Skocz do zawartości
Gość mateusz_7

Laptop do 3000zł ogólnego zastosowania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mateusz_7

Witam. Poszukuję laptopa do zastosowań ogólnych - internet, filmy, nauka programowania, raz na jakiś czas ograć jakiś mało wymagający tytuł.

Wymagania:

- Wydajny, żeby pracował bez ścinek

- Matryca max 15.6" matowa IPS

- procesor i5, i7

- przynajmniej 8GB RAM

- bez lutowanych kości RAM

 

Opcjonalnie (niewymagane):

- aluminiowa obudowa

- podświetlana klawiatura

- mobilność

- brak systemu

 

Przeglądałem różne modele ale niestety większość, które mi spasowały miały lutowany RAM.

Znalazłem również dwa poniższe, ale jest to chyba jakaś nowa seria, bo nigdzie nie widzę ich testów czy recenzji:

 

https://www.x-kom.pl/p/538324-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-1035g1-8gb-256-win10-silver.html

https://www.x-kom.pl/p/529577-notebook-laptop-156-toshiba-dynabook-satelite-pro-l50-i5-10210u-8gb-256-win10.html

 

Proszę o opinię i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz_7

Acer Aspire 5 i5-10210U/16GB/512 MX250 Srebrny 2899 złotych

Dobrze wykonany, lekki z matową matrycą FHD IPS. Wystarczy do mniej wymagających gier i podstawowych zastosowań. Fajna maszyna, z dobrym stosunkiem jakości do ceny.

 

Widziałem, ale ma kości lutowane i to go właśnie dyskwalifikuje względem wspomnianych wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale ma kości lutowane i to go właśnie dyskwalifikuje względem wspomnianych wymagań.

 

To może warto zwrócić uwagę na nieco starszy model:

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny za 2899zł

Tu względem nowszej wersji są dwa sloty na pamięć ram (max 32GB). Procesor jest troszkę starszy, ale pod względem wydajności i tak nie ma to żadnego znaczenia. Nie ma tu też dodatkowego miejsca na kolejny dysk, ale za to w cenie jest już system Windows 10.

 

P.S. Swoją drogą to w propozycji Stefana masz już 16GB pamięci i z tego co kojarzę to w tym Acerze pamięć nie jest lutowana, tylko ma on jeden slot na pamięć, stąd obsługa max. 16GB ramu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz_7

To może warto zwrócić uwagę na nieco starszy model:

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny za 2899zł

Tu względem nowszej wersji są dwa sloty na pamięć ram (max 32GB). Procesor jest troszkę starszy, ale pod względem wydajności i tak nie ma to żadnego znaczenia. Nie ma tu też dodatkowego miejsca na kolejny dysk, ale za to w cenie jest już system Windows 10.

 

P.S. Swoją drogą to w propozycji Stefana masz już 16GB pamięci i z tego co kojarzę to w tym Acerze pamięć nie jest lutowana, tylko ma on jeden slot na pamięć, stąd obsługa max. 16GB ramu.

 

Szukałem, czytałem - ram jest lutowany. Można dorzucić drugi moduł ;)

Też fajny i dedykowana karta. A co sądzicie o wspomnianym przeze mnie nowym modelu HP?

 

Znalazłem też fajnego Lenovo, ale niestety ta sama bolączka - wbudowany RAM

https://www.x-kom.pl/p/507806-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-l340-15-i5-9300h-16gb-256-gtx1650.html

Edytowane przez mateusz_7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten lutowany RAM tak Ci przeszkadza ? Poza tym nie masz racji, L340 nie ma lutowanego RAM - ma po prostu jeden slot. A Acer 5 z przemekana linka ma normalne 2 sloty i nie ma żadnej kości lutowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz_7

Dlaczego ten lutowany RAM tak Ci przeszkadza ? Poza tym nie masz racji, L340 nie ma lutowanego RAM - ma po prostu jeden slot. A Acer 5 z przemekana linka ma normalne 2 sloty i nie ma żadnej kości lutowanej.

 

Główny powód? Brak dual channel. Przejrzałem specyfikacje jak i filmiki - L340 ma jeden slot + 4gb pamięci lutowanej ("Memory-wise, there is sadly only one RAM DIMM, plus 4GB of soldered memory. ") Acer z prockiem 10gen również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jesteś w błędzie, po pierwsze - Lutowana pamieć nie oznacza z automatu Single channel - bywają lutowane kości w Dual Channel, a jeśli jest kość + slot to daje to własnie Dual Channel. A L340 nie ma pamięci lutowanej, jest tylko slot i nic ponadto - przynajmniej tak jest w polskiej dystybucji co potwierdzają testy m.in polskich serwisów których nie można tu linkować ;)

Ale na notebookcheck również jest ta sama informacja: https://www.notebookcheck.net/Lenovo-IdeaPad-L340-Gaming-laptop-review-Stiff-ClickPad-impacts-gaming-fun.435714.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz_7

Witam. Byłem dziś w jednym ze sklepów sieci MM obejrzeć sobie w/w modele i jednak 15.6 jest moim okiem za duży, zatem jednak wolałbym coś 14". Acer aspire 5 jak i hp pavilion mają fajna budowę, są cienkie i lekkie. HP moim zdaniem ma wygodniejsza klawiature, przy acerze trzeba nico więcej siły podczas "klikania". Lenovo niestety nie było, więc nie miałem okazji go obczaić. Wszystkie z nich maja wylot ciepłego powietrza wprost na ekran, pytanie - czy nie wpływa to na wydajność chłodzenia jak i żywotność ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mnijeszych 14" można zwrócić uwagę na:

MSI PS42 i5-8250U/8GB/256/Win10 IPS 2999zł

Jest lekki, dobrze wykonany, ma aluminiową obudowę, wydajny akumulator i można w nim zamontować do 16GB pamięci (w jednej kości). Matryca jest matowa i oczywiście typu IPS. W cenie znalazł się również system operacyjny Windows 10.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro szukasz jednak 14 cali, to proponowany wyżej PS42 będzie świetnym wyborem z uwagi na rewelacyjne wykonanie, bardzo dobre jak na 14 calowy laptop chłodzenie oraz bardzo pojemną baterię. Tyle, że wspominasz o graniu na laptopie a nie znalazłem nic czy wymagasz systemu, wtedy o wiele lepszą opcją będzie:

 

MSI PS42 i5-8265U/8GB/256 MX250 - 2999 zł

 

Zamiast Windowsa otrzymujesz MX250 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz_7

Może być bez systemu, bo mam wolny WIN 10 PRO.

Widziałem tego MSI, fajny system chłodzenia.

A co sądzicie o tym lenovo https://www.x-kom.pl/p/524514-notebook-laptop-141-lenovo-thinkpad-e490-i5-8265u-8gb-256-win10p.html ?

I o laptopach HP na procesorach RYZEN? https://www.x-kom.pl/p/533326-notebook-laptop-141-hp-14-ryzen-7-3700-8gb-512-win10.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jeden ani drugi nie umywa się nawet do tego PS42 pod względem wykonania ale też wydajności w grach czy jakości matrycy IPS o chłodzeniu i wadze nie wspominając.

Serio, to jest zupełnie inna liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz_7

Ani jeden ani drugi nie umywa się nawet do tego PS42 pod względem wykonania ale też wydajności w grach czy jakości matrycy IPS o chłodzeniu i wadze nie wspominając.

Serio, to jest zupełnie inna liga.

 

Może, ale nie widzę zadowalającego egzemplarza, więc muszę poszukać czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, ale nie widzę zadowalającego egzemplarza, więc muszę poszukać czegoś innego.

 

Heh, no jeśli PS42 Ci nie odpowiada to przykro mi bo nie znajdziesz nic nawet porównywalnego w tym budżecie. Zawsze będzie kilka rzeczy gorszych - dlatego ten laptop ma tak wysoką cenę pomimo małej ilości RAM na start i małego dysku - jest to po prostu laptop który jest z zupełnie innego segmentu i staniał z uwagi na czas jaki już jest na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...