Skocz do zawartości
buubmok

Regnum RG4 Pure Black - Regulacja wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam kompa od roku, ale dopiero teraz grzeje go porządnie grając m.in. w Wieśka 3.

GTX 1070 Msi Gaming X

Ryzen 1600x

AsRock Ab350 Pro4

 

Obudowa ma 3 tryby pracy wentylatorów (przycisk na obudowie). Mam taki problem, że jeśli nie włączę tego maksymalnego głośnego trybu, karta grzeje się do 70 st. C i podkręca swój wentylator do 100% co jest nawet głośniejsze niż wentylatory obudowy.

Jeśli wentylatory w obudowie chodzą na maxa karta nie przekracza 60 st. C i pracuje cichutko z 50% obrotów.

 

Szukam teraz złotego środka, chciałbym ustawić, żeby wentylatory w obudowie kręciły się między trybem cichym a głośnym, a karta została z 50-60%.

Niestety przestawiając tryb pracy wentylatorów obudowy w biosie nie zmienia się nic. Dalej działają tylko te trzy tryby, które zmienia się przyciskiem na obudowie.

 

Czy da się to jakoś wyregulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady...

 

To jest dziwne

karta grzeje się do 70 st. C i podkręca swój wentylator do 100% co jest nawet głośniejsze niż wentylatory obudowy.

 

Seria gaming ma dobre chłodzenie(2 wentylatory nie 1) i nie powinno się tak dziać...pasta może wyschnięta lub\i termopady do wymiany

gtx1070_msi_gaming_3strony_up.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem teraz na szybko, ta płyta ma 3 złącza 4-pinowe więc tam podepnij wentylatory. Sprawdź w biosie czy masz możliwość regulacji prędkością obrotową wentylatorów (pewnie będzie). U siebie mam tak zrobione. Nikt dzisiaj nie bawi się przełącznikami na obudowie. Na karcie zawsze możesz zmienić krzywą obrotów wentylatorów (np. z poziomu MSI Afterburner)- 70*C to wciąż bezpieczna temperatura. Jakie masz chłodzenie na procesorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady...

 

To jest dziwne

 

 

Seria gaming ma dobre chłodzenie(2 wentylatory nie 1) i nie powinno się tak dziać...pasta może wyschnięta lub\i termopady do wymiany

 

 

Tak jak mówie w wieśku przy 99-100% obciążenia gdy wentylatory obudowy pracują na maxa temperatury karty 56-60. Gdy wentylatory kręcą się słabiej 70. Duża różnica. Może i to łatwe wymienić pastę na karcie, ale sam tego nie zrobię, a szkoda mi czasu na serwisy:)

 

Z tego co wyczytałem teraz na szybko, ta płyta ma 3 złącza 4-pinowe więc tam podepnij wentylatory. Sprawdź w biosie czy masz możliwość regulacji prędkością obrotową wentylatorów (pewnie będzie). U siebie mam tak zrobione. Nikt dzisiaj nie bawi się przełącznikami na obudowie. Na karcie zawsze możesz zmienić krzywą obrotów wentylatorów (np. z poziomu MSI Afterburner)- 70*C to wciąż bezpieczna temperatura. Jakie masz chłodzenie na procesorze?

 

Na karcie mam ustawioną krzywa, żeby wiatraczki się w ogolę nie kręciły do 46 st. w spoczynku, a potem schodkami - od 70 mam ustawione 80% nie 100% (sory) mimo, że to Gaming X to jest wtedy głośno. Glośniej niż maksymalne obroty na obudowie. W biosie jest ta opcja, jest kilka trybów do tych 3 wiatraków i nawet wykresy do ustawienia - w zależności od temp. CPU, ale zmieniając tam cokolwiek nic się nie dzieje. Na procku mam starego jak świat Fortisa, ale procek się nie grzeje, nie obciążam go teraz za bardzo, ale w stres testach temp były ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest ta opcja, jest kilka trybów do tych 3 wiatraków i nawet wykresy do ustawienia - w zależności od temp. CPU, ale zmieniając tam cokolwiek nic się nie dzieje.

 

Nic się nie dzieje, bo wentylatory masz podpięte pod kontroler w obudowie a nie pod płytę, by sterować nimi z poziomu BIOS musisz podpiąć je pod płytę główną bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje, bo wentylatory masz podpięte pod kontroler w obudowie a nie pod płytę, by sterować nimi z poziomu BIOS musisz podpiąć je pod płytę główną bezpośrednio.

 

Idiota ze mnie. O tym samym przed chwilą pomyślałem. Dobra dzięki, będę coś kombinował, żeby podpiąć je wszystkie pod płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ogółem to warto porządnie wyczyścić kompa, wymienić pastę na CPU/GPU i tak dalej. Jak rozumiem jednostka w Twoich rękach znajduję się już całkiem spory kawałek czasu więc warto trochę o nią zadbać. Wentylatory jak wyżej, daj pod płytę i pobaw się krzywą. Możesz ewentualnie dołożyć dodatkowe wentylatory jeśli chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...