Skocz do zawartości
Hilt0n

"Najlepszy" CPU water block

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dla obeznanych w temacie LC.

Kto ogolnie ma najlepsza jakosc jesli chodzi LC? Planuje kupic blok an TR4 i nigdy nie bawilem sie w LC.

 

Poszukalem troche w temacie i wyszlo ze Optimus, Heatkiller i EKWB. Ktory z tych 3 bylby najlepsza inwestycja? Czy moze polecacie cos "lepszego"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz przez termin 'najlepsza inwestycja'. Na poczatek proponuje przeczytac art w linku ponizej.

 

LINK

 

Co prawda artykul nienajnowszy ale warto sie z nim zapoznac na start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, dobry material.

"Najlepsza inwestycja" to po prostu najlepszy jakosciowo i wydajnosciowo produkt.

 

Jak widac Heatkiller IV wypadl najlepiej, ciekawe jak one sie ma do nowego EK-Velocity sTR4.

 

Na OCN jest teraz wielki hype na bloki od Optimusa, ponoc jakosciowo/wydajnosciowo sa o wiele lepsze od EK. Niestety ich TR3 blok jest tylko w pre-order wiec nie ma zadnych recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK od dawana niczym poza przesadzoną ceną się nie wyróżnia. Ilość wpadek z blokami pod Threadrippera w ich przypadku była przerażająca - Supremacy EVO bodaj 2 razy poprawiali, podobnie monobloki pod X399.

 

XSPC RayStorm Neo i Watercool Heatkiller to świetne bloki. Pod TR wiele więcej się już nie osiągnie względem tego co te bloki prezentują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloki do CPU i zarówno do GPU (niestety mają w ofercie tylko kompatybilne z wersjami FE) robią najlepsze Watercool i Aquacomputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Na OCN jest teraz wielki hype na bloki od Optimusa, ponoc jakosciowo/wydajnosciowo sa o wiele lepsze od EK. Niestety ich TR3 blok jest tylko w pre-order wiec nie ma zadnych recenzji.

 

 

[...]

XSPC RayStorm Neo i Watercool Heatkiller to świetne bloki. Pod TR wiele więcej się już nie osiągnie względem tego co te bloki prezentują.

 

Nic mi nie wiadomo na temat blokow Optimusa i szczerze mowiac, nie zawracalbym sobie nimi glowy tylko wybral cos z dwojki wymienionej przez Zawisze. Chlodniej niz na nich juz nie bedzie a jakosc wykonania jest wzorowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czytałem o blokach Optimusa na AM4 i opinie są mieszane. Jakość wykonania świetna, ale jeśli chodzi o wydajność to jedni chwalą się spadkami o kilka stopni, inni mają temperatury podobne lub nawet nieco gorsze niż np. HK IV.

Do tego cena, 25$ za przesyłkę i 23% VAT od całości powodują dobicie do okolic 600zł za podstawowy blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...