Skocz do zawartości
Dominika22

Niebieski ekran i biały napis blokowanie/blokada

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawia mi się niebieski ekran pisze blokowanie czy blokada ekran gaśnie a gdy nacisnę guzik włączenia to mam wszystko po staremu czyli nie mam zamkniętych programów tak jakbym go dziś pierwszy raz odpalała.

Niestety nie dałam rady zrobić zdjęcia ponieważ to za szybko się pojawia i szybko znika

 

bn4hs9v5s6cx_t.jpg

Edytowane przez Dominika22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś pliki w "C:\Windows\minidump"? Jeśli tak to wyślij je. Możesz wrzucić na jakiś serwis hostingowy np. ten albo googledrive

 

Bluescreen pojawia się w jakiś konkretnych sytuacjach, czy zupełnie losowo?

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie znikało - naciśnij win + pause, powinno być gdzieś zaawansowane ustawienia systemu, kliknij na ustawienia przy uruchamianie i odzyskiwanie, i odhacz tam automatycznie uruchom ponownie - teraz ekran nie zniknie; wszystko w przybliżeniu, bo nie mam 10; alternatywnie poszukaj tego gdzieś w ustawieniach systemowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś pliki w "C:\Windows\minidump"? Jeśli tak to wyślij je. Możesz wrzucić na jakiś serwis hostingowy np. ten albo googledrive

 

Bluescreen pojawia się w jakiś konkretnych sytuacjach, czy zupełnie losowo?

 

 

 

Nie mam dostępu do tego C:\Windows\minidump a pojawia się nagle nie zapowiedzianie czy piszę coś w dokumentach czy gram. Laptop się nie przegrzewa zapomniałam o tym wspomnieć, od nowego już też miałam, że wyłączał się automatycznie ale tą opcję wyłączyłam. System" -> "Zaawansowane ustawienia systemu" w sekcji "Uruchamianie i odzyskiwanie" tutaj to wyłączyłam i dalej jest to wyłączone więc na pewno to nie to.

 

żeby nie znikało - naciśnij win + pause, powinno być gdzieś zaawansowane ustawienia systemu, kliknij na ustawienia przy uruchamianie i odzyskiwanie, i odhacz tam automatycznie uruchom ponownie - teraz ekran nie zniknie; wszystko w przybliżeniu, bo nie mam 10; alternatywnie poszukaj tego gdzieś w ustawieniach systemowych

 

 

 

To już robiłam i teraz nie wyłącza się tylko jak mówię robi się niebieski ekran i napis na środku blokada czy blokowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaki jest napis na ekranie? Blokada czy blokowanie??? Trudno pomóc bez podania precyzyjnych informacji.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie masz uprawnień administratora. Ktoś jeszcze korzysta z tego laptopa? Przydałby się tamten plik, albo od biedy zdjęcie tego bluescreena, ale koniecznie wyraźne. Bez tego nie można nic zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie masz uprawnień administratora. Ktoś jeszcze korzysta z tego laptopa? Przydałby się tamten plik, albo od biedy zdjęcie tego bluescreena, ale koniecznie wyraźne. Bez tego nie można nic zrobić.

 

 

To tylko mój laptop, nie ma na nim innego konta teraz np. przed chwilą wyszło, że mam niski poziom naładowania i za nim zdążyłam wziąć ładowarkę to wyszła ten niebieski ekran z napisem blokowanie i nie mogła go włączyć do póki nie podłączyłam ładowarki. Tylko wcześniej jak to wyskakiwało to miałam cały czas laptop podłączony do ładowania.

 

 

mam to

5wyxpyc1tug5_t.jpg

Edytowane przez Dominika22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć te pliki np. na Easypaste albo Google Drive i daj mi link do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć te pliki np. na Easypaste albo Google Drive i daj mi link do nich.

 

 

Chyba zepsułam te pliki jak prówowałam je zgrać na google drive, zmieniły nazwę. Na razie wrzucają się na google drive, nie wiem jak mam potem to udostępnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa jest nieważna. Najlepiej gdyby pliki były w jednym folderze na Google drive, wtedy kliknij PPM na folder -> Udostępnij -> Uzyskaj link do udostępniania. Tylko upewnij się wcześniej, że w tym folderze będą tylko i wyłącznie te pliki. ;)

 

I tak zaczynam mieć wątpliwości czy to zwykły bluescreen czy coś innego, a ciężko coś wywnioskować z tego co napisałaś. Chociaż z drugiej strony te zrzuty w minidump nie wzięły się znikąd, więc jakieś bluescreeny musiały raczej być. Jak je tu wrzucisz to sprawdzę i zobaczymy co dalej.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa jest nieważna. Najlepiej gdyby pliki były w jednym folderze na Google drive, wtedy kliknij PPM na folder -> Udostępnij -> Uzyskaj link do udostępniania. Tylko upewnij się wcześniej, że w tym folderze będą tylko i wyłącznie te pliki. ;)

 

I tak zaczynam mieć wątpliwości czy to zwykły bluescreen czy coś innego, a ciężko coś wywnioskować z tego co napisałaś. Chociaż z drugiej strony te zrzuty w minidump nie wzięły się znikąd, więc jakieś bluescreeny musiały raczej być. Jak je tu wrzucisz to sprawdzę i zobaczymy co dalej.

 

 

Też jestem zdziwiona, że tak dziwnie reaguje laptop raz pokazuje w takiej sytuacji raz w takiej. Nie wiem czy uda mi się przesłać bo już jeden plik mieli godzinę i nic się nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na którym bluescreenie widnieje napis blokowanie albo blokada. Co lepsze po którym BSOD'zie komputer przechodzi w stan hibernacji i wraca z zachowanymi danymi w pamięci RAM?

To nie jest BSOD, tylko prawdopodobnie klawiatura Lenovo dostała zwarcia i aktywuje kombinacje od blokady i hibernacji komputera. W przypadku Lenowo zwarcia w klawiaturach i pękające mocowania zawiasów to temat znany od 2010 roku i modelu Y560.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, na początku trudno było mi zrozumieć o co w ogóle chodzi i za szybko zasugerowałem się wspomnieniem o niebieskim ekranie. Tak czy siak te dumpy i tak są podejrzane. No ale jak jest tak jak mówisz to za dużo i tak nie zrobimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSOD'y są możliwe przy zwarciu klawiatury w przypadku laptopa i najpewniej pojawiają się okazyjnie, dlatego zalecam działać szybko, upewnić się ze usterka została właściwie rozpoznana, najprościej zrobić test i podłączyć zewnętrzną klawiaturę, po czym wysłać sprzęt na serwis, zwlekanie może się w skrajnym wypadku skończyć nawet zwarciem po stronie układu KBC co sprawi że cała płyta główna będzie trupem.

 

Jak sprzęt nie ma gwarancji to serwis kilka stówek policzy za wymianę układu KBC w formie SMD + programowanie wsadu do EC regionu, kiedyś te układy nie było programowalne, teraz są. :)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSOD'y są możliwe przy zwarciu klawiatury w przypadku laptopa i najpewniej pojawiają się okazyjnie, dlatego zalecam działać szybko, upewnić się ze usterka została właściwie rozpoznana, najprościej zrobić test i podłączyć zewnętrzną klawiaturę, po czym wysłać sprzęt na serwis, zwlekanie może się w skrajnym wypadku skończyć nawet zwarciem po stronie układu KBC co sprawi że cała płyta główna będzie trupem.

 

Jak sprzęt nie ma gwarancji to serwis kilka stówek policzy za wymianę układu KBC w formie SMD + programowanie wsadu do EC regionu, kiedyś te układy nie było programowalne, teraz są. :)

 

 

Dziękuję za odpowiedz, jeśli to faktycznie to rano dam znać bo teraz cieżko będzie mi klawiaturę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem , napis blokowanie na nibkieskim tle , w plikach minidump nic nie mam. Laptop byl oddany na gwarancje po 2 miesiacach znowu to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie źle. Dwa dni temu mój wrócił z gwarancji. I od 2 dni podczas grania też mi się blokuję.

Tylko żeby nie było że oddałem go z powodu zepsutej klawiatury a oddali mi jakieś shit.

Zainstaluję windowsa od nowa zobaczymy.

Pozdro

Edytowane przez odnowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka też ma taki sam problem. Wpadłem na pomysł aby zainstalować program Auto Screen Capture https://www.dobreprogramy.pl/Auto-Screen-Capture,Program,Windows,102787.html który umożliwia wykonywanie zdjęć całego ekranu co x sekund czy milisekund. Później można przeglądnąć i obczaić problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rozwiązał ktoś zagadkę co powoduje samoczynne pojawienie się napisu " Blokowanie" a następnie wylogowanie z Windows 10. Zauważyłem ostatnio taką przypadłość na laptopie Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że coś robi zwarcie. W moim przypadku była to bateria. Po jej wyjęciu komputer działał bez przerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2022 o 23:01, malwinawiora@gmail.com napisał:

Czy ktoś wie co to za problem ?

U mnie problem ze zintegrowaną baterią (całkowite zero po rozładowaniu do całkowitego zera - nie do uratowania chyba). Problem znika po kliknięciu na ikonę baterii i zmniejszeniu suwakiem z najwyżej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...