Skocz do zawartości
Oweninho

Swiatłowód a ilosc uzytkownikow

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka powiedzcie mi jedna rzecz jak jest swiatlowod w domu i jak podlacze do niej przez router powiedzmy 4 uzytkownikow to dla kazdego jest taka sama predkosc??? w sensie ze np jak masz 1Gb lacze to kazdy uzytkownik ma to 1Gb czy ta predkosc spada w zaleznosci od uzytkownikow i ruchu w sieci? Wczesniej mialem lte i jak 2 ciagnelo co na raz to transfer byl masakra a teraz klada swialtowod w mojej lokalizacji i mieszkam w blizniaku i nie wiemy czy robic 2 przylaca na kazdego blizniaka czy 1 i sobie poddzielic routerem na 2 chaty i placic 1 abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predkosc spada.

 

nie wiemy czy robic 2 przylaca na kazdego blizniaka czy 1 i sobie poddzielic routerem na 2 chaty i placic 1 abonament.

 

Proponuje zapytac dostawce internetu. Na pewno chetnie ci doradzi :E

Edytowane przez jacek2707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziel 1000 na 4, kazda moze miec po 250 mbit dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie gdzie logika się podziała w tych czasach...

Jeśli sypie się piasek z jednego otworu i ten strumień rozdzielisz na np. dwa to czy te nowe strumienie mają takie natężenie jak ten pierwszy?

 

Jeśli chcesz by całą prędkość nie pochłonął jeden użytkownik, gdy pobiera coś z dobrego serwera to postaw switcha czy routern i rozdziel prędkość po równo lub z priorytetami.

250-500 Mb/s na dom to i tak dużo, a nie będzie Ci zwalniał przy stałym pobieraniu, jak w LTE.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wcześniej LTE, zamieniasz na swiatlowod 1gb i martwisz się że nie starczy ? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predkosc spada.

 

 

 

Proponuje zapytac dostawce internetu. Na pewno chetnie ci doradzi :E

Edytowane przez Oweninho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wcześniej LTE, zamieniasz na swiatlowod 1gb i martwisz się że nie starczy ? XD

 

Ludzie mają problemy nowoczesnego świata :E.

Ja siedzę na 10Mb/s i się cieszę że w końcu mogę oglądać fullHD na youtube, a nawet 4K, jeśli niczego innego nie ruszam :lol2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wiem co chcialem wiedziec :) a pytalem bo gdzies wyczytalem ze predkosc nie spada niezaleznie od uzytkownikow wiec sie chcialem upewnic. Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pytalem bo gdzies wyczytalem ze predkosc nie spada niezaleznie od uzytkownikow wiec sie chcialem upewnic.

To nie jest tak, że jak podepniesz 4 komputery to prędkość automatycznie spadnie czterokrotnie na każdym. Po prostu w danej chwili każdy komputer bierze tyle ile potrzebuje. Np. jeden wyświetla film na Youtube, na drugim leci muzyka (stream), na trzeci ktoś sprawdza pocztę, to dalej wolne jest 80% pasa, które może zabrać ten czwarty. Ale jak ktoś odpali ściąganie na torrencie, to może być tak, że reszta nie będzie mogła otworzyć storn internetowych bo komputer z torrentem zabrał całe dostępne pasmo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dzielenie przepustowości, to będzie tak samo, jak w wypadku LTE. Masz 1 Gbps i to będzie max, jaki dostaniesz. Więc jeżeli ktoś ściąga coś z prędkością 500 Mbps, to dla pozostałych trzech użytkowników zostanie 500 Mbps do podziału. Ale jest kilka kwestii. Przede wszystkim są marne szanse, że znajdziesz pojedynczy serwer, który będzie w stanie obsłużyć takie łącze. W wielu wypadkach będziesz też ograniczony prędkością zapisu na dysku i na przykład przy ściąganiu czegoś ze Steam nie miałem więcej, niż ok 60 MB/s (czyli ok 480 Mbps) i do limitu łącza zbliżam się dopiero wtedy, gdy puszczam jakieś speed testy.

Stream FullHD puszczany na TV z dekodera Netii to zaledwie 10 Mbps, a Netflix do 4K sugeruje łącze 25 Mbps. Więc nawet mając 10 kinomanów w domu to zaledwie 1/4 łącza. Torrenty, zwłaszcza publiczne, jak się rozpędzą do 100 Mbps to będzie święto lasu.

Podsumowując - przez 99% czasu łącze będzie praktycznie nie używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dzielenie przepustowości, to będzie tak samo, jak w wypadku LTE. Masz 1 Gbps i to będzie max, jaki dostaniesz. Więc jeżeli ktoś ściąga coś z prędkością 500 Mbps, to dla pozostałych trzech użytkowników zostanie 500 Mbps do podziału. Ale jest kilka kwestii. Przede wszystkim są marne szanse, że znajdziesz pojedynczy serwer, który będzie w stanie obsłużyć takie łącze. W wielu wypadkach będziesz też ograniczony prędkością zapisu na dysku i na przykład przy ściąganiu czegoś ze Steam nie miałem więcej, niż ok 60 MB/s (czyli ok 480 Mbps) i do limitu łącza zbliżam się dopiero wtedy, gdy puszczam jakieś speed testy.

Stream FullHD puszczany na TV z dekodera Netii to zaledwie 10 Mbps, a Netflix do 4K sugeruje łącze 25 Mbps. Więc nawet mając 10 kinomanów w domu to zaledwie 1/4 łącza. Torrenty, zwłaszcza publiczne, jak się rozpędzą do 100 Mbps to będzie święto lasu.

Podsumowując - przez 99% czasu łącze będzie praktycznie nie używane.

 

Ze Steam pobieram z reguły pełną prędkością łącza tj. 900 Mbps czyli około 118 mb/s. Identycznie było z RDR2 w dniu premiery godzinę przed odszyfrowaniem. Nie ma tak źle. Światło do pobierania gier jest idealne :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło do pobierania gier jest idealne

"Światło" to tylko medium. Gigabit po kablu działa tak samo. Ale i tak wszystko zależy od dostawcy usług...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu wypadkach będziesz też ograniczony prędkością zapisu na dysku i na przykład przy ściąganiu czegoś ze Steam nie miałem więcej, niż ok 60 MB/s (czyli ok 480 Mbps) i do limitu łącza zbliżam się dopiero wtedy, gdy puszczam jakieś speed testy.

Stream FullHD puszczany na TV z dekodera Netii to zaledwie 10 Mbps, a Netflix do 4K sugeruje łącze 25 Mbps. Więc nawet mając 10 kinomanów w domu to zaledwie 1/4 łącza. Torrenty, zwłaszcza publiczne, jak się rozpędzą do 100 Mbps to będzie święto lasu.

Podsumowując - przez 99% czasu łącze będzie praktycznie nie używane.

Akurat dziś pobierałem Metro

1462652800_1581794484_thumb.jpg

 

z torentów się nie korzysta,wczoraj pobierałem serial

 

 

i przesyłanie filmiku na YT

 

 

Więc nie wprowadzaj pan ludzi w błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dziś pobierałem Metro

Super. Ja powiedziałem, jak to wygląda u mnie i w ogóle tego nie ukrywałem.

Ale z tego co widzę, to w wypadku Steama problemem jest antyczny i5 trzeciej generacji, niż dysk:

xPHamKW.png

 

Płacenie przez kupowanie konta premium, żeby spiracić "za darmo" serial. Genialne.

 

i przesyłanie filmiku na YT

 

 

Więc nie wprowadzaj pan ludzi w błąd

 

NIGDZIE nie napisałem o uploadzie na YT. Nie bawię się w to, nie interesuje mnie to, nie sprawdzałem tego i nigdy nie powiedziałem, że będzie źle.

 

A teraz powiesz. W ile ściągnie się taka gra, jak często ściągasz te seriale czy filmy, nawet w 4k? Jesteś jakimś sławnym yutuberem, i wrzucasz po 30 filmików dziennie? Nie? No to sorry, ale to TY wprowadzasz ludzi w błąd. Żeby ciągle mieć zapchane łącze potrzebna by petabajtów miejsca. Normalny człowiek bez problemu poradzi sobie i z łączem 100 Mbps. Tylko poczeka te kilka minut dłużej, ale jak chcesz już ściągnąć ten nieszczęsny serial, to czy musisz go mieć w całości od razu? Nie można ściągnąć pierwszy odcinek i podczas oglądania dościągać resztę? Jak jesteś takim kinomaniakiem, to zautomatyzuj sobie wszystko przez RSSy jakieś i zanim się obudzisz, będziesz miał wszystko na dysku.

 

A teraz dla porównanie tak wygląda sytuacja, kiedy na jednym TV wyświetlany jest obraz z dekodera Netii (telewizja internetowa, bez żadnej anteny , przestawione na 1080p bo standardowo jest 1080i), na drugim telewizorze leci Altered Carbon z Netflixa (4k, HDR), a na PC mam w jednej zakładce YT z jakimś filmem 4k, a w drugiej HBO Go z Westworld (domyślam się, że "tylko" fullHD):

No faktycznie, ten gigabit to ledwo zipie przy typowym wykorzystaniu:

ZpxA4WU.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Płacenie przez kupowanie konta premium, żeby spiracić "za darmo" serial. Genialne.

 

To ja płacę,nie Ty ;) Piracić? Chyba Ty przez te całe (nigdy nie korzystałem) torenty,tam jest piracenie dopiero! A tutaj gdzie ja pobieram,jest pełen legal ;) Tylko nie mogę tego nawet pożyczyć. Wtedy będę piratem. Filmy i seriale pobieram dla siebie,trzymam je na zewnętrznych dyskach 2,5". Pokazałem tylko przykład światłowodu 1Gb/s. Nie jestem Youtuberem,wrzucam sobie filmiki ot tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie wprowadzaj pan ludzi w błąd

Piracić? Chyba Ty przez te całe (nigdy nie korzystałem) torenty,tam jest piracenie dopiero!

Skoro nie wiesz to o tym nie pisz i nie wprowadzaj w błąd. Twoim tokiem rozumowania pobieranie Linuksa poprzez torrenty to też piracenie :)

 

PS. Taki hint na przyszłość. Jak robisz coś nielegalnego to się z ty publicznie nie obnoś... Żebyś nie musiał się tak głupio tłumaczyć jak tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wiesz to o tym nie pisz i nie wprowadzaj w błąd. Twoim tokiem rozumowania pobieranie Linuksa poprzez torrenty to też piracenie :)

 

PS. Taki hint na przyszłość. Jak robisz coś nielegalnego to się z ty publicznie nie obnoś... Żebyś nie musiał się tak głupio tłumaczyć jak tutaj :)

Miałem na myśli filmy,które pobieram w sposób całkiem legalny dla własnego użytku ;) Nie powielam ich dalej.

 

"Samo ściąganie filmów z internetu nie jest nielegalne i nie grozi za to odpowiedzialność karna. Zgodnie z prawem takie działanie można bowiem uznać za dozwolony użytek osobisty. Art. 23 ustawy o prawie autorskim mówi, że wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu. Użytkownik nie ma obowiązku nakazanego prawem sprawdzenia legalności, a więc wolno pobierać pliki z sieci bez konieczności uzyskania odrębnej zgody uprawnionego lub zapłaty wynagrodzenia.

(…)

Niezależnie od tego, czy dysponujemy filmem na legalnym nośniku, pobranie tego samego filmu z sieci w celu osobistego użytku jest dozwolone.

(…)

Policja nie kontroluje osób, które mają na komputerze filmy i muzykę, którą ściągnęły z sieci. Ściąganie plików muzycznych z internetu na własny użytek nie łamie prawa, bo mieści się w granicach dozwolonego użytku.

(…)"

gdybym pobierał przez torenty:

"Ściągając muzykę i filmy z serwisów typu p2p, jednocześnie udostępniamy pliki innym użytkownikom, a to jest już działaniem całkowicie bezprawnym. Osobom udostępniającym utwory chronione prawem autorskim grozi zarówno odpowiedzialność karna, jak i cywilna."

 

Koniec tematu,bo nie o to chodziło autorowi tego wątku.

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli filmy,które pobieram w sposób całkiem legalny dla własnego użytku ;) Nie powielam ich dalej.

 

"Samo ściąganie filmów z internetu nie jest nielegalne i nie grozi za to odpowiedzialność karna. Zgodnie z prawem takie działanie można bowiem uznać za dozwolony użytek osobisty. Art. 23 ustawy o prawie autorskim mówi, że wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu. Użytkownik nie ma obowiązku nakazanego prawem sprawdzenia legalności, a więc wolno pobierać pliki z sieci bez konieczności uzyskania odrębnej zgody uprawnionego lub zapłaty wynagrodzenia.

(…)

Niezależnie od tego, czy dysponujemy filmem na legalnym nośniku, pobranie tego samego filmu z sieci w celu osobistego użytku jest dozwolone.

(…)

Policja nie kontroluje osób, które mają na komputerze filmy i muzykę, którą ściągnęły z sieci. Ściąganie plików muzycznych z internetu na własny użytek nie łamie prawa, bo mieści się w granicach dozwolonego użytku.

(…)"

gdybym pobierał przez torenty:

"Ściągając muzykę i filmy z serwisów typu p2p, jednocześnie udostępniamy pliki innym użytkownikom, a to jest już działaniem całkowicie bezprawnym. Osobom udostępniającym utwory chronione prawem autorskim grozi zarówno odpowiedzialność karna, jak i cywilna."

 

Koniec tematu,bo nie o to chodziło autorowi tego wątku.

Już się tak nie tłumacz. Powyższe jest mi bardzo dobrze znane. To że akurat w Polsce jest takie prawo a nie inne nie oznacza że gdzie indziej jest tak samo... Ba, wystarczy przeskoczyć jedną granicę na zachód i już nie ma tak prosto... Pamiętaj, normą jest ogół a nie margines...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się tak nie tłumacz. Powyższe jest mi bardzo dobrze znane. To że akurat w Polsce jest takie prawo a nie inne nie oznacza że gdzie indziej jest tak samo... Ba, wystarczy przeskoczyć jedną granicę na zachód i już nie ma tak prosto... Pamiętaj, normą jest ogół a nie margines...

Mieszkam w Polsce i polskim prawem się kieruję,koniec kropka ;) Absolutnie nie obchodzi mnie co jest za granicą.

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Właśnie o to mi chodzi. Tzn ja wiem że nie mogę oczekiwać 14-14-14 na tych goodramach tylko o tym, że nie wiem dlaczego ludzie ustawiają równe wartości a nie minimum które jest stabilne. No ale teraz podałeś przykład że żeby X miało sens na 8 to Y też musi być na 8 a nie więcej. Nie znalazłem po prostu nigdzie informacji czy każdy timing warto dać najmniej ile się da, czy są między nimi powiązania i nie ma sensu dawać najniższych, bo jak nie będą równe z innymi wartościami to nic nie zmieni.
    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
    • Dzięki za odpowiedź Dirian i wyjaśnienie z tą obudową. W takim przypadku i po domiarach stwierdzam, że obudowa się zmieści - trochę na styk na szerokość, ale z przodu i z tyłu będzie luźno i przestronnie:) No właśnie - dylematy, dylematy. Chyba jednak skłaniałbym się do tego RTX 4060 Ti 16GB, bo jeśli dobrze rozumiem, to jest on nawet nieznacznie szybszy od RX 7700 XT - oczywiście za dopłatą:) Tylko zastanawiam się, którą konkretnie wersję, bo myślałem o tej https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4060-ti-gaming-oc-16gb-gddr6-dlss-3-gv-n406tgaming-oc-16gd-p8118871, ale widzę, że już niedostępna i pytanie czy brać inną - jeśli tak, jaką, czy czekać aż będą mieli dostawę - pytanie czy będą mieli na ten model czy to już wychodzi ze sprzedaży. Druga kwestia, czy decydując się na tego RTX 4060 Ti 16GB pozostałe komponenty można zostawić według tego co podesłał forskoczek20 i będzie się to wszystko razem ładnie zgrywało i działało w sposób optymalny? Ostatecznie chyba jednak będę sam to składał, żeby móc w pełni odczuć fun z nowego sprzętu i wrócić trochę do tych lat minionych, kiedy jako dziecko rozpakowywało się prezenty:) Stąd pytanie - czy coś należałoby dorzucić do tej listy zakupów i czy są jakieś dobre programy, żeby ogarnąć sterowniki, aktualizację BIOS itd., czy jednak najlepiej brać wszystko ze stron producentów i instalować ręcznie? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...