Skocz do zawartości
Donci

GTX 1080Ti wymiana pasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam wymienić pierwszy raz w życiu pastę na GPU. Czy ktoś może mi doradzić na co uważać i jakie kwiatki po drodze mogą mnie spotkać ? karta Inno3D iCHILL GTX1080Ti Ultra. Używana ponad 3 lata gwarancja minęła w grudniu 2019

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij ;)

Masz już jakąś pastę termo przewodzącą? Jakie masz temperatury na GPU,masz powód do zmiany,czy chcesz więc zmieniasz,mimo że nie trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w spoczynku koło 50 w obciążeniu do 80 dochodzi

 

w spoczynku koło 50 w obciążeniu do 80 dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wymiana pasty raczej obowiązkowa.Obejrzyj sobie te filmiki co wysłałem,teoretycznie nic się stać nie może,szansa że coś zepsujesz jest znikoma,pod warunkiem że robisz to jak trzeba,czyli na filmach.Jaką masz pastę/chcesz nałożyć?

Zanim zaczniesz rozkręcać GPU,od elektryzuj się,dotknij się kaloryfera,coś ten tego,by ładunek elektrostatyczny nie przeskoczył podczas zmiany pasty,no wiadomo,bezpieczeństwo to podstawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić termopady, bo pewnie też będą do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jedynie poradzę żebyś nie bagatelizował takiej roboty. Sam wymieniałem pastę, jak i rozbierałem grafy wiele razy (nawet pieczenie z sukcesem się udało), aż pewnego razu totalnie z nudów zabrałem się za wymianę pasty w GTX'ie 980 i na prawdę nie wiem w jaki sposób, ale ją uwaliłem. Sprawdzałem rdzeń, wyglądał ok, pęknięć nie było, ale no jedyna opcja jaką widzę to to, że właśnie za mocno dokręciłem chłodzenie. Wywalała karta błąd 43 i tyle z niej było.

Teraz tylko na prawdę w kryzysowej sytuacji bym się za to brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd 43 to nie koniecznie ubity rdzeń, dużo częściej wskazuje na problem z pamięciami VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd 43 to nie koniecznie ubity rdzeń, dużo częściej wskazuje na problem z pamięciami VRAM.

 

To też wiem, ale jak mogłem uwalić VRAM wymieniając samą pastę? W każdym bądź razie, do tamtego czasu myślałem, że to banalnie prosta sprawa, ale niestety boleśnie dowiedziałem się, że może coś pójść nie tak (w tamtych czasach ta grafa była warta ~1000zł)

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałeś jej w ogóle ubijać, mogła być już trafiona, ale wyciągając chłodzenie i generując naprężenia wada się ujawniła.

Możliwości jest wiele, żeby ustalić przyczynę trzeba było by zacząć od pomiarów napięć i rezystancji na wszystkich liniach, dodatkowo skoro komputer ją widzi to można pościć memtest spod linuxa przeznaczony do VRAM, jeżeli któraś kostka jest strzelona to wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jakiej grubości termopady ma ta karta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...