Skocz do zawartości
hantix123

jaki wybrać system pod średniego kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje waszej porady jaki system będzie odpowiedni i dobrze działał pod średniego kompa? win 7 czy win 10 oba systemy 64bit waham sie co do 10 nie znam dobrze tego systemu i jak sie czyta te wiadomości że źle optymalizowany użycie procesora 100% po odpaleniu to zniechęca a chce by dobrze system chodził jak i w normalnym użytkowaniu jak i w grach a w grach to szczególnie mi zależy podobno jest różnica fps między 7 a 10 że w 7 lepiej chodzą gram w tytuły od 2007 do 2015

 

moje specyfikacje:

procesor: Intel q6600 podkręcony lekko do 2.60

karta graficzna: Radeon hd 7770

ram: 8gb goodram

zasilacz: Silentium pc 550w

 

z góry dziękuje za pomoc i wszelkie porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 10.

Głupi CSGO potrafi korzystać z nowej wersji WDDM, a na starych powodować spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje waszej porady jaki system będzie odpowiedni i dobrze działał pod średniego kompa? win 7 czy win 10 oba systemy 64bit waham sie co do 10 nie znam dobrze tego systemu i jak sie czyta te wiadomości że źle optymalizowany użycie procesora 100% po odpaleniu to zniechęca a chce by dobrze system chodził jak i w normalnym użytkowaniu jak i w grach a w grach to szczególnie mi zależy podobno jest różnica fps między 7 a 10 że w 7 lepiej chodzą gram w tytuły od 2007 do 2015

 

moje specyfikacje:

procesor: Intel q6600 podkręcony lekko do 2.60

karta graficzna: Radeon hd 7770

ram: 8gb goodram

zasilacz: Silentium pc 550w

 

z góry dziękuje za pomoc i wszelkie porady

Ten q6600 spokojnie działa na 3ghz bez podnoszenia napięcia i na domyślnym chłodzeniu. Wiem co mówię bo sam go miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten q6600 spokojnie działa na 3ghz bez podnoszenia napięcia i na domyślnym chłodzeniu. Wiem co mówię bo sam go miałem.

 

 

 

i też na win 10?

 

nie wiem dlaczego ale boje sie tego 10 że będzie ciulowo działał :/ tyle lat jestem na 7 i zawsze dobrze działa a jak w tym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i też na win 10?

 

nie wiem dlaczego ale boje sie tego 10 że będzie ciulowo działał :/ tyle lat jestem na 7 i zawsze dobrze działa a jak w tym przypadku?

To zostań na win7. Zawsze potem możesz zrobić "upgrade" jak jakaś gra nie będzie ci działać bo będzie wymagać dx12.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeśli masz ssd - to w10, na dysk talerzowy tylko w7

Wcale tak źle win 10 nie działa na HDD. Chyba że chodzi o dropy w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak źle win 10 nie działa na HDD. Chyba że chodzi o dropy w grach.

 

 

właśnie chodzi by na 10 wcale nie było dropów w grach tylko chodziło dobrze jak w win 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam potrzebuje waszej porady jaki system będzie odpowiedni i dobrze działał pod średniego kompa? win 7 czy win 10 oba systemy 64bit waham sie co do 10 nie znam dobrze tego systemu i jak sie czyta te wiadomości że źle optymalizowany użycie procesora 100% po odpaleniu to zniechęca a chce by dobrze system chodził jak i w normalnym użytkowaniu jak i w grach a w grach to szczególnie mi zależy podobno jest różnica fps między 7 a 10 że w 7 lepiej chodzą gram w tytuły od 2007 do 2015

 

moje specyfikacje:

procesor: Intel q6600 podkręcony lekko do 2.60

karta graficzna: Radeon hd 7770

ram: 8gb goodram

zasilacz: Silentium pc 550w

 

z góry dziękuje za pomoc i wszelkie porady

 

Zdecydowanie Windows 10. Może poza restartem, to Siódemka przy Dziesiątce, to muł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostań na win7. Zawsze potem możesz zrobić "upgrade" jak jakaś gra nie będzie ci działać bo będzie wymagać dx12.

 

 

raczej żadna nie będzie wymagać bo te w które gram nie wymagają takich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego ale boje sie tego 10 że będzie ciulowo działał :/ tyle lat jestem na 7 i zawsze dobrze działa a jak w tym przypadku?

Największe problemy stwarza właśnie kilkuletnie przyzwyczajenie do siódemki a dziesiątka wcale nie jest taka straszna Jak ją malują. System jest gość intuicyjny i choc nie wszystko jest "tam gdzie wcześniej", to nawet nie zauważyłem jak szybko się przestawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie po prawie 5 latach ciężko przestawić się na win7 gdy mi się trafia do obsługi :P

Win10 nie jest taki zły, a moim zdaniem nawet stabilniejszy niż win7. O win7 trzeba było dbać, żeby działał sprawnie, przy win10 nie robię praktycznie nic i wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak źle win 10 nie działa na HDD. Chyba że chodzi o dropy w grach.

Działa fatalnie na talerzowcu. Nawet do pracy biurowej tylko SSD. Inna sprawa, że Windows 7 też na HDD nie za fajnie chodził z najnowszymi aktualizacjami w okolicy roku 2015. Win 7 na HDD fajnie chodził przed wszelkimi "upadatami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak źle win 10 nie działa na HDD. Chyba że chodzi o dropy w grach.

Próbowałem. Działa źle. Jeśli się z systemu korzysta normalnie, czyli jakieś przeglądarki, komunikatory, puszczona muzyka przez strumieniowanie, to na wszystko czeka się znacznie dłużej, niż na win7. W10 po prostu robi znacznie więcej rzeczy w tle.

 

SSD nie kosztują dzisiaj dużo, są bardzo użyteczne i zupełnie załatwiają problem wydajności sprzętu. Z SSD ten komputer będzie lepiej działał z w10, co przerabiałem na nawet słabszym procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. Działa źle. Jeśli się z systemu korzysta normalnie, czyli jakieś przeglądarki, komunikatory, puszczona muzyka przez strumieniowanie, to na wszystko czeka się znacznie dłużej, niż na win7. W10 po prostu robi znacznie więcej rzeczy w tle.

 

SSD nie kosztują dzisiaj dużo, są bardzo użyteczne i zupełnie załatwiają problem wydajności sprzętu. Z SSD ten komputer będzie lepiej działał z w10, co przerabiałem na nawet słabszym procesorze.

 

 

akurat będe miał dysk ssd ale jedna sprawa jaka różnica fps będzie w grach? bo akurat na tym mi zależy głównie gram w tytuły farming gta v ets2 czy nfs most wanted 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Próbowałem. Działa źle. Jeśli się z systemu korzysta normalnie, czyli jakieś przeglądarki, komunikatory, puszczona muzyka przez strumieniowanie, to na wszystko czeka się znacznie dłużej, niż na win7. W10 po prostu robi znacznie więcej rzeczy w tle.

 

Jest zupełnie odwrotnie, a można to zauważyć dobitnie na starszych laptopach, gdzie w przypadku Windowsa 7 wentylator pracuje często na najwyższych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem temat odnośnie przejścia z W7 na W10 w laptopie link - po użyciu narzędzia Media Creation Tool był problem z Defenderem. Jak zrobiłem czystą instalację W10 wszystkie problemy zniknęły, wystarczy jakieś 30min poświęcić na wyłączenie zbędnych rzeczy w tle i względną optymalizację systemu i jest bajka. Powoli będę się zbierał do tego samego na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat będe miał dysk ssd ale jedna sprawa jaka różnica fps będzie w grach? bo akurat na tym mi zależy głównie gram w tytuły farming gta v ets2 czy nfs most wanted 2012

Różnicy w fps nie będzie w ogóle, może jakiaś znikoma w pojedynczych tytułach. Za to zmniejszą się wszelkiego rodzaju ściny i w mikroprzycięcia.

 

Edit: UPS chodziło mi o różnicę w FPS HDD Vs SSD :E

 

Między Windowsami, też nie powinno być jakieś znacznej, pewnie w zależności od gry. Część będzie chodzić lepiej na win10, czesc na win 7 https://pclab.pl/art63999.html

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...