Skocz do zawartości
Noix

Dwa stare dyski HDD w sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po upgrade komputera zostały mi dwa dyski HDD - Samsung 750GB i Toshiba 3TB. Nie wkładałem ich już do obecnego komputera, bo tylko SSD mam.

Na pozostałych HDD mam dużo danych, które czasem mogą mi się przydać. Chciałbym zrobić jakiś dysk sieciowy, tylko jak to sensownie zrobić? Jakiś tani nas czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski możesz wsadzić w jakiś starszy PC i udostępnić w sieci (Windows czy Linux), podobnie z Raspberry Pi ale tu będzie dużo zabawy z podłączeniem(dodatkowe zasilanie do dysków bo 3,5", jakaś obudowa). Zbudowanie jakiegoś NASa wiązałoby się z backupem danych z dysku, instalacji i konfiguracji dysków a potem odzysk z backupu. Albo zostawić to w kompie z SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na stanie starego i5-2500k, płyte p67 pro3, 8gb ram, obudowa też by się jakaś znalazła i zasilacz w gratach też. Gpu bym musiał tylko jakieś tanie zdybać. W sumie ma to sens.

Ewentualnie kupić dwie najtańsze obudowy na hdd i po prostu podpinać do USB jak mi będzie trzeba :D Chociaż pierwsze rozwiązanie trochę wygodniejsze i pewniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ubierasz to w obudowę stawiasz np. centosa czy debiana i nextcloud. Albo proftpd i pydio, albo coś jeszcze innego :E Możliwości jest zatrzęsienie.

Edytowane przez j3zz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...