Skocz do zawartości
mario0

2x4gb + 1x8gb? Prośba o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam pytanie, czy nie będzie problemem jeżeli do swoich 8 GB - 2x 4 GB dual channel dołożę kość 8gb?

 

Czy nie stracę wtedy dual channel na moich starych kościach? Czytałem ze istnieje coś takiego jak flex mode i wtedy jakbym dołożył jedna kość to teoretycznie byłoby 16gb dual channel.

 

Czy możecie mi coś w tym temacie poradzić? Jestem totalnie zielony w tym temacie. Próbowałem coś wyczytać, ale za mało się na tym znam.

 

To moja płyta główna: Płyta główna MSI B250M PRO-VDH

 

Pozdro i dzięki!

Edytowane przez mario0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

jeszcze jedne pytanie, czy w sytuacji gdybym wymienił kości. Sprzedał stare, włożył nówki 16 gb (2x8 gb w dual channel), to czy moja płyta B250 ogarnicza mnie do kupna 2400 mhz? Czy jeżeli kupię wyższą częstotliwość to po prostu nie będą działać, czy zejdą do tych max 2400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flex mode zadziała maksymalnie z dwoma kościami tj. 4+4 będzie w dual channel, a dodatkowe 8 nie.

Wydajnosć flex mode jest niższa niż pełnoprawnego dual channel.

Dodatkowo nie ma pewności czy zadziała z dokupioną kością. Producent płyty nie podaje również informacji o tym, że płyta takowy tryb obsługuje.

 

Prędkość maksymalna ramu dla tej płyty to 2400mhz.

 

Mam też sugestje - jeżeli chcesz zwiększyć wydajność, to dokupienie ramu w twoim przypadku nie pomoże. Wymień całą platformę na ryzena 5 1600 af lub i5 9400f + szybki ram (najlepiej 2x8 gb 3000mhz+) + budżetowa płyta (do 250-280zł). Starą platformę sprzedasz w dosyć znośnej cenie.

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem z tym, że do 9400f nie ma budżetowych płyt obsługujących szybki ram. Intel to świnia. Trzeba kupować z370/390, a nawet mój bieda-asrock pro4 jest dość drogi.

 

Wymiana całości to dobry pomysł, bo miałeś pecha i kupiłeś jedną z 2 chyba najmniej opłacalnych generacji intela. Ale kto mógł to wtedy wiedzieć? Dzisiaj te dość marne procesory (z wyjątkiem najdroższych 6700k i 7700k) to drogie i niezbyt wydajne pierdółki.

 

ryzen1600af+b360+16gbdd4 to jakiś 1000 zł. Nic tylko brać. Za podobną wydajność na kawie zapłaciłem w swoim czasie blisko 2x więcej, ale wtedy też śmiesznie drogi był ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tylko 1000 zł w porównaniu do 300 to trzykrotnie więcej ;) Jak myślicie, jaką realną kwotę mógłbym uzyskać za stare podzespoły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz procesor ?

Coś ma jeszcze gwarancje ?

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flex mode zadziała maksymalnie z dwoma kościami tj. 4+4 będzie w dual channel, a dodatkowe 8 nie.

Wydajnosć flex mode jest niższa niż pełnoprawnego dual channel.

Dodatkowo nie ma pewności czy zadziała z dokupioną kością. Producent płyty nie podaje również informacji o tym, że płyta takowy tryb obsługuje.

 

Prędkość maksymalna ramu dla tej płyty to 2400mhz.

 

Mam też sugestje - jeżeli chcesz zwiększyć wydajność, to dokupienie ramu w twoim przypadku nie pomoże. Wymień całą platformę na ryzena 5 1600 af lub i5 9400f + szybki ram (najlepiej 2x8 gb 3000mhz+) + budżetowa płyta (do 250-280zł). Starą platformę sprzedasz w dosyć znośnej cenie.

no dobra, a jakby do jednego kanału wsadzić 2x4, a do drugiego 8? wtedy powinien byc dual channel na pełnych 16GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a jakby do jednego kanału wsadzić 2x4, a do drugiego 8? wtedy powinien byc dual channel na pełnych 16GB

Żeby to wszystko było takie proste :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a jakby do jednego kanału wsadzić 2x4, a do drugiego 8? wtedy powinien byc dual channel na pełnych 16GB

Założeniem flexmode była możlwość działania na kościach o róznej pojemności (tj. "ala dual channel" na kościach 4gb + 8gb). Dodanie dodatkowej kości 8gb do dual channelu 2x4 nie zadziała. Byłby to swego rodzaju tripple channel, bliżej rozwiązaniu quad channel dostępnemu na najdroższych płytach. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz procesor ?

Coś ma jeszcze gwarancje ?

 

Procesor intel i5 7500 3.4ghz 6 Mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą i5 + box możesz sobie wołać ok. 500 (wystawić drożej w razie konieczności zejsć nawet do 350zł), za ram 120-140zl (jeżeli ma gwarancję to duży plus, a powinien mieć), za płytę myslę okolice 130-180zł (wystawić drożej i zobaczyć czy będzie zainteresowanie,w razie braku zainteresowania zejść niżej).

Myślę, że jeżeli w ciągu tygodnia nic się nie sprzeda to obniż ceny.

 

Dodatkowo możesz wystawić całą platformę (płyta, ram, procek, chłodzenie box) oddzielnie za np. 850zł. Czasami ludzie szbyciej się skuszą na taką ofertę, oczywiście jak coś sprzedasz to anuluj tę opcję.

Ceny proponowane na alledrogo, na olx deczko taniej (brak prowizji). Wystaw ofertę na pclabie.

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą i5 + box możesz sobie wołać ok. 500 (wystawić drożej w razie konieczności zejsć nawet do 350zł), za ram 120-140zl (jeżeli ma gwarancję to duży plus, a powinien mieć), za płytę myslę okolice 130-180zł (wystawić drożej i zobaczyć czy będzie zainteresowanie,w razie braku zainteresowania zejść niżej).

Myślę, że jeżeli w ciągu tygodnia nic się nie sprzeda to obniż ceny.

 

Dodatkowo możesz wystawić całą platformę (płyta, ram, procek, chłodzenie box) oddzielnie za np. 850zł. Czasami ludzie szbyciej się skuszą na taką ofertę, oczywiście jak coś sprzedasz to anuluj tę opcję.

Ceny proponowane na alledrogo, na olx deczko taniej (brak prowizji). Wystaw ofertę na pclabie.

 

 

Dziękuje serdecznie za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...