Skocz do zawartości
Mateusz2020

Laptop do gier za 4500-5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ktoś polecić laptop do grania za 4500 zł? Koniecznie ekran 17", 16 gb ram, dysk 1 tb procesor i5 lub lepszy i grafika gtx 1650 lub lepsza. Miło jakby był jeszcze ssd pod system i ekran 120-144 hz. Widziałem modele z gtx 1660 ti za 5000 i zastanawiam się czy jest to warte dopłaty? Jeśli jest warte to jestem gotów dopłacić. Proszę o nie wysyłanie modeli od Lenovo bo raz że oglądałem je w sklepie i dla mnie są brzydkie a dwa to nie mam dobrych doświadczeń z lenovo. Laptop może być już z systemem ale nie musi. Zastanawiam się nad tym: https://www.x-kom.pl/p/513909-notebook-laptop-173-msi-gl75-i7-9750h-16gb-2561tb-gtx1660ti-120hz.html

Z góry dziękuję za oferty

Edytowane przez Mateusz2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming FX705DU R7-3750H/16GB/512 120Hz 4499 złotych

Ma wolniejszy CPU, ale jest dobrze wykonany i ma lepszą matrycę. W grach mniej zależnych od CPU nie będzie różnicy między tymi dwoma. Jest tańszy, ma pojemny SSD.

Dzięki za ofertę, a jak myślisz? Warto ogółem dopłacić do GTX 1660 Ti zamiast 1650? Duża różnica w wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża. Ja polecam omena 17 cali z i7 i 1660 ti ktory jest teraz na promocji w morele (alarm cenowy) za 4850 zl ale z voucherem wychodzi 4200 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża. Ja polecam omena 17 cali z i7 i 1660 ti ktory jest teraz na promocji w morele (alarm cenowy) za 4850 zl ale z voucherem wychodzi 4200 zl.

https://www.x-kom.pl/p/518274-notebook-laptop-17-3-hp-pavilion-gaming-i5-9300h-16gb-256-480-gtx1660ti.html Jeszcze nad tym się zastanawiam, czy warto mieć i5 zamiast i7 ale za to mieć GTX 1660 Ti Max-QQ, matryce IPS 144 hz i mniejszy dysk ale cały SSD.

Edytowane przez Mateusz2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża. Ja polecam omena 17 cali z i7 i 1660 ti ktory jest teraz na promocji w morele (alarm cenowy) za 4850 zl ale z voucherem wychodzi 4200 zl.

Cena OK, nawet biorąc pod uwagę 8GB pamięci. Wada jest tylko taka, że najpierw trzeba mieć voucher, a dopiero później można kupić laptopa. Jeżeli autor już ma voucher to warto wziąć tego laptopa.

W stałej ofercie jest natomiast taki HP Omen:

HP OMEN 17 i5-9300H/8GB/512 1660Ti 144Hz za 4999zł

Po uzyskaniu vouchera jego cena wyniesie 4350zł-można wtedy dołożyć do niego kolejne 8GB i wyrobisz się w okolicach 4500zł. Zalety względem Paviliona? Lepsze wykonanie, obecność portu Thunderbolt oraz pełny GTX 1660Ti. 

 

P.S. W tym budżecie jeżeli laptopa ma być do gier, to zdecydowanie lepiej wybraćGTX'a 1660Ti, nawet kosztem ramu, mniejszego dysku, czy też procesora. Laptop z i5+GTX 1660Ti będzie w grach i tak wydajniejszy niż jakikolwiek inny z GTX'em 1650.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena OK, nawet biorąc pod uwagę 8GB pamięci. Wada jest tylko taka, że najpierw trzeba mieć voucher, a dopiero później można kupić laptopa. Jeżeli autor już ma voucher to warto wziąć tego laptopa.

W stałej ofercie jest natomiast taki HP Omen:

HP OMEN 17 i5-9300H/8GB/512 1660Ti 144Hz za 4999zł

Po uzyskaniu vouchera jego cena wyniesie 4350zł-można wtedy dołożyć do niego kolejne 8GB i wyrobisz się w okolicach 4500zł. Zalety względem Paviliona? Lepsze wykonanie, obecność portu Thunderbolt oraz pełny GTX 1660Ti. 

 

P.S. W tym budżecie jeżeli laptopa ma być do gier, to zdecydowanie lepiej wybraćGTX'a 1660Ti, nawet kosztem ramu, mniejszego dysku, czy też procesora. Laptop z i5+GTX 1660Ti będzie w grach i tak wydajniejszy niż jakikolwiek inny z GTX'em 1650.

Dobrze wiedzieć, mi w media expert pan z obsługi doradzał 1650 bo twierdził, że różnica między 1660 Ti jest na poziomie 10-15% i że nie warto dopłacać. HP Omen macałem w sklepie, ładny i miły w dotyku. Tylko nie wiem skąd ten voucher wytrzasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do regulaminu programu: link Najlepiej byłoby gdybyś miał jakiegoś laptopa HP, choć część osób pisała, że nawet bez niego otrzymywali na maila voucher.

Tu masz natomiast porównanie tych dwóch kart: https://www.notebook...1.247598.0.html

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - odpuść sobie HDD bo to relikt, SSD kosztuje niemal tyle samo a jest pod każdym aspektem lepsze. Wybierz 512 GB SSD bo to najbardziej opłacalna/optymalna opcja a w przyszłości sobie rozbudujesz (wybierając laptop z taką możliwością).

Jeśli chodzi o sprzedawcę to masz idealny przykład ignorancji osób które spotkasz we wszelkiego rodzaju sklepach i marketach - różnica między GTX 1650 a GTX 1660 Ti to przepaść - 50% więcej wydajności.

GTX 1660 Ti max-q to obniżone zegary i przez to wydajność o 10% względem pełnej wersji ale to nadal o wiele więcej niż oferuje GTX 1650. W grach najważniejszy jest GPU więc tak, o wiele lepiej wybrać i5 i GTX 1660 Ti max-q niż i7 i GTX 1650.

 

Gdyby udało ci się zdobyć voucher (wystarczy mieć numer seryjny laptopa HP) to przy tym budżecie cashback wyniesie 650 zł także pomniejszając o tą kwotę koszt Omena zmieściłbyś się w maksymalnym budżecie mając już "full wersję" z 6 rdzeniowym i7, GTX 1660 Ti, matrycą 17 cali 144Hz i nawet 15 GB RAM:

HP OMEN 17 i7-9750H/16GB/512 1660Ti 144Hz - 5649 zł czyli 4999 zł z voucherem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym mocno zastanawiał się czy aby na pewno TUF jest dobrym wyborem. Niestety znam go z autopsji. (wymieniałem 2x i w końcu odpuściłem)

 

Koledzy polecają hp i to jest dobry wybór

 

HP OMEN 17 i5-9300H/8GB/512 1660Ti 144Hz za 4999zł fajnie ale w tej cenie dostaniesz omena z tylko nieco słabszym procesorem bo i5 8300 (ach ta numeracja. 9300 lepiej wygląda na papierze ale różnice są znikome) i rtx 2060

 

Niby rtx jest wydajnieszy tylko kilka procent od 1660ti ale jednak

 

Dodatkowo zamiast zielonej to możesz spersonalizować klawiaturę i ustawić różne kolory. Niby głupota ale ma znaczenie dodatkowo masz 3 porty usb a nie 2.

 

Oczywiście ma swoje wady ale nie widziałem laptoa nawet za 8 tyś który ich nie ma

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z temperaturami w HP? Parę opinii widziałem, że się przegrzewają po dłuższej pracy i spada ich wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz opinii tylko testy. Hp Omen i pavilion gaming mają bardzo dobre układy chłodzenia. W każdym laptopie spada wydajność pod pełnym obciążeniem pytanie tylko jak bardzo - w hp właśnie jest to bardzo mały spadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem laptopa gaminowego który pod obciążeniem miałby niskie temperatury.Będzie się więc grzał. Nie stosowałem (i nie zamierzam) stosować undervoltingu. Nie po to kupuję sprzęt za takie pieniądze aby trzymać go w klatce.

 

Mam zainstalowane farcry 5 (chodzi na ultra) r2d2 na wysokich, FIFA na ultra (ta wymagania ma stosunkowo małe ale jak wygląda)

 

Podana została cena dwóch modeli w identycznych cenach. Wybór należy do Ciebie. Dla mnie dodatkowo znaczenie miała i ma gwarancja premium.

 

Przy pavilion wkurzała mnie zielona klawiatura i tylko 2 porty usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odrzucałbym też Lenovo, gdyż Legion 540 to udany model jak chodzi o wydajność, oraz kulturę pracy. Propozycję Legiona zamieściłem dla podglądu a nie po to, aby namawiać Cię do zakupu.

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/960 GTX1660Ti - 4949zł

Ma dobrą matrycę, wygodna klawiaturę, oraz wydajne podzespoły w skład w których wchodzi procesor i7, karta graficzna GTX1660Ti, 16GB RAM w trybie dwukanałowym, oraz szybki dysk SSD 960GB.

Dużą zaletą jest te 960 GB SSD w cenie do 5000 zł, ale jakoś to tego wyglądu nie umiem się przekonać. Kłuje mnie w oczy ten przesunięty zawias ekranu i taka dysproporcja. Kojarzy mi się z laptopami sprzed 15 lat. W przyszłości zastanawiam się nad podkładką chłodzącą Cooler Master NotePal U2 Plus i Lenovo może się z nią kłócić przy składaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni głęboko myślę i porównuje różne modele. Póki co najbardziej przekonuje mnie MSI GL75, cenę ma najniższą ale kosztem tego że ma tylko 250 gb SSD. Opcjonalnie myślę żeby dokupić 1000 gb HDD chyba, że będzie mi mocno przeszkadzać to za jakiś czas wymienię na SSD (w tym MSI z tego co widziałem są dwa wejścia M.2 i jedno Sata). Obecnie w komputerze mam 1000 gb HDD i 250 gb SSD i nie przeszkadza mi wydajność. Pamięć mam zapełnioną w jakiś 80% więc w przyszłości muszę rozszerzyć do minimum 1,5 tb a za jakiś czas może już na tyle będą opłacalne SSD że zainwestuje w 1 Tb.

Co do HP to podoba mi się lecz przewyższa mój budżet, wielokolorowa klawiatura mi nie będzie potrzebna bo dla mnie ma tylko świecić żeby było widać w nocy a główny minus tej klawiatury to miniaturowe strzałki. Nie mam żadnego sprzętu z HP więc na promocję się nie załapie.

Edytowane przez Mateusz2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie ten relikt jakim jest HDD ! Nie potrzebujesz mieć sprzętu HP tylko znać numer seryjny laptopa HP żeby dostać voucher.

 

MSI GL75 to najgorszy laptop z tu wymienionych bo ma po prostu bardzo słabe chłodzenie. (łap test tego laptopa: Link

 

Właśnie dlatego ma najniższą cenę + dlatego że nie ma matrycy IPS a nie z powodu małego dysku - koszty SSD są aktualnie bardzo niskie (dlatego też kupowanie HDD do laptopa w 2020 roku to absurd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tytule tematu podałeś kwotę 4500-5000. Raptem piszesz że polecane laptopy są za drogie. Koledzy słusznie doradzają kupno w tym przedziale cenowym i na pewno znajdziesz coś fajnego. Nie wierzę natomiast że bedzie to MSI.

 

Czasami po prostu nie opłaca się kupować jak najtaniej. Coś zawsze będzie kosztem czegoś. Niestety sam jestem tego przykładem.

Swojego hp kupiłem bez vouczera. Ten mój też ma swoje wady. W x-com masz 15 dni na zwrot sprzętu bez podania przyczyny i to jest fajne rozwiązanie.

Nie chcesz hp to kup asusa ale nie bierz TUF-a. Acer nitro też jest fajny ale mnie osobiście odstraszyło czerwone podświetlenie klawiatury (po msi gv 62 7rd i wcześniejszym asusie gl552vw już byłem zmęczony tym kolorem) oraz jakość matrycy

Najtańszy Acer Helios 300 i7‑9750H/8GB/512 144Hz to z kolei wydatek 5500 bez systemu.

Na temat lenovo nic nie powiem bo nie znam tej serii (sam rozważałem kupno ale zależało mi na matrycy 144)

 

Możesz czekać na okazji i promocje. Jest to jakieś rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W promo na Proline masz lapka od DM z GTX1660Ti i i5-9300h za 3899 pln + mysz gratis

https://proline.pl/laptop-dream-machines-g1660ti-15pl40-15-6-cali-fhd-i5-9300h-480gb-ssd-8gb-gtx1660ti-6gb-noos-mysz-dream-machines-dm1-fps-p1403814

Znalazłem również na moreleach w promce też DM z RTX2060 i i7-9750H za 4699 pln

https://www.m orele.net/laptop-dream-machines-rg2060-15pl40-5940417/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tytule tematu podałeś kwotę 4500-5000. Raptem piszesz że polecane laptopy są za drogie. Koledzy słusznie doradzają kupno w tym przedziale cenowym i na pewno znajdziesz coś fajnego. Nie wierzę natomiast że bedzie to MSI.

 

Czasami po prostu nie opłaca się kupować jak najtaniej. Coś zawsze będzie kosztem czegoś. Niestety sam jestem tego przykładem.

Swojego hp kupiłem bez vouczera. Ten mój też ma swoje wady. W x-com masz 15 dni na zwrot sprzętu bez podania przyczyny i to jest fajne rozwiązanie.

Nie chcesz hp to kup asusa ale nie bierz TUF-a. Acer nitro też jest fajny ale mnie osobiście odstraszyło czerwone podświetlenie klawiatury (po msi gv 62 7rd i wcześniejszym asusie gl552vw już byłem zmęczony tym kolorem) oraz jakość matrycy

Najtańszy Acer Helios 300 i7‑9750H/8GB/512 144Hz to z kolei wydatek 5500 bez systemu.

Na temat lenovo nic nie powiem bo nie znam tej serii (sam rozważałem kupno ale zależało mi na matrycy 144)

 

Możesz czekać na okazji i promocje. Jest to jakieś rozwiązanie

No to jest dobra myśl z tym 15-nasto dniowym okresem w x-kom, teraz to już mam mętlik w głowie z tym MSI i HP :lol2::hmm:

 

Daruj sobie ten relikt jakim jest HDD ! Nie potrzebujesz mieć sprzętu HP tylko znać numer seryjny laptopa HP żeby dostać voucher.

 

MSI GL75 to najgorszy laptop z tu wymienionych bo ma po prostu bardzo słabe chłodzenie. (łap test tego laptopa: Link

 

Właśnie dlatego ma najniższą cenę + dlatego że nie ma matrycy IPS a nie z powodu małego dysku - koszty SSD są aktualnie bardzo niskie (dlatego też kupowanie HDD do laptopa w 2020 roku to absurd).

No właśnie chciałem jakieś konkrety usłyszeć między MSI a HP bo porównywałem sobie te laptopy i jakiś większych różnic nie widziałem. Teraz już widzę, że są jakieś konkretniejsze różnice. Mógłbyś jeszcze rozwinąć o tych matrycach, jak bardzo się różni ta IPS od zwykłej w MSI?

P.S. Dobra, teraz dotarłem do tego w artykule :)

Edytowane przez Mateusz2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś jeszcze rozwinąć o tych matrycach, jak bardzo się różni ta IPS od zwykłej w MSI?

 

W linku który ci wcześniej podesłałem masz dokładny test laptopa a w nim test matrycy. Napisane jest że jest to IPS, ale to myląca informacja, matryca jest IPS-level czyli o parametrach zbliżonych do IPSa. Normalnie różnica między TN a IPS to kąty widzenia - IPS nie zmienia kolorów w zależności od tego pod jakim kątem patrzysz na ekran. Ale bywają słabe IPSy i bardzo dobre TNki.

Dokładnie w tym miejscu tego testu: Link masz tabelkę z zestawieniem najważniejszych parametrów w odniesieniu m.in do Omena 17 cali. Widać tam ogromną różnicę w czasie reakcji matrycy, maksymalnej jasności (260 cd/m2 to bardzo mało), pokryciu palety barw itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku który ci wcześniej podesłałem masz dokładny test laptopa a w nim test matrycy. Napisane jest że jest to IPS, ale to myląca informacja, matryca jest IPS-level czyli o parametrach zbliżonych do IPSa. Normalnie różnica między TN a IPS to kąty widzenia - IPS nie zmienia kolorów w zależności od tego pod jakim kątem patrzysz na ekran. Ale bywają słabe IPSy i bardzo dobre TNki.

Dokładnie w tym miejscu tego testu: Link masz tabelkę z zestawieniem najważniejszych parametrów w odniesieniu m.in do Omena 17 cali. Widać tam ogromną różnicę w czasie reakcji matrycy, maksymalnej jasności (260 cd/m2 to bardzo mało), pokryciu palety barw itd).

Moja ignorancja, właśnie dotarłem do tego w artykule. Bardzo ciekawy artykuł, widać jak wiele w szczegółach się różnią te laptopy a na pierwszy rzut oka można sądzić że są bardzo podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z artykułu wynika, że MSI jest dobrą maszyną do grania, ma dobrą klawiaturę ale ogółem słabe wykonanie, przeciętny ekran ze słabym podświetleniem i jest głośny.

HP ma dobrą matrycę z małymi opóźnieniami i lepszym podświetleniem, jest solidniej wykonany, ma trochę szybszy dysk (od samsunga a MSI ma od WD) i lepsze głośniki.

Nie znalazłem tylko konkretnej odpowiedzi który jest wydajniejszy przy dłuższym użytkowaniu. W tej recenzji było napisane, że MSI mniej równomiernie rozprasza ciepło a w hiszpańskiej recenzji jest tylko napisane że HP na dłuższą metę będzie się przegrzewał (na tej samej stronie przy MSI z RTX 2060 nic o tym nie było wspomniane).

Edytowane przez Mateusz2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia Omen będzie wydajniejszy przy dłuższym użytkowaniu bo po prostu ma wydajniejsze chłodzenie.

Nie świadczy o tym temperatura obudowy tylko jakie częstotliwości są w stanie osiągać laptopy pod obciążeniem.

 

Ciężko porównać 1:1 bo nie ma testu takich konfiguracji żeby je ze sobą zestawić ale tak mogę twierdzić na podstawie opinii osób które te laptopy użytkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia Omen będzie wydajniejszy przy dłuższym użytkowaniu bo po prostu ma wydajniejsze chłodzenie.

Nie świadczy o tym temperatura obudowy tylko jakie częstotliwości są w stanie osiągać laptopy pod obciążeniem.

 

Ciężko porównać 1:1 bo nie ma testu takich konfiguracji żeby je ze sobą zestawić ale tak mogę twierdzić na podstawie opinii osób które te laptopy użytkują.

Rozumiem, no właśnie to jest to że brakuje jednoznacznego porównania. Póki co znalazłem kolegę który udostępnił mi numer seryjny więc uderzam po voucher, jak go dostanę to prawdopodobnie wybiorę HP a jak nie dostanę to zostaje przy MSI. HP kojarzy mi się z solidnością, mój kolega ma HP od paru lat i nic się z nim nie dzieje (a nie czyści ani systemu ani podzespołów). Nigdy nie miałem produktów MSI, wiem tylko że od wielu lat działają na rynku gamingowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na innym forum polecono mi brać laptop z i5 bo ponoć i7 jest nie wiele mocniejszy a mocniej się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...