Skocz do zawartości
Ania923

Asua X570 tuf jak uruchomic win10 z pendraiva poprzez bios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Niech mi ktos powie.Plyta Asus X570 tuf gaming plus.Chce nagrac win 10 z pendraiva za nic nie moge sie polapac w tym biosie jak uruchomic pendraiva na ktorym mam win 10 z pozycji biosa.Poprzednio na msi zajmowalo mi to chwile tutaj to jakis dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F7 po wejściu do biosu, zakładka boot , wybierasz żeby bootował z pendrive, chociaż jak dobrze zrobiony pendrive z windowsem to bez dotykania w biosie wykryję tego pena, przynajmniej ja tak mam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - wczoraj sam to sprawdziłem na tej samej płycie. W10 box pendrive i bez problemów poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mi tez wykrywa pena w biosie zeby botowal z pena i nic jak robie save po wyborze pena to mi wyswietla ze zadne zmiany nie beda zachowane czy jakos tak.Niech mi ktos to wytlumaczy po kolei co i jak zrobic.Czy jesli jest cos nagrane na pendraivie oprocz tego win 10 moze byc problem z jego ruszeniem.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive zrobiony bootowalny ? Ja bym na nowo zrobił pena z windowsem, i to po formatowaniu jego . Ewentualnie, włóż pendrive w jeden z dwóch górnych złącz usb na płycie (z czarnymi wtykami) . U mnie to wszystko od strzała idzie, a pendrive robiłem przez ten windows creation czy jakoś tak się to zwało .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive zrobiony bootowalny ? Ja bym na nowo zrobił pena z windowsem, i to po formatowaniu jego . Ewentualnie, włóż pendrive w jeden z dwóch górnych złącz usb na płycie (z czarnymi wtykami) . U mnie to wszystko od strzała idzie, a pendrive robiłem przez ten windows creation czy jakoś tak się to zwało .

Tak jest bootowalny bo na msi wlasnie od strzala mi szedl tutaj problem.Sprobuje zrobic tak jak mowisz z tymi usb potem zrobie na nowo botowalny.Nie mam pomyslow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przy rozruchu spróbuj wcisnąć f8,f9 albo f11, f12 możliwe że asus ma szybką możliwość wyboru bootemu podczas rozruchu. U mnie niestety nie widać nawet ekranu boota to nie wiem dokłądnie czy coś takiego jest .

Jak bootuje pendrive na innej płycie , to nie ma sensu ponownie robić pendrive .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F8 na starcie i wyświetli ci się menu wyboru dysku. Jak nie masz tam pena to źle zrobiony (ściągnij nowy obraz i zapisz na pena rufusem).

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz znaleźć, który klawisz F(jak wyżej f8? f9? f11?) odpowiada za włączenie menu wyboru (boot menu) ( u mnie w asSRocku f11), to wejdź w BIOS zakładka boot/Boot Override i wybierz pendrive wciśnij enter i PC od razu zbootuje z pendraka.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałaś wybrać coś pokroju b450 lub x470, a padło na x570 dlaczego i jak pierwsze wrażenia oprócz tego że nie chce Ci botować pendrive? :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego x570 bo cena miedzy x470 asus prime pro ktora chcialam byla chyba 70zl a do tego asusa x570 dostalam jeszcze nowiutka myszke asusa tuf m3 w pudeleczku pelen box.Zaraz jeszcze raz sprobuje z tym penem.No i plyta zeby te 3 albo 4 lata posluzyla podobno sekcje zasilania ma chlodniejsza niz inne na x570

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, różnica cenowa x470-pro a x570 od asusa nie jest duża, jest marginalna , przy takiej dopłacie warto było rozważyć zakup x570, zawszę więcej linii dla m2 , i ficzer w postaci gen4 pcie , za 4 lata może się przydać.

 

Tak, sekcje są chłodnę, ja nie mam nawiewu na sekcję i jakoś płyta nie protestuję :P.

Co do problemu, jak nie będzie nadal bootował , to zaraz zobaczę jak to u mnie w biosie wygląda, i podeśle najwyżej zdjęcie , jak mam ustawione booty itp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, różnica cenowa x470-pro a x570 od asusa nie jest duża, jest marginalna , przy takiej dopłacie warto było rozważyć zakup x570, zawszę więcej linii dla m2 , i ficzer w postaci gen4 pcie , za 4 lata może się przydać.

 

Tak, sekcje są chłodnę, ja nie mam nawiewu na sekcję i jakoś płyta nie protestuję :P.

Co do problemu, jak nie będzie nadal bootował , to zaraz zobaczę jak to u mnie w biosie wygląda, i podeśle najwyżej zdjęcie , jak mam ustawione booty itp .

ok odezwe sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie zrobilam na nowo bootowalny pen podczas rozruchu f8 i wyswiwtlilo mi sie co mam wybrac dalam pena i instalacja wlasnie idzie.Dzieki wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden problem .

Skąd kupiłaś ryzena 3600? Proline serfowal całkiem dobre sztuki na dniach i o ile na automacie maja slabe zegary , to sa dobre do podkrecania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak na auto zegary trzyma , może warto go podkrecic na niskim napięciu. Jeden z selektow na forum jest z media ekspert :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego x570 bo cena miedzy x470 asus prime pro ktora chcialam byla chyba 70zl a do tego asusa x570 dostalam jeszcze nowiutka myszke asusa tuf m3 w pudeleczku pelen box.Zaraz jeszcze raz sprobuje z tym penem.No i plyta zeby te 3 albo 4 lata posluzyla podobno sekcje zasilania ma chlodniejsza niz inne na x570

IMO będziesz zadowolona z tej płyty. Trochę niefortunnie umieszczone chłodzenie chipsetu i przy długiej karcie wentylator jest całkowicie zasłonięty ale nie zauważyłem by powodowało to jakieś problemy. Mogła by też kostka z gniazdami sata być trochę niżej, bo również przysłonięta przez długą grafikę. Ale tak to w zasadzie płytka działa jak malina.

 

Tylko nie instaluj asusowskiego softu, bo spitolony na maxa. Stery od muzy 10tka będzie miała i jak nie potrzebujesz control panel to masz jedno z głowy. Stery do chipsetu pociągnij sobie ze strony AMD:

 

https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/x570

 

Po tej paczce tylko stery do grafy ci zostaną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram teraz w assassins cread orgin zegar 4050 i spada do 4000 hz w tym przedziale.Dziwne bo w menu te gry pokazuje 4150hz a po zaladowaniu gry tak jak wyzej pisalam.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na sztywno go podkręcić, bardzo bezpieczne napięcie jest poniżej 1.3v , możliwe , że zrobi 4.2-4.3ghz na tym napięciu . Mogę pomóc w oc na asusie , ale dopiero jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram teraz w assassins cread orgin zegar 4050 i spada do 4000 hz w tym przedziale.Dziwne bo w menu te gry pokazuje 4150hz a po zaladowaniu gry tak jak wyzej pisalam.

Zupełnie normalne. Przy małym obciążeniu będzie wysoko pikował. Im mniej rdzeni pracuje tym wyżej, może nawet zobaczysz 4.2GHz. W rozgrywce gdy więcej rdzeni pracuje będzie zbijał boosta i wówczas realne 4.1/4.15/4.0GHz ;)

 

Edit:

Możesz trochę odkręcić kurek przez interwencję w PBO. Ale IMO nie warto. Ewentualnie j.w. OC, ale wówczas chyba nie obniża napięcia w IDLE.

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ktorej sie moge ciebie spidziewac na forum czy na priva mi napiszesz.

 

IMO będziesz zadowolona z tej płyty. Trochę niefortunnie umieszczone chłodzenie chipsetu i przy długiej karcie wentylator jest całkowicie zasłonięty ale nie zauważyłem by powodowało to jakieś problemy. Mogła by też kostka z gniazdami sata być trochę niżej, bo również przysłonięta przez długą grafikę. Ale tak to w zasadzie płytka działa jak malina.

 

Tylko nie instaluj asusowskiego softu, bo spitolony na maxa. Stery od muzy 10tka będzie miała i jak nie potrzebujesz control panel to masz jedno z głowy. Stery do chipsetu pociągnij sobie ze strony AMD:

 

https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/x570

 

Po tej paczce tylko stery do grafy ci zostaną ;)

kurcze a ja juz z asusa ponagrywalam. Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie od rana do wieczora jestem na forum . Około 9 juz powinienem być. Na asusie oc jest bardzo proste. Kwestia oswojenia sie z uefi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie od rana do wieczora jestem na forum . Około 9 juz powinienem być. Na asusie oc jest bardzo proste. Kwestia oswojenia sie z uefi

ok to sie odezwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...