Skocz do zawartości
PeterQ

Asus i ASRock nie plombuje opakowań płyt głównych?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio patrzyłem sobie na unboxingi na YouTube i zauważyłem, że zarówno Asus, jak i ASRock nie plombują opakowań płyt głównych. Karton nie jest w żaden sposób zabezpieczony, tak samo folia antystatyczna. Gigabyte i MSI również nie plombują kartonu, ale jednak folia antystatyczna jest zaplombowana. Co prawda w Gigabyte jest przezroczysta, więc nie wiem czy będzie widoczne czy ktoś wcześniej otwierał. Zastanawiam się skąd taka polityka tych firm? Karty graficzne Asusa są już plombowane, natomiast płyty mają gdzieś... Czyżby zabezpieczali się na wypadek zwrotów? Mam tu na myśli to, że idą na rękę sprzedawcom i dlatego nie plombują... O co kaman? Ktoś wie? Planuję złożyć sobie PC'ta i nie chcę otrzymać płyty ze zwrotu. W przypadku Asusa i ASRocka będzie ciężko zweryfikować czy sklep wysłał mi nówkę. Jak myślicie?

 

Pozdrawiam,

PeterQ

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio patrzyłem sobie na unboxingi na YouTube i zauważyłem, że zarówno Asus, jak i ASRock nie plombują opakowań płyt głównych. Karton nie jest w żaden sposób zabezpieczony, tak samo folia antystatyczna. Gigabyte i MSI również nie plombują kartonu, ale jednak folia antystatyczna jest zaplombowana. Co prawda w Gigabyte jest przezroczysta, więc nie wiem czy będzie widoczne czy ktoś wcześniej otwierał. Zastanawiam się skąd taka polityka tych firm? Karty graficzne Asusa są już plombowane, natomiast płyty mają gdzieś... Czyżby zabezpieczali się na wypadek zwrotów? Mam tu na myśli to, że idą na rękę sprzedawcom i dlatego nie plombują... O co kaman? Ktoś wie? Planuję złożyć sobie PC'ta i nie chcę otrzymać płyty ze zwrotu. W przypadku Asusa i ASRocka będzie ciężko zweryfikować czy sklep wysłał mi nówkę. Jak myślicie?

 

Pozdrawiam,

PeterQ

 

Kupowałem niedawno mobo w sigu i bylo zaplobowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio patrzyłem sobie na unboxingi na YouTube i zauważyłem, że zarówno Asus, jak i ASRock nie plombują opakowań płyt głównych. Karton nie jest w żaden sposób zabezpieczony, tak samo folia antystatyczna. Gigabyte i MSI również nie plombują kartonu, ale jednak folia antystatyczna jest zaplombowana. Co prawda w Gigabyte jest przezroczysta, więc nie wiem czy będzie widoczne czy ktoś wcześniej otwierał. Zastanawiam się skąd taka polityka tych firm? Karty graficzne Asusa są już plombowane, natomiast płyty mają gdzieś... Czyżby zabezpieczali się na wypadek zwrotów? Mam tu na myśli to, że idą na rękę sprzedawcom i dlatego nie plombują... O co kaman? Ktoś wie? Planuję złożyć sobie PC'ta i nie chcę otrzymać płyty ze zwrotu. W przypadku Asusa i ASRocka będzie ciężko zweryfikować czy sklep wysłał mi nówkę. Jak myślicie?

 

Pozdrawiam,

PeterQ

 

Ostatnio skladalem dwa komputery uzywajac plyt gigabyte i msi. Karton niezaplombowany od jednej i drugiej. Jak otrzymalem to mialem spore watpliwosci odnosnie tego czy czasem produkt nie jest ze zwrotow. Szczegolnie od mediaexpert bo w srodku jedna broszura albo nawet dwie plus ten kawalek kartonu co robi za przegrodki byly pogniecione.

Na plycie jednak nie widzialem sladow montazu oraz wszystkie czesci byly. Niemniej jednak nie podobalo mi sie to. Co do gigabyte to po montazu calego komputera mialem blue screeny na windowsie. Zniknelo po updacie biosu i windows. Przetestowalem potem i wszystko jak dotad ok.

Podsumowujac sa spore watpliwosci odnosnie tego czy wczesniej produkt nie byl uzywany.

Z ramami tez mi to dziwnie wygladalo. Kupilem dwie kosci 2x8gb cruciala, 3000Mhz, szare i tez nie widzialem zadnej plomby. Pozniej na youtube szukalem unboxingow jak to wyglada. Nie jestem do konca przekonany czy nowe ale problemow z uzytkowaniem nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa, to nie ma się co tym przejmować, gwarancję przecież masz normalnie jak za nowy produkt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma się co przejmować? Miała być dziewica, a nie ma jak sprawdzić... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gigabyte i MSI również nie plombują kartonu, ale jednak folia antystatyczna jest zaplombowana. Co prawda w Gigabyte jest przezroczysta, więc nie wiem czy będzie widoczne czy ktoś wcześniej otwierał.

 

 

No nie wiem czy po tym da się sprawdzić. Ten papierek samoprzylepny odchodzi i można go swobodnie drugi raz przykleić :D

 

Tu na forum był jeden mistrz pracował w sklepie komputerowym i selekcjonował procesory, Jakoś potrafił otworzyc karoniki bez sladu, testował wkładał. Lepsze niż z fabryki były :E

 

 

Ja tam kupuje zawsze przeorane dziewice z zwrotów amazona w 70% przypadków nówka sprzęt laptopa jak kupiłam pląby zdjęte w srodku nówka sztuka z zaklejoną klapa factory sale

 

Jak sprawny po zwrocie dochodzi to nawet lepszy niz dziewiczy, Na tym forum zawitałam właśnie przez nowkę dziewiczą płyte x38ds5 która była zepsuta od nowosci dawno temu, serwis zamiast wymienic na nową naprawiał 3x i tak nie naprawił :E

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Asrocku przynajmniej w wyższych modelach płyty są przymocowane trytykami do tacki poprzez otwory na śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa, to nie ma się co tym przejmować, gwarancję przecież masz normalnie jak za nowy produkt :P

 

Z tą gwarancją to nie jest tak wesoło. Ostatnio walczę z media expert. Oddałem sprzęt na reklamację z tytułu rękojmi. Sprzęt przyszedł nie naprawiony, a sklep twierdzi, że jest naprawiony. Co najśmieszniejsze jest to wada widoczna gołym okiem, więc sprzętu nawet nie odbierałem. Kpina z klienta. Nigdy już tam więcej nic nie kupię!

 

Ostatnio skladalem dwa komputery uzywajac plyt gigabyte i msi. Karton niezaplombowany od jednej i drugiej. Jak otrzymalem to mialem spore watpliwosci odnosnie tego czy czasem produkt nie jest ze zwrotow. Szczegolnie od mediaexpert bo w srodku jedna broszura albo nawet dwie plus ten kawalek kartonu co robi za przegrodki byly pogniecione.

Na plycie jednak nie widzialem sladow montazu oraz wszystkie czesci byly. Niemniej jednak nie podobalo mi sie to. Co do gigabyte to po montazu calego komputera mialem blue screeny na windowsie. Zniknelo po updacie biosu i windows. Przetestowalem potem i wszystko jak dotad ok.

Podsumowujac sa spore watpliwosci odnosnie tego czy wczesniej produkt nie byl uzywany.

Z ramami tez mi to dziwnie wygladalo. Kupilem dwie kosci 2x8gb cruciala, 3000Mhz, szare i tez nie widzialem zadnej plomby. Pozniej na youtube szukalem unboxingow jak to wyglada. Nie jestem do konca przekonany czy nowe ale problemow z uzytkowaniem nie ma.

 

Bo kartony nie są plombowane. Plombowana jest folia antystatyczna tylko w MSI i GIGABYTE. Nie wiem tylko czy da się stwierdzić czy sprzęt był otwierany. Nigdy jeszcze nie składałem nowiutkiego komputera, więc nie wiem jak to wygląda w realu.

 

No nie wiem czy po tym da się sprawdzić. Ten papierek samoprzylepny odchodzi i można go swobodnie drugi raz przykleić :D

 

Tu na forum był jeden mistrz pracował w sklepie komputerowym i selekcjonował procesory, Jakoś potrafił otworzyc karoniki bez sladu, testował wkładał. Lepsze niż z fabryki były :E

 

Weź mnie nie załamuj :/ Ale te kartony od procesora to na bank są plombowane. Jak on to zrobił? Co do płyt głównych to może ktoś się wypowie? Może ten forumowy "AS" jeszcze tu zagląda i podzieli się czy takie coś jest do wykrycia. Chciałbym kupić sprzęt nowy, więc będę bardzo czujny na plomby.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą gwarancją to nie jest tak wesoło. Ostatnio walczę z media expert. Oddałem sprzęt na reklamację z tytułu rękojmi. Sprzęt przyszedł nie naprawiony, a sklep twierdzi, że jest naprawiony. Co najśmieszniejsze jest to wada widoczna gołym okiem, więc sprzętu nawet nie odbierałem. Kpina z klienta. Nigdy już tam więcej nic nie kupię!

 

 

wybacz ale kto kupuje części do kompa w media expert serio ?? tam można pralkę lodówkę odkurzacz ale nie części do kompa

xkom lub komputronik jak dla mnie osobiście....

Edytowane przez maciejkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą gwarancją to nie jest tak wesoło. Ostatnio walczę z media expert. Oddałem sprzęt na reklamację z tytułu rękojmi. Sprzęt przyszedł nie naprawiony, a sklep twierdzi, że jest naprawiony. Co najśmieszniejsze jest to wada widoczna gołym okiem, więc sprzętu nawet nie odbierałem. Kpina z klienta. Nigdy już tam więcej nic nie kupię!

 

 

wybacz ale kto kupuje części do kompa w media expert serio ?? tam można pralkę lodówkę odkurzacz ale nie części do kompa

xkom lub komputronik jak dla mnie osobiście....

 

Ciekawa teza, jestem tylko ciekawy czy zostanie ona poparta merytorycznymi argumentami a nie własnym widzi mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teza, jestem tylko ciekawy czy zostanie ona poparta merytorycznymi argumentami a nie własnym widzi mi się.

 

 

dla przykładu kiedyś zakupiłem sprzęt kilka dobrych lat temu w media ekspert był to laptop Lenovo

od samego początku psuł się non stop aż do zwrotu kasy przez sklep a to dysk a to ram itp itd

 

druga sytuacja zakupiony ram wymieniany 3 razy przez sklep (wiadomo jaki) brak plomby itp

 

trzeciej sytuacji nie było gdyż podparty własnymi doświadczeniami zmieniłem sklep

przeważnie zakupy realizuje w xkom i nigdy serio zero problemów ale to są moje

prywatne doświadczenia czy też tezy jak kolega wyżej nazwał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, mnie najbardziej zainteresował przykład odnośnie media expertu w którym można zakupić pralkę, lodówkę czy odkurzacz, sądzisz zatem że w przypadku usterki tej klasy produktów AGD, problemów z gwarancją nagle nie będzie?

Każdy sklep kombinuje i za wszelką cenę stara się spławić konsumenta dopóki ten nie nie zacznie umiejętnie korzystać ze swoich praw, a jak wiadomo to nie jest wcale takie oczywiste i łatwe.

 

Sklepy które wymieniłeś plus wiele innych miały soczyste epizody zahaczające o przepychanki, prawników, federacje konsumentów, a nawet sprawy cywilne.

Nie ma reguły, w zależności na kogo trafisz i z jaką usterką, tak będzie dalej przebiegać proces RMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, mnie najbardziej zainteresował przykład odnośnie media expertu w którym można zakupić pralkę, lodówkę czy odkurzacz, sądzisz zatem że w przypadku usterki tej klasy produktów AGD, problemów z gwarancją nagle nie będzie?

Każdy sklep kombinuje i za wszelką cenę stara się spławić konsumenta dopóki ten nie nie zacznie umiejętnie korzystać ze swoich praw, a jak wiadomo to nie jest wcale takie oczywiste i łatwe.

 

Sklepy które wymieniłeś plus wiele innych miały soczyste epizody zahaczające o przepychanki, prawników, federacje konsumentów, a nawet sprawy cywilne.

Nie ma reguły, w zależności na kogo trafisz i z jaką usterką, tak będzie dalej przebiegać proces RMA.

 

 

nic nie sądzę i doskonale rozumiem w PL to normalka i pewnie jeszcze długo się nie zmieni

wypowiadam tylko swoje zdanie na temat doświadczeń w powyższych sklepach każdy zrobi jak

uważa....pokaż mi sklep który ich nie miał chyba ten co nic nie sprzedaje ale wtedy raczej

nie był by sklepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim mobo nie miałem zaplombowanego ani pudełka ani folii. Ale obejrzałem płytę dokładnie i nie było żadnych śladów montażu, ani nawet palca :hmm:.

e: Sądząc po

, asus faktycznie niczym nie zabezpiecza - naklejki na folii też nie daje. Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim mobo nie miałem zaplombowanego ani pudełka ani folii. Ale obejrzałem płytę dokładnie i nie było żadnych śladów montażu, ani nawet palca :hmm:.

e: Sądząc po

, asus faktycznie niczym nie zabezpiecza - naklejki na folii też nie daje.

 

Kupowałem niedawno mobo w sigu i bylo zaplobowane.

 

Przejrzałem filmiki z otwieraniem twojego modelu i też żaden nie był zabezpieczony. Wydaje się to logiczne, skoro mój też nie jest, a są z bardzo podobnego pułapu cenowego tego samego producenta. Może sklep ci pozwrotowca zakleił dla picu, że niby nówka, bo sami nie ogarniali, że od nowości jest niezaplombowany :E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...