Skocz do zawartości
B0sek

Wysokie temp.Radeon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,otóż tak posiadam nowy komp od niedawna i zauważyłem że są wysokie temperatury podczas grania obojętnie w jaką grę,jest temp. złącza do 107 . A grafiki normalnie jest do 84 jakoś , dlaczego tak się dzieje . Jest to grafika Radeon rx 5700 xt nitro + podkręcona wersja (najlepsza) . Budę jaką posiadam jest to Obudowa SilentiumPC Armis AR7X TG RGB (SPC213) . Bo z tego co czytałem to one się grzeją do 110 ale temp złącza sama do 107 jest tak dziwne trochę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłeś na jakąś wadliwa sztukę bo ta karta ma znacznie niższe temperatury. Jeśli możesz to ja zwróć, masz na to 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

84 stopnie to troche duzo chociaz mialem kiedys radeona (uzywke) i tez sie bardzo grzal. Zmiana pasty pomogla lecz u Ciebie nie pomoze skoro to nowa karta. Od kilku lat mam gtx 1060 6gb gaming x i nigdy nie doszla do 65 stopni. Jak kolega wyzej napisal rowniez mysle ze dostales wadliwa sztuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukibossss - To zn. że mam zmniejszyć napięcie tej grafiki w ustawieniach tak a dokładnie na ile,bo ja jestem w tym zielony i nie mam pojęcia na ile mogę ustawić żeby było ok . Kerri niestety już nie zwrócę bo dawno minęło a gw. zawsze jakaś jest, ale myślę że tutaj co lukibossss napisał wyżej, te napięcie zobaczyć może to coś pomoże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo,to ludzie pisali gdzieś na forach że ta temp. złącza nawet do 112 osiąga więc to chyba tak one chodzą i że to lepsza wydajność jest jakaś niby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukibossss - To zn. że mam zmniejszyć napięcie tej grafiki w ustawieniach tak a dokładnie na ile,bo ja jestem w tym zielony i nie mam pojęcia na ile mogę ustawić żeby było ok . Kerri niestety już nie zwrócę bo dawno minęło a gw. zawsze jakaś jest, ale myślę że tutaj co lukibossss napisał wyżej, te napięcie zobaczyć może to coś pomoże .

obniż o 100mV i zobacz czy masz stabilnie. 5700XT raczej ma 1200mV ustawione w deflaucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet o tyle nie obniży,poza tym jak pisałem wyżej jest to taka grafika że one się tak grzeją po tyle nie ważne jaka buda będzie i tak każda tyle samo będzie miała.Więc nic nie da te obniżanie,a obniżyłem raz to po chwili czarne 2 ekrany i tyle obniżania miałem. Więc temat można zamknąć . Ponieważ te grafiki tak mają no myślałem że to jest jakaś wada czy coś jednak to pomaga w wydajności czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te grafiki tak nie mają, naczytałeś się jakichś bzdur. Masz felerną sztukę ot

co. Nitro + to jedna z najlepszych rewizji tego Radeona więc coś tam nie Bangla albo z kartą albo z ogólnym przepływem powietrza w odbudowie. Zobacz czy przy otwartym panelu bocznym poprawiają się temperatury, jeżeli nie to zostaje sprawa samej grafy.

Edytowane przez skubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One się tak nie grzeją.

Red devil hot spot max 92* , a średnio ma poniżej 86* na tej temp. I to totalnie na Stock, bez dotykania palcem niczego . Po uv i na własnej krzywej mam po okolicach 84* max na hotspot temp gpu poniżej 70 , memory tez okolice 70* . Referent może przy takiej temp to norma , ale nie karta z topowym chłodzeniem. Jest cos ewidentnie nie tak . Zobacz, czy w ogóle wentylatory kręcą podczas gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska buda to i wentylacja slaba wiec karta sie grzeje, sciagnij przedni panel i porownaj. Ta karta po OC nie powinna miec takich temperatur a co dopiero na stock. Sprawdz tez ile RPM kreca te wentylatory.

 

Te grafiki tak nie mają, naczytałeś się jakichś bzdur. Masz felerną sztukę ot

co. Nitro + to jedna z najlepszych rewizji tego Radeona więc coś tam nie Bangla albo z kartą albo z ogólnym przepływem powietrza w odbudowie. Zobacz czy przy otwartym panelu bocznym poprawiają się temperatury, jeżeli nie to zostaje sprawa samej grafy.

Felerny to jest przeplyw w tej budzie, czego oczekujesz po tych miniaturowych wlotach :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem , ze ja mam tą sama bude i mam chłód:) . Tylko zapewne tam siedzą oryg wentylatory , ja mam wrzucone 140mm z przodu i ogólnie 7 wentyli w budzie. Ale nie chce mi się wierzyć, że te moje wentyle aż taką różnice robią. Z 10* różnicy to jeszcze bym uwierzył, ale nie w 25* na hotspocie, prędzej jeden wentylator koledze nie działa i sie podgrzewa cześć pcb

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem , ze ja mam tą sama bude i mam chłód:) . Tylko zapewne tam siedzą oryg wentylatory , ja mam wrzucone 140mm z przodu i ogólnie 7 wentyli w budzie. Ale nie chce mi się wierzyć, że te moje wentyle aż taką różnice robią. Z 10* różnicy to jeszcze bym uwierzył, ale nie w 25* na hotspocie, prędzej jeden wentylator koledze nie działa i sie podgrzewa cześć pcb

Ty sie nie sugeruj HOT SPOT, ta karta ma 285W ;) Jakie 25st roznicy?? Te wszystkie karty domyslnie przekraczaja lekko 90st, to ze ty masz UV to jedno ale nawet moja po lekkim UV dobija do 100st czasem ciut wiecej.

 

Skoro ty masz 92st a on ma 107st to gdzie tu 25st :E W dodatku tamten model ma 285W PL.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska buda to i wentylacja slaba wiec karta sie grzeje, sciagnij przedni panel i porownaj. Ta karta po OC nie powinna miec takich temperatur a co dopiero na stock. Sprawdz tez ile RPM kreca te wentylatory.

 

 

Felerny to jest przeplyw w tej budzie, czego oczekujesz po tych miniaturowych wlotach :E

 

Dopiero co pytałem o obudowę i mi ja polecali a teraz piszecie że gówno? XD ja tam na komplecie wentyli nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co pytałem o obudowę i mi ja polecali a teraz piszecie że gówno? XD ja tam na komplecie wentyli nie narzekam

Tu nie chodzi o firme tylko o te biedne wloty powietrza, kazda buda z takimi wlotami ma kiepski przeplyw, dlatego jak kupowac bude to tylko z otwartym frontem. jak ktos pisze ze przeplywa ma dobry to chyba nie widzial jaki potrafi byc z otwartym frontem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az taki pl ma ta karta :o ? A ja narzekałem na reda, ze ma skoki do 250w na stocku:E . Nie no jak karta pobiera w grach po 280w to nawet takie potężne chlodzenie jakie ona ma , ma trudności. Myślałem, ze ma standardowo power limit do 225w , ale i tak mój red devil nie trzymał się tego zbytnio, dlatego poszedłem w uv na cichym biosie , który ma 180w power limitu i dodałem 20% , wiec mam max 216w poboru , z wyższymi zegarami i z większym chłodem. Ar7 nie jest taka tragiczna z przeplywem powietrza , ale silentiumpc wydał 3 dni temu bliźniaka z odkrytym frontem , wiec przeplyw powietrza jest lepszy . Sam się zastanawiałem nad zmiana , bym się pozbył tych choinek argb + regulatora i buda pewnie by mi została w cenie mojej ar7 . Tylko u mnie w lato sie sporo kurzy , bo mam non stop okno otwarte , a mieszkam w polnej drodze, 20m od drogi , wiec jak ktos sobie pozwoli na szybką jazde to mam siwy nalot w pokoju . A latac codziennie z odkurzaczem troche mi się nie chce:E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryty front to bajka, mialem najpierw NZXT H700i ale jak otworzylem tam front to zrozumialem dopiero w czym roznica :lol2: Sprzedalem i wzialem Phanteksa z otwartym frontem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę jeszcze , może zmienie bude . A do autora , sprobuj pobawic się w undervolting w takim razie . Zapewne zejdziesz niżej, bez straty zegarów, a poświęcając 50mhz na rdzeniu, pewnie zejdziesz dość znacznie .

 

O tej budzie pisalem

 

https://www.silentiumpc.com/pl/product/signum-sg7v-evo-tg-argb/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prędzej przez tą obudowę może i takie temp mi chodzi temp. złącza nie ogólna . No szkło jest z przodu więc możliwe że to przeszkadza i dlatego to tak nw sam nie mam pojęcia.Ten undervolting to mi nic nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prędzej przez tą obudowę może i takie temp mi chodzi temp. złącza nie ogólna . No szkło jest z przodu więc możliwe że to przeszkadza i dlatego to tak nw sam nie mam pojęcia.Ten undervolting to mi nic nie da

A nie potraifisz sciagnac frontu i sprawdzic zamiast snuc domysly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • Patrz na mapę, i możliwości ataku Rosjan. Kraje bałtyckie mają niesamowicie trudny teren. Przewaga ciężkiego sprzętu i ilościowa tam nie sprawia wielokrotnie większej przewagi. Przy budowie pól minowych, dużych punktów oporu, schronów, systemów obronnych i innych podobnych przy bardzo słabych Rosjanach (co pokazali i dalej pokazują) może się okazać że wojska państw bałtyckich wystarczą. Przypominam że Ukraina miała być zmielona w pierwsze 3 dni. Możemy zapomnieć że państwa bałtyckie będą potrzebowały pomoc od pierwszych godzin, wytrzymają o wiele dłużej. Zwłaszcza jak tam będzie stacjonowała brygada niemiecka. Państwa bałtyckie potrzebują dużej ilości dronów, amunicji arty i zwiadu. Ciężki sprzęt jaki potrzebują to IFV i tyle. Parasol ochronny w powietrzu dostaną z miejsca. 
    • U mnie b350+r1600 czy 2600,b450+r5500 lub obecnie b550+r5500 nie sprawia problemów
    • Ten teścik fajnie wykonany. Widać stałe równomierne obciążenie Ale sam widzisz 160W i 1700rpm aby utrzymać 65 stopni. To na pewno nie jest rewolucja.   Wiem, że to nie ten kaliber, ale tak na boku popatrz na jeden z moich testów w Q2 RTX przy mocno wymagającej 4k rozdziałce jakie wykonałem jakiś czas temu na RTX 4090 windforce. Po UV na stałych wbitych RPM poniżej 1k, grzałem ~40 minut, aby wszystko na maksa w budzie się full wygrzało. ~340W leciało(Ty na swoim miałeś ~170W) ciągłego poboru z GPU i takie wyniki: Dodatkowo są tu RPM wentyli w budzie jak miałem ustawione podczas testu. Zbicie ich w zakresie 100-200rpm spowodowałoby wzrost temp na GPU o ~1-2 stopnie.
    • xD tego się inaczej skomentować nie da. Ty wiesz jakie to były plamy i jakiego preparatu używa dell, że na pewno można to było w 2 minuty ogarnąć Powiesz mi jeszcze coś co wiesz lepiej niż ja odnośnie monitora, który stoi na biurku?  Próbujesz nie wiem co osiągnąć, nie odnosisz się do tego co piszesz tylko drążysz i drążysz, skaczesz uczepiony tego czyszczenia jakbym tutaj napisał conajmniej że chłopców podglądałem jak się przebierali. Z mojej strony EOT, jak nie zrozumiałeś to nie zrozumiesz, a ja czasu na Ciebie dość zmarnowałem. Nie dziwię się,że z lg walczyłeś pół roku skoro tak Ciężko Ci wytłumaczyć coś tak prostego.
    • Czy mod mógłby wyczyścić ten wątek z tych nic nie wnoszących do tematu OLED przekomarzań? @kadajo
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...