadkach utylizacja jest lepsze niz brak historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz jak to dziala. Zdolonosc pomniejsza duza utylizacja dostepnego kredytu karty. Aczkolwiek w wielu przypadkach utylizacja jest lepsze niz brak historii.

 

Tak, częściowo masz rację, nie jest brana pod uwagę cała kwota limitu ale...

 

"Należy podkreślić, że zdolność kredytową obniża już sam fakt posiadania karty kredytowej. Inaczej mówiąc, można w ogóle nie używać aktywnej karty, a instytucja finansowa i tak uwzględni ją przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt czy pożyczkę. Obliczając możliwości finansowe klienta założy ona, że tego rodzaju produkt stanowi stałe, comiesięczne obciążenie w wysokości kilku procent przyznanego limitu.

 

Jeśli klient dysponuje kartą z limitem 5000 zł, to instytucja potraktuje ją tak, jak kredyt z ratami na poziomie około 200-300 zł. Dlatego każdy, kto chciałby pożyczyć możliwie jak największą kwotę lub po prostu zwiększyć swoje szanse na pozytywną decyzję kredytową, powinien uprzednio pozamykać wszystkie aktywne karty kredytowe. W takim wypadku powinien pozbyć się też tzw. debetu na koncie czy limitu odnawialnego – produkty te, nawet nieużytkowane, również obniżają zdolność kredytową."

 

Żródło: https://www.euroloan.pl/aktualnosci/karta-kredytowa-a-zdolnosc-kredytowa

 

https://www.money.pl/banki/karta-kredytowa-obniza-zdolnosc-kredytowa-czyli-badz-krok-do-przodu-od-przyszlego-kredytu-6464727178311809a.html

Edytowane przez tompek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za waszą radą i chciałem kupić przedmiot na allegro raty Payu 12x20zł. Znów odmowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za waszą radą i chciałem kupić przedmiot na allegro raty Payu 12x20zł. Znów odmowa.

 

Tam są różne firmy, ja za pierwszym razem też dostałem odmowę, wybrałem inną firmę i dostałem normalnie raty i to dwa razy. Pierwszy raz 800zl jeszcze jak pracowałem na umowie zlecenie, a drugi raz 1800zl dwa miesiące po rozpoczęciu roboty na umowę o pracę (i to nie była umowa na czas nieokreślony). Także próbuj do skutku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli celem jest budowa pozytywnej historii kredytowej to radzę odpuścić. Kolejne wnioski i odmowy budują negatywną historię. Jak naprawdę będziesz tego potrzebował to w zwykłym trybie (na podstawie PIT, zaświadczenia czy wyciągu z konta) raczej większy kredyt dostaniesz nawet bez historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli celem jest budowa pozytywnej historii kredytowej to radzę odpuścić. Kolejne wnioski i odmowy budują negatywną historię. Jak naprawdę będziesz tego potrzebował to w zwykłym trybie (na podstawie PIT, zaświadczenia czy wyciągu z konta) raczej większy kredyt dostaniesz nawet bez historii.

Tak dostanę ale bardzo nie korzystny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za waszą radą i chciałem kupić przedmiot na allegro raty Payu 12x20zł. Znów odmowa.

 

Idz najzwyczaniej w swiecie do swojego banku i tyle. Jak masz z nimi konto przez jakis czas beda duzo bardziej sklonni Ci pozyczyc pieniadze. Jak bedziesz tak co chwile skladal o pozyczki i dostawal odmowe to bedziesz mial wiecej problemow, bo zbyt duzo odmownych zapytan ma negatywny skutek. Karta kredytowa, linia kredytowa albo mala pozyczka. Jak wykazesz dochod i powiesz na co, to nie powinni miec problemu. Nie sluchaj jakis pierdol typu ze karta szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bank ma obowiązek poinformowania Cię o przyczynach odmowy. (bank, nie sklep, w sklepie przekierują Cię od razu do banku). Idź może do normalnego banku, weź tam kredyt na zaświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio próbowałem wziąć telewizor na raty,(1800zł)chcą tym samym budować jakąś tam historie kredytową na przyszłość. W sklepie dostałem odmowę, próba przez stronę internetową też nie powiodła się. Mam 23lata. Od roku jestem zatrudniony na postawie umowy o pracę na czas nieokreślony, nie mam żadnych negatywnych wpisów w Biku ani nie widnieje w KRS.

Ma ktoś może pomysł o co może tu chodzić ? :)

O to, że nie jesteś dla banku wiarygodny jako pożyczkobiorca, może chodzić o zbyt małe dochody w stosunku do wydatków. Te raty na telewizor chciałeś wziąć bez jakiejkolwiek wpłaty własnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to, że nie jesteś dla banku wiarygodny jako pożyczkobiorca, może chodzić o zbyt małe dochody w stosunku do wydatków. Te raty na telewizor chciałeś wziąć bez jakiejkolwiek wpłaty własnej?

Dochody na umowie mam 2500netto, wydatków prawie nie mam. Próbowałem z wpłatą własną 500zł i też odmowa.

 

Zobacz ile masz punktów w BIK, bo bez tego możemy gdybać bez końca.

Brak możliwości naliczenia oceny punktowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś Ci wisi w biku na Twoje dane i nawet o tym nie wiesz ?

Może masz liczne zapytania ? W b. krótkim czasie masz dwa i to oba odmowne. Były jeszcze jakieś próby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do banku i dowiedz się czy nie figurujesz w jakiejś bazie dłużników. Możesz mieć niezapłacony mandat MPK sprzed kilku lat i nawet taka pierdoła może być przyczyną. Nie marnuj czasu na forum, tu się nic więcej nie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź gotówkę w normalnym banku jako pożyczkę. 1800 zł to mała kwota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio próbowałem wziąć telewizor na raty,(1800zł)chcą tym samym budować jakąś tam historie kredytową na przyszłość. W sklepie dostałem odmowę, próba przez stronę internetową też nie powiodła się. Mam 23lata. Od roku jestem zatrudniony na postawie umowy o pracę na czas nieokreślony, nie mam żadnych negatywnych wpisów w Biku ani nie widnieje w KRS.

Ma ktoś może pomysł o co może tu chodzić ? :)

 

Po 1 Umowa na stałe to obecnie nie wielki atut ,nie to co kiedyś .

Druga 2 jaką podstawę masz na tej umowie ? to jest ważne dla banku

 

PO 3 jakie masz miesięczne opłaty ( mieszkanie,alimenty, utrzymujesz kogoś )

po 4 mieszkasz sam czy z rodzicami

 

 

 

Jeśli nie dostałeś TV za 1800 na raty to zapomni ze dostaniesz kredyt gotówkowy w tej wysokości . Dowiedz się co jest powodem odmowy i weź coś mniejszego na raty najlepiej 3-6 i spłać to w 2-3 ratach czyli szybciej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 Umowa na stałe to obecnie nie wielki atut ,nie to co kiedyś .

Druga 2 jaką podstawę masz na tej umowie ? to jest ważne dla banku

 

PO 3 jakie masz miesięczne opłaty ( mieszkanie,alimenty, utrzymujesz kogoś )

po 4 mieszkasz sam czy z rodzicami

 

 

 

Jeśli nie dostałeś TV za 1800 na raty to zapomni ze dostaniesz kredyt gotówkowy w tej wysokości . Dowiedz się co jest powodem odmowy i weź coś mniejszego na raty najlepiej 3-6 i spłać to w 2-3 ratach czyli szybciej .

 

Zgadzam się, ale dużo zależy na jaką firmę się trafi. Pisałem wcześniej, że ja próbowałem na umowie zlecenie wziąć raty na 800zł, za pierwszym razem odmowa, wybrałem druga firmę i normalnie mi dali. Po przejściu na umowę o pracę, myślałem że będzie łatwiej, brałem TV 1800zł na raty i co? Znowu to samo, za pierwszym razem odmowa, wybrałem inny bank i cyk, bez problemu raty mi dali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
    • @leven Ukryłem, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...