Skocz do zawartości
Quentin88

budżetowy router - streaming

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

problem polega na tym, że mam modem od dostawcy internetu w funkcja wifi, ale nie potrafie połaczyć się z nim amplitunerem, pozatym ponoć i tak przy takim sprzecie nie bede mogl streamowac z pc na ampli bo urządzenia nie bedą sie widziały.

Wiec pozostaje podłaczenia routera i stwrozenie wlasnej sieci domowej. po szybkim skanie alledrogo mam takich 2 kandydatów:

 

70 pln Router xDSL Edimax BR-6428nS V5

80 pln Ruter TP-Link TL-WR940N V6.1 450Mbps WiFi EU

 

narazie mam interent 30mbs kiedys w przyszlosci moze bedzie 100mbs.

 

Jest coś istotnie lepszego w tym budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nie możesz połączyć się ze swoi WiFi z amplitunerem. Dlaczego nie możesz się połączyć? Nie widzisz sieci, czy jakiś inny powód? Możesz podać nazwę urządzenia od operatora? Generalnie nie powinno być problemów z odtwarzaniem z PC na amplitunerze. No chyba, że na routerze jest włączona izolacji WiFi, ale raczej nie powinna. Jak masz jakiś inny komputer (laptop) podpięty do WiFi, tablet czy smartfon to spróbuj sprawdzić czy w sieci lokalnej widzisz tego PC. To by wyjaśniło czy problem jest z amplitunerem czy gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisco EPC3925

 

Piszesz, że nie możesz połączyć się ze swoi WiFi z amplitunerem. Dlaczego nie możesz się połączyć? Nie widzisz sieci, czy jakiś inny powód? Możesz podać nazwę urządzenia od operatora? Generalnie nie powinno być problemów z odtwarzaniem z PC na amplitunerze. No chyba, że na routerze jest włączona izolacji WiFi, ale raczej nie powinna. Jak masz jakiś inny komputer (laptop) podpięty do WiFi, tablet czy smartfon to spróbuj sprawdzić czy w sieci lokalnej widzisz tego PC. To by wyjaśniło czy problem jest z amplitunerem czy gdzieś indziej.

oczywiście laptop, 2 telefony, tv.

jak je w taki mrazie sprawdzić w sieci lokalnej?

 

jestes pewny ze modem tworzy siec lokalna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym, że mam modem od dostawcy internetu w funkcja wifi,

Cisco EPC3925

jestes pewny ze modem tworzy siec lokalna ?

To urządzenie to takie All-in-one. Czyli kablowy modem DOCSIS, router, gigabitowy switch, Access point (802.11b/g/n) a nawet bramka VoIP. Więc jeśli korzystasz z internetu z tego urządzenia przewodowo jak i po WiFi, to jak najbardziej tworzy sieć lokalną.

 

Jak masz laptopa podpiętego po WiFi to zobacz po prostu w otoczeniu sieciowym czy widać PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie to takie All-in-one. Czyli kablowy modem DOCSIS, router, gigabitowy switch, Access point (802.11b/g/n) a nawet bramka VoIP. Więc jeśli korzystasz z internetu z tego urządzenia przewodowo jak i po WiFi, to jak najbardziej tworzy sieć lokalną.

 

Jak masz laptopa podpiętego po WiFi to zobacz po prostu w otoczeniu sieciowym czy widać PC.

Pc mam podpiete na kablu, i jak tu sprawdzam to w sieci nic nie pokazuje. A możę być tak ze to operator blokuje taka funkcjonalność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz coś w ogóle udostępnione?

Co i w jaki sposób chcesz streamować do amplitunera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz coś w ogóle udostępnione?

Co i w jaki sposób chcesz streamować do amplitunera?

 

tak ma udostpenione, moge w lapku znalesc sobie to co udostpenilem w pc i i puscic.

natomiast nie widze urządzeń

 

podłączyłem teraz ampli na kablu, radio internetowe leci wiec net jest ale teraz jak wysłać na niego muzyke?

Edytowane przez Quentin88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe ze spotify na pc moge strumieniowac na tv, i wtedy po optyku poleci na ampli... ale to nie o to chodzi.

aczkolwiek spotify widzi ampli, ale tylko na userow premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyłem Universal Media Server i udało mi się. aczkolwiek jest jakas opcja zeby tym sterować z poziomu komputera a nie z poziomu ampli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma udostpenione, moge w lapku znalesc sobie to co udostpenilem w pc i i puscic.

natomiast nie widze urządzeń

 

podłączyłem teraz ampli na kablu, radio internetowe leci wiec net jest ale teraz jak wysłać na niego muzyke?

A dlaczego masz widzieć urządzenia? Nadają czy coś udostępniają? To urządzenia powinny coś znaleźć. I to urządzenie pobiera dajmy na to muzykę ze źródła, a nie odwrotnie.

 

co ciekawe ze spotify na pc moge strumieniowac na tv, i wtedy po optyku poleci na ampli... ale to nie o to chodzi.

aczkolwiek spotify widzi ampli, ale tylko na userow premium.

Nie wiem co to za rodzaj strumieniowania Spotify z PC na TV. A to że amplituner widzi Spotify ale tylko w wersji premium to normalne.

 

użyłem Universal Media Server i udało mi się. aczkolwiek jest jakas opcja zeby tym sterować z poziomu komputera a nie z poziomu ampli ?

Universal Media Server jest serwerem DLNA. I to amplituner pobiera dane z serwera DLNA więc to on steruje. Jeśli chcesz sterować z kompa, tu musiałbyś sygnał audio wypuścić z komputera do amplitunera, np po Bluetooth czy kablu. No chyba że się da sterować samym aplitunerem z kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...