Skocz do zawartości
luki172

Radeon RX 570 wywala do pulpitu

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio uzywana karte graficzna Gigabyte RX 570 i widzę, ze byl to spory blad.

Gears 5 - po 5 minutach wywala do pulpitu (gra chodzi w 60 klatkach przy ustawieniach wysokich czyli elegancko)

Borderlands 3 - wywala do pulpitu jeszcze szybciej..

Metro Exodus - to samo co w BL3

 

Miałem najnowsze stery, wgralem teraz starsze 19.11.1 niestety wciaz to samo

 

Platforma

Ryzen 5 3600

16GB Ram

Seasonic 550W Bronze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obniżyć taktowanie pamięci i procesora o jakieś 50-100 herców i zobacz czy pomoże.

 

PS Rozumiem że na innej karcie nic nie wywalało, i stabilność pamięci była testowana?

 

PS 2 Trzeba było kupić Ryzena 1600 AF i lepszą, nowszą kartę z obecnych generacji, a nie pchać się w używaną 570tke, prz której praktycznie nie ma różnicy czy masz ryzena 3600, czy 1600.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obniżyć taktowanie pamięci i procesora o jakieś 50-100 herców i zobacz czy pomoże.

 

PS Rozumiem że na innej karcie nic nie wywalało, i stabilność pamięci była testowana?

 

PS 2 Trzeba było kupić Ryzena 1600 AF i lepszą, nowszą kartę z obecnych generacji, a nie pchać się w używaną 570tke, prz której praktycznie nie ma różnicy czy masz ryzena 3600, czy 1600.

 

 

Mialem auto OC procesora i dlatego wywalało.. Pytanie tylko czemu? Za słabe chlodzenie? Fajnie by bylo go chociaz podkrecic na te 4ghz, bo 3,6 to troche malo, tylko nie bardzo wiem jak bo na OC to sie nie znam, płytę mam MSI B450-A PRO MAX

 

Kartę kupiłem na przeczekanie, jak wyjdzie Nvidia Ampere to robię przesiadkę, obecne karty sa zdecydowanie za wysoko wycenione jak na mozliwosci, mam nadzieje ze cos o wydajnosci 2070 Super, bedzie mozna kupic za te 1500 zl, takze do takiej karty to juz potrzeba mocniejszego procka

No i w tym polroczu nic ciekawego prawie nie wychodzi, jedynie Doom Eternal i RE3,a z tymi grami ta karta sobie poradzi na pewno, jeszcze tlou ale to na ps4

Nowe karty pewnie wyjda latem, czyli akurat przed Cyberpunkiem

Edytowane przez luki172

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem GTX 1080 za 2,5 k więc wiem coś o zawyżonych cenach :E:lol2:

 

Do częstotliwości trzeba dobrać odpowiednie napięcie, tutaj niech pomoże Ci ktoś z tym procesorem, Ja niestety (choć jestem z niego zadowolony :E )mam Ryzyna 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak się okazało, że to nie była wina oc procesora

Ustawiłem plik stronicowania i gry przestały wywalać, ustawiłem od 8 do 16 GB (mam 16 GB ram) i teraz pytanie co to tak naprawdę daje

Znajomy twierdzi, że w ogóle tego nie ma ustawionego i wszystko mu działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak się okazało, że to nie była wina oc procesora

Ustawiłem plik stronicowania i gry przestały wywalać, ustawiłem od 8 do 16 GB (mam 16 GB ram) i teraz pytanie co to tak naprawdę daje

Znajomy twierdzi, że w ogóle tego nie ma ustawionego i wszystko mu działa

 

 

Miałem podobnie przy przesiadce z 1060 3GB na 1070. Przy 1060 plik stronicowania miałem wyłączony, przy 1070 wywalało mi gry do pulpitu. Po włączenie automatycznego wszystko śmiga. 16GB ram a mimo tego i tak musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam plik stronicowania ustawiony, z tego co pamiętam chyba na 8 GB. Niby przy dużej ilości pamięci większość gier, programów, powinna chodzic bez pliku stronicowania, ale z doświadczenia wiem że często się zdarzają właśnie takie problemy.

 

PS Z tego co pamiętam, co gdzieś wyczytałem(chyba nawet tutaj na forum), to lepiej mieć ustawiony plik stronicowania na sztywno.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...