Skocz do zawartości
axis107

Nowy komputer Mało fps

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowy komputer

RX 580 4gb sapphire nitro+

Ryzen 5 2600

16gb ram

ssd

zasilacz 600w

gigabyte b450 gaming x

fera 3

 

Odpaliłem świeżo po złożeniu, zainstalowałem csa a tam 150 fps na najwyższych, co może być nie tak?

Nie znam się na komputerach, może coś w radeon software?

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale się wypowiem.

Tak strzelając, to rzekłbym, że może świeżo po złożeniu sprawdź aktualizacje Windozy i sterowników najpierw.

Nie wiem poza tym ilu fps sie spodziewałeś, skoro 150 to mało, ja tam bym nie narzekał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale się wypowiem.

Tak strzelając, to rzekłbym, że może świeżo po złożeniu sprawdź aktualizacje Windozy i sterowników najpierw.

Nie wiem poza tym ilu fps sie spodziewałeś, skoro 150 to mało, ja tam bym nie narzekał :)

CS:GO to specyficzna gra i silnik, najlepiej mieć stałe 300fps. Podkręć procka, ta gra lubi wysokie zegary.

Edytowane przez demisen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie karta graficzna odstaje od normy. 180fps sredniej dla niej w cs:go to norma

Edytowane przez Konanni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak:

skoro swiezo po zlozeniu to stawiam z ew tle sie jeszcze windows aktualizowal.

albo gierka odpalila sie na zintegrowanej w procesor grafice.

CS GO to gierka gdzie wystqarczy jedna opcje zmienic i masz +20% klatek wiec upewnij sie ze masz tma multicore rendering(czy jakos tak) zalaczone.

jesl iC iserio zalezy na kaltkach na pulpicie wejdz w program nvidia i tam w grze CSGO ustaw na wydajnosc a nie jakosc(domyslnie)

150fps to nie jest zle btw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak:

skoro swiezo po zlozeniu to stawiam z ew tle sie jeszcze windows aktualizowal.

albo gierka odpalila sie na zintegrowanej w procesor grafice.

CS GO to gierka gdzie wystqarczy jedna opcje zmienic i masz +20% klatek wiec upewnij sie ze masz tma multicore rendering(czy jakos tak) zalaczone.

jesl iC iserio zalezy na kaltkach na pulpicie wejdz w program nvidia i tam w grze CSGO ustaw na wydajnosc a nie jakosc(domyslnie)

150fps to nie jest zle btw.

ja nie mam nvidi, updaty raczej już wszystkie zrobione, a na yt jak widziałem csa w tym samym zestawie było 300fps na najwyższych, a mi w niektórych miejscach spada do tych 150, a na yt z tego co widzę nie powinno, więc może coś jeszcze jest nieogarnięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam nvidi, updaty raczej już wszystkie zrobione, a na yt jak widziałem csa w tym samym zestawie było 300fps na najwyższych, a mi w niektórych miejscach spada do tych 150, a na yt z tego co widzę nie powinno, więc może coś jeszcze jest nieogarnięte

 

masz pelny update windowsa zrobiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam nvidi, updaty raczej już wszystkie zrobione, a na yt jak widziałem csa w tym samym zestawie było 300fps na najwyższych, a mi w niektórych miejscach spada do tych 150, a na yt z tego co widzę nie powinno, więc może coś jeszcze jest nieogarnięte

to masz włączone te renderowanie czy nie, bo to nawet 100 fps róznicy bez tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz włączone te renderowanie czy nie, bo to nawet 100 fps róznicy bez tego

Tak jest włączone

 

masz pelny update windowsa zrobiony?

Pełny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nei masz jakiegos bloatware wlaczonego tle? tzn programow jak np antivirus trial, touchpad, realtek sound manager) tego wszystkiego co siedzi obok zegara w prawym dolnym roku pulpitu.

 

kliknij prawy przycisk myszy na PASKU start tam wejdz w task manager tam wejdz w zakladke autostart i odznacz wszystko, nic ma sie z systemem nie uruchamiac.

sterwoniki i tak sie bez tych programow zainstalowaly i zaladuja za akzdym uruchomienie msystemu wiec wszystko bedzie dzialac ale bez niepotrzebnego bloatware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nei masz jakiegos bloatware wlaczonego tle? tzn programow jak np antivirus trial, touchpad, realtek sound manager) tego wszystkiego co siedzi obok zegara w prawym dolnym roku pulpitu.

 

kliknij prawy przycisk myszy na PASKU start tam wejdz w task manager tam wejdz w zakladke autostart i odznacz wszystko, nic ma sie z systemem nie uruchamiac.

sterwoniki i tak sie bez tych programow zainstalowaly i zaladuja za akzdym uruchomienie msystemu wiec wszystko bedzie dzialac ale bez niepotrzebnego bloatware.

Nic z takich programów nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystkie komendy, które mogą poprawić fpsy https://sniper13.pl/csgo-parametry-startowe/

Na moim zestawie r1600af+rx580 z (póki co) jedną kością ramu. Max wycisnalem średnią 305klatek, ale tak jak wyżej piszą, dużo zależy od ustawień. Ja mam prawie wszystko na najniższych i rozdzielczość 1280x960. Sama zmiana jakości dymu w ustawieniach dała 30fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...