Skocz do zawartości
voltq

JAKI RAM DO Ryzena 3700x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy wystarczy ram taktowany 3200mhz do Ryzena 3700x czy musze brac cos mocniejszego? nie chce bezcelowo przepłacać

I jakiego producenta ramu wybrać bo słyszałem ze niektóre ramy nie działają z ryzenami?

 

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy wystarczy ram taktowany 3200mhz do Ryzena 3700x czy musze brac cos mocniejszego? nie chce bezcelowo przepłacać

I jakiego producenta ramu wybrać bo słyszałem ze niektóre ramy nie działają z ryzenami?

 

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Kup sobie j.w. cruciale 3000cl 15 i zrobisz oc do 3600 mhz.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie j.w. cruciale 3000cl 15 i zrobisz oc do 3600 mhz.

 

 

Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 , moga byc takie i wersja czerwona? czy musza byc 3000/15 i wersja srebrna?

ewentualnie takie chcialem brac czy sa slabe? HyperX Predator, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 , moga byc takie i wersja czerwona? czy musza byc 3000/15 i wersja srebrna?

ewentualnie takie chcialem brac czy sa slabe? HyperX Predator, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Dowolna wersja. 3200mhz cl16 sam mam białe kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowolna wersja. 3200mhz cl16 sam mam białe kompie.

 

 

tyle ze tam sa ramy ktore maja nazwe balistix by micron na srodku i po lewej u gory sport

A drugie maja nazwe balitix sport i po lewej by crucial

To sa inne modele? i ktory wybrac??

 

 

nqckg0b2jp54.jpg

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze tam sa ramy ktore maja nazwe balistix by micron na srodku i po lewej u gory sport

A drugie maja nazwe balitix sport i po lewej by crucial

To sa inne modele? i ktory wybrac??

 

 

nqckg0b2jp54.jpg

 

 

kupione HyperX 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Fury RGB beda dzialac z Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS i ryzenem 3700x?

Na 3200 nie powinno być problemu, co do oc to dopiero trzeba się samemu przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma większego znaczenia kolor i to czy wersja 3000Cl15 czy 3200CL16 (ja np. mam 3000CL15 i kręcą się bez problemu na 3600 z ryzenem 3700x)

 

masz promke

https://www.pepper.pl/promocje/crucial-ballistix-sport-lt-1x16gb-3200mhz-235668 (nie wiem ile chcesz pamięci docelowo, byle by dwukanałowo)

Edytowane przez Orzel94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nazwie kodowej produktu musi być ciąg AES np. BLS8G4D32AESCK, wtedy są to na 100% moduły na kościach Micron E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(BLS2K8G4D30AESBK) , sa takie , teraz pytanie ramy podkrecac profilem xmp czy recznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem polecane przez was , Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

 

ustawilem profil xmp tam mi ustawia 1,35v napiecie i 3200mhz i cl 16 i pracuje stabilnie

 

Przy 3400 mhz cl 16 wywala blue screen i resetuje kompa :D , to jak mam ustawic te 3600? zwiekszyc napiecie? 3400 chcialbym miec chociaz

 

 

94gkpsg9ll7a.jpg

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogólnym skrócie ściągasz dram calculator i thapoon burner odczytujesz z programu jakie masz kości(zapewne rank 1 i e die) wpisujesz w calculator w tym czesctotliwosc jaka cie interesuje dajesz calculate Save robisz zdjęcie przepisujesz w biosie i sprawdzasz czy działa.

Napiecie do 1.45 jest uznawane za safe. Zajrzyj do wątku o kreceniu crucial na forum

Edytowane przez Nequrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś 3000MHz, CL15 a XMP ustawia ci 3200mhz i cl 16? Ciekawe, może jednak inne kupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że prezentujemy podobny poziom wiedzy, że kręcić trzeba to wiemy, ale doświadczeń z ramem nie mamy wcale :D

 

Ja swoje czerwone 3000CL15 potraktowałem kalkulatorem i na Tomahawk MAX przy wykalkulowaniu 3600 profil SAVE komputer chodzi jak złoto.

 

DRAM 1,4V, SOC 1.025V, VDDG 1V, VDDC 0,9V, FCLK oczywiście 1800.

 

 

Generalnie przepisujesz wszystkie parametry z kalkulatora w biosie i powinno działać.

 

 

 

Aktualnie działa mi na profilu SAVE a jutro albo w niedzielę jak znajdę czas chcę spróbować odpalić FAST czyli zbić timingi możliwie nisko. Trzymaj kciuki jak i ja trzymam za Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz troche ogarnelem narazie udalo sie 3600mhz cl 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.morele.net/pamiec-crucial-crucial-ballistix-max-rgb-at-ddr4-4000-dram-desktop-gaming-memory-kit-32gb-16gbx2-cl18-blm2k16g40c18u4bl-6492636/

 

Ciekawe kiedy pojawią się w sklepach i jaka będzie realna cena. Imo może być to bardzo dobry wybór do Ryzenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze to sa przebrane microny e-die , to samo co w sportach lt, tylko lepszej jakości. Ale ciekawe , jak sie będą kręcić.

Niestety, cena nie będzie niska , rgb, selekcja , nowość, podejrzewam ze trzeba bedzie polozyc 500-600zl za ten ram .

Crucial miał wprowadzić nowa rewizje edie , pracującą nawet na 3600mhz z napięciem 1.2v , jeśli to sa te kości pod maska , to potencjał może byc ciekawy. Jeśli sa tam jednak starsze , znane z sportow lt , to przy wyższych prędkościach będzie bez rewelacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...