Skocz do zawartości
ThiZ

[Zestaw] 4700~ - możliwa dopłata dla najlepszego stosunku jakość/cena + bezawaryjność. 3600 + 5700XT.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Od lat nie siedzę w temacie kompów, a trzeba coś nowego złożyć.

 

Chciałbym przeznaczyć z max 4700zł(dopłata jedynie dla wysokiego skoku jakości). Widzę, że teraz przewija się proline, docelowo będę chciał kupić na allegro z zerowymi ratami, ale jak się nie uda to wezmę ze sklepu.

 

Pierwsze rzeczy - które chcę zaznaczyć. Liczy się dla mnie jakość/cena, stąd wolę dopłacić stówkę-dwie do lepszej jakości budy/psu, bo komp będzie na lata.

 

Druga sprawa, nie liczy się dla mnie wygląd, rgb ani wyciszenie. Buda ma być po prostu przewiewna i solidnie wykonana, więc jeśli jest coś takiego w budżecie 200 złotych to spoko, a jak trzeba to dopłacę, ale nie przesadzajmy. Byleby nie wyginała się na sam widok ani podczas transportu i by nie była za ciasna.

 

Zastanawiam się nad combo nmve 256gb~ na system i większy dysk ssd na gry i magazyn na sata 500gb/1tb.

Zasilacz wolę z lekkim zapasem i solidną konstrukcje, w 2011 trochę dopłaciłem do mojego XFX 550w i się opłaciło, bo do dziś ciągnie bez problemu prądożerne jednostki, gdy u znajomych padały te tanie-super silentiumpc.

 

Jeśli sytuacja z GPU w najbliższym czasie ma się zmienić lub jeśli trochę braknie na 5700XT do tego zestawu, to mogę odpuścić jeden miesiąc i pociągnąć na r9 280x, ale wtedy zmniejszamy budżet o prawie wartość takiego GPU. Konkretnie 5700XT, nie interesują mnie półśrodki ani zielona stajnia. Ewentualnie możliwa dopłata, jak wcześniej wspominałem, najwyżej wezmę pod uwagę wariant jaki podacie a gpu dokupię za miesiąc-dwa.

OC raczej jakiegoś nie będę planował, bo pewnie tu wyląduje r5 3600.

Komputer będzie docelowo do gier(planuję przesiadkę na WHQD [144hz, ale odświeżanie nie gra roli w single]) i codziennej pracy nic nieznaczącej(poza chęcią przyzwoitego audio). No i do CSGO @ 144hz lub inne fpsy sieciowe.

 

 

Zgłaszam się też do was z pytaniem o dźwięk. Obecnie siedzę na Edifierach 1600TIII + Hyperx Cloud słuchawki, głośników nie będę zmieniał, słuchawki bardzo możliwe, że na lepsze w przyszłości. Warto w takim razie brać coś w miarę dobrego stosunkiem jakość cena typu Prodigy Cube BE czy dopłacić do mobo z lepszą integrą? W sumie można to traktować jako pytanie przyszłościowe, bo jeśli Cube będzie wyraźnie lepszy od mobo, to może lepiej się sprawdzi tańsze mobo a w przyszłości coś dokupić, w innym przypadku można stówę czy ile dopłacić do czegoś, co zadowoli dźwiękowo(jeśli to nie jest jakaś znacząca różnica jakościowo!)

 

Przepraszam, że tak wymagam a nic od siebie nie daję, bo niestety, jak mówię, mam za dużo lat zaległości i w miarę wymagający jestem w porównaniu do innych topiców z tą jakością i bezawaryjnością, stad ciężko się podpiąć pod inne zestawy polecane.

 

TL:DR

PC z r3600 i 5700XT o jak najlepszym stosunku jakość/cena mobo, psu i budzie, aby przetrwało to latami, było jak najmniej awaryjne.

No i sorry za chaos w poście, jestem strasznie zapracowany ostatnie dni i nie mam nawet czasu zapytać Was dobrze, a co dopiero zrobić większy risercz, stąd takie pójście na łatwizne :/

 

ewentualnie kupię na jakiś rok czasu coś pokroju rx580/590/gtx1060/1660 i wymienię gpu, ale tak czy siak docelowo składamy kompa tak jakby miał być 5800XT w tym budżecie, bo wszystko inne na pewno takie powinę.

 

 

a - i jeszcze jedno, powiedzcie w co trzeba samemu się zaopatrzyć!! kuzyn ostatnio składał kompa i okazało się, że musiał samemu skminić śrubę do NVME, więc wolę być uprzedzony o takie rzeczy :D

 

Z góry dzięki za pomoc i przeznaczenie tej chwili na przeczytanie i pomoc.

Edytowane przez ThiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje wymagania zaproponowałbym następujący zestaw:

- R5 3600

- Fortis 3

- B450 Gaming K4 / Pro 4

- Supremo FM2 750W

- RG6V

- RX 5700XT Pulse

- Crucial 2x8GB 3000MHz CL15

- Adata XPG Gammix S5 256GB

- P200 512GB

I to jest tak, oczywiście jak chciałeś zestaw na R5 3600 + 5700XT w cichej i chłodnej wersji od Sapphire, do tego fajna płytka mogąca utrzymać nawet R9 3900X, pojemna, fajnie wyposażona i świetnie wentylowana obudowa, szybki i pewny RAM oraz duet 2 SSD - na system i ważniejsze programy + na gry / pliki). Wszystko to wieńczy ciche i wydajne chłodzenie na CPU + porządny zasilacz - wiem, że możesz mieć zrazę do SPC, ale to naprawdę solidna jednostka (tutaj test Pana Sieranta) - https://ithardware.pl/testyirecenzje/silentiumpc_supremo_fm2_gold_750_w_najlepszy_w_swojej_cenie-4499.html

Jeżeli jednak to Cię nie przekona - pozostaje dopłata do np Anteca HCG 750W (bazuje na Seasonicu Focusie Plus Gold, ale z pakietem usprawnień).

#EDIT

Jeżeli chciałbyś większą obudowę - możesz spojrzeć na SG7V, również bardzo dobrze wentylowana no i odpowiednio pojemniejsza dzięki większym rozmiarom.

Edytowane przez Qxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie przesadzajmy, lekki zapas to miałem na myśli 550w, max 650w :D 750 to chyba straszna nadwyżka dla 3600 + 5700xt, nawet licząc gubienie mocy zasilacza po latach?

 

Fortis to wiedziałem, że będzie pewniaczek i podoba mi się ta opcja.

Pytanie, jest sens dopłacać do goodramów 3600mhz CL17? Odczuwalna różnica między 3000 a 3600? Na ramach nigdy się nie znałem. Jeśli nie, to zostanę przy takich propozycjach jak Twoja.

 

Co do mobo, nie potrzebuję mocarnej sekcji zasilania - może niejasno się trochę pod tym względem wyraziłem. Po prostu mam uraz do płyt głównych po moim Gigabyte GA-Z77X-D3H, który jest niekompatybilny z r9 280x, przez co muszę siedzieć na 8x pcie :E i gubi coś czas, pomimo zmian baterii. Bardzo się zawiodłem na tym mobasie i stąd już nie chcę więcej ryzykować i wolę powinąć pewną jednostkę.

 

Fajne te mobasy które dałeś, tylko ja ich chyba nie wykorzystam, a w innym topicu zobaczyłem fajną propozycje https://www.x-kom.pl/p/493301-plyta-glowna-socket-am4-asus-tuf-b450-pro-gaming.html#Specyfikacja

Też trochę przepłaciłbym tu, ale ten mobas ma podobno jedno z najlepszych audio pod względem układów zintegrowanych. Raczej nie będę celował w modernizacje procka w aż tak mocne pozycje. Dla przykładu, jestem mega zadowolony z i5 2500k, naprawdę w szoku jestem ile pociągnął ten proc, choć żałuję, że w sumie nie dopłaciłem troszkę do 2600k w tym 2011 roku. Jakbym miał zmieniać proca za X lat, to znów na coś podobnego półką wydajnościową jak obecnie jest 3600 czy kiedyś 2500/2600k.

 

Obudowa się wydaje w porządku, choć nie pogardzę lepszą alternatywą, jeśli się znajdzie w budżecie. Najważniejsze to solidność wykonania, by była w porządku zabezpieczona przed kurzem i akceptowalna przewiewność :) Tutaj chyba wszystko to jest.

 

Dyski - ach, o dyskach zapomniałem. Szczerze, to nie obchodzą mnie aż tak różnice pomiędzy wydajnością SSDków, a wręcz o wiele wyżej stawiam wytrzymałość danych pamięci/awaryjność modelu niż szybkość odczytu. Stąd kupowałem do obecnego kompa BX300 na MLC :P Ale w dyskach też jestem strasznie zacofany, więc z chęcią przyjmę jakieś alternatywy, jeśli się znajdą lepsze :D No i możecie mnie wyprowadzić z błędu, jeśli źle kminię z 256gb mve system + 1tb/500gb ssd na gry i magazyn(i pewnie dokupię przenośny 1TB HDD na magazyn/kopie lub zwykły hdd, nie pogniewam się na jakąś propozycją na przyszłość przenośnego hdd jako magazyn ważnych danych, ale to już taki OFFTOP).

 

Edit;

Ta obudowa z Twojego editu dopiero ma być w sprzedaży z tego co widzę + cenowo 400zł. Wiem po swoim 550d, że aż tak nie wykorzystam ficzerów budy z takiego budżetu, chyba że przez te lata spadła jakość produktów w tej dziedzinie XDDDD Mój 550d jest tragicznie dojechany i ledwo się trzyma, dowaliłem go przez te 6 lat przeprowadzek i pijanych majsterkowań przy kompie gdy nagle coś się spierniczyło niespodziewanie :D

 

Dla przykładu, mój kuzyn ma SilentiumPC Armis AR7 TG i wydaje się w miarę solidna, w porównaniu do starych regnumów NIE WSPOMINAJĄC O BRUTUSACH 410 XDDDDDD

 

Najważniejsze by naprawdę była solidna blacha, nie uginała się w transporcie i podczas majsterkowania, by podzespoły się nie zagrzały i by miała te filtry przeciwkurzowe najlepiej jakiejś lepszej jakości i ilości, bo do kompa potrafię czasem zerkać raz na rok nawet. Leniem strasznym jestem. Okno, RGB podświetlenia itp to dla mnie nic nieznaczące ficzery. Jeśli blacha w tej budzie jest ok i nie ma lepszych propozycji w tej półce, to chyba powinę, bo recenzje są obiecujące co do jakości wykonania.

 

Edi2:

Przepraszam, miałem na myśli Cruciala BX300, mam takiego w pc 120gb :E ale zostawiam go do tego kompa, stąd nie chcę żadnych gratów przenosić, chyba że gpu tymczasowo.

Edytowane przez ThiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zawsze fajnie jest mieć większy zapas, czy to cichsza praca, czy to w razie modernizacji mamy trochę więcej pola do manewru - taki zestaw może wciągnąć sporo :P

 

Te Goodramy są na lipnych kościach i mogą być problematyczne.

 

Znaczy, to jest po prostu dobra płyta w tym budżecie, a że sekcja jest na prawdę spoko - to nic tylko się cieszyć :D Ten co wysłałeś ma właśnie z sekcją problemy. Mówiłeś o Prodigy Cube'ie - wolałbym jego, jak zintegrowany układ w płycie.

 

W tym budżecie raczej lepszej nie znajdziesz (obudowy) :P

 

To co zaproponowałem będzie naprawdę solidnym wyborem, wytrzymałe i nie zwalniające w miarę zapełniania.

 

Co do SG7V - https://sklep.hard-pc.pl/p11064,obudowa-silentiumpc-signum-sg7v-tg-tempered-glass.html tutaj jest dostępna :D Solidna skrzynka. Filtrów czy to w RG6V, czy SG7V jest komplet, także nie masz o co się martwić :D

 

Spokojnie możesz go przenieść do nowego PC, bo czemu nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, chodzi o to, że ten PC albo zawiozę do dziewczyny, albo będzie stał w pokoju i czekał na jakieś pijackie bootcampy :E więc stąd nic nie ruszam, cały setup jaki był taki tu zostaje, już tak postanowiłem dawno, stąd w żadne modernizacje ani nic się nie bawię 8:E

 

Dobra, to prawdopodobnie zostaję przy pierwszej propozycji obudowy jak i ramów, jednak co do NVMe to nie lepiej tyci dopłacić już do SX8200? jest też coś niekoniecznie szybszego, ale na papierze bezpieczniejszego na m2?

 

ten Patriot widzę, że ma na papierze ładne obiecanki cacanki co do wytrwałości, zaraz postaram się poczytać czy są jakieś przypadki zwrotów na serwis :E

 

w sumie siadłem teraz i robię te risercze 8:E

No to skoro ten Asus aż tak kiepską sekcje zasilania, to... ach, już sam nie wiem xD oc nie planuję, na pewno nie na tym procku a jak już to jak zacznie niedomagać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dopłacać to do MP510 / CS3030 / M9PeG

 

Nawet jeżeli nie planujesz, warto mieć lepszą płytę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz warto mimo wszystko zmienić na Seasonica GX 650W

Z obudów warto zerknąć na Pure Base 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro ten Asus aż tak kiepską sekcje zasilania, to... ach, już sam nie wiem xD oc nie planuję, na pewno nie na tym procku a jak już to jak zacznie niedomagać

 

Nie ma kiepskiej sekcji, daje ona spokojnie radę z Ryzenem 7 3700X (znajomemu składałem, do tego cooler Dark Rock 4 więc trochę dmucha na tą sekcję i ją chłodzi). Ogólnie fajna płytka, kumpel bardzo zadowolony, nie wiem o jakich problemach z sekcją pisze kolega wyżej :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kiepskiej sekcji, daje ona spokojnie radę z Ryzenem 7 3700X (znajomemu składałem, do tego cooler Dark Rock 4 więc trochę dmucha na tą sekcję i ją chłodzi). Ogólnie fajna płytka, kumpel bardzo zadowolony, nie wiem o jakich problemach z sekcją pisze kolega wyżej :hmm:

W porównaniu do K4 no, nie zachwyca ta sekcja :P (Asus tutaj zaprezentowany ma identyczną jak ten, o którego pytał OP)

 

Zasilacz warto mimo wszystko zmienić na Seasonica GX 650W

Z obudów warto zerknąć na Pure Base 500.

PB500 wentylacyjnie w porównaniu czy to do RG6V czy SG7V z uwagi na mesh z przodu nie wypadnie korzystnie :P

Co do Seasonica - jeżeli może dopłacić, to dopłacałbym do Anteca HCG 750, bazującego na Focusie Plus Gold ze sporą liczbą usprawnień ze strony Anteca (tak jak o tym wspomniałem w mojej odpowiedzi).

post-612767-15819533100195_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450-F Gaming ma przecież gorszą sekcję od ASUS TUF B450-PRO GAMING, w tej drugiej płytce komponenty na sekcji są zdublowane więc ten wykres co wrzuciłeś nie ma w stosunku Pro Gaminga żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qxi

 

Moc zasilacza nie ma nic do kultury pracy. Czy Seasonic Focus będzie pracował z 50% czy z 70% nie ma to znaczenia, nie zwiększy to głóśności zestawu.

 

Żadnych Anteców i SPC w tym budzecie, brać sprawdzony Focus GX. Test Anteca HCG był na TomHardware, nie wygląda ciekawie:

 

Needless to say, we're disappointed to see such a good platform fail repeatedly because its protections are not configured

properly. If a single sample had failed, we wouldn't be so alarmed. After all, we've seen plenty of bad samples in the past.

But two dead PSUs is an issue begging for further investigation.

 

Pokazujesz wygodne dla siebie wykresy [no air flow passive], które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

 

Asus jest gorszy ale spokojnie poradzi sobie z kręconym 2700 1.4V. A jak już nie Asus, to najlepsze płyty robi MSI do 400 zł.

W dobrze wentylowanej budzie z 3 wentylatorami i Fortisem nawet na płycie za 250 zł można kręcić 8C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qxi

 

Moc zasilacza nie ma nic do kultury pracy. Czy Seasonic Focus będzie pracował z 50% czy z 70% nie ma to znaczenia, nie zwiększy to głóśności zestawu.

 

Żadnych Anteców i SPC w tym budzecie, brać sprawdzony Focus GX. Test Anteca HCG był na TomHardware, nie wygląda ciekawie:

 

Needless to say, we're disappointed to see such a good platform fail repeatedly because its protections are not configured

properly. If a single sample had failed, we wouldn't be so alarmed. After all, we've seen plenty of bad samples in the past.

But two dead PSUs is an issue begging for further investigation.

 

Pokazujesz wygodne dla siebie wykresy [no air flow passive], które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

 

Asus jest gorszy ale spokojnie poradzi sobie z kręconym 2700 1.4V. A jak już nie Asus, to najlepsze płyty robi MSI do 400 zł.

W dobrze wentylowanej budzie z 3 wentylatorami i Fortisem nawet na płycie za 250 zł można kręcić 8C

 

Primo: Moc zasilacza MA coś do kultury pracy. Stosując mocniejsze komponenty (co zwiększa jego moc) powodujesz, że przy takim samym obciążeniu (czyt. zestaw pobiera np. 350W) spowodujesz, że zasilacz o większej mocy będzie pracował ciszej. Dlaczego? Bo będzie mu pracował wentylator wolniej niż w przypadku zasilacza o niższej mocy. Dość logiczne, nie?

 

Secundo: Antec HCG to ta sama platforma co Seasonic Focus Gold aka Seasonic Focus GX. Jeśli w teście Antec HCG dał gdzieś tyłka, pewnie Seasonic też da (bo to identyczna platforma - Antec HCG jest postawiony na platformie Seasonica). Supremo wypada jak najbardziej sensownie i też nie ma co po nim walić szczególnie, że jest zauważalnie tańszy i jego potencjalna reklamacja ma miejsce w Polsce, a nie daleko za granicą (i ma door-to-door).

 

Tertio: Co do wykresów - nie. Pokazuje ujednolicony scenariusz, ponieważ w obudowie nie będzie nagle tak, że płyta z beznadziejną sekcją przy otwartym benchu wskoczy kilka pozycji wyżej bedąc w obudowie. Szczególnie, że kiepsko wentylowana obudowa może to pogorszyć, a nie koniecznie pomóc. Takie testy mają sens i pokazują która płyta jest lepszym wyborem, ponieważ KAŻDA pozycja z listy straci kilka stopni w DOBRZE wentylowanej obudowie.

 

P.s. już dawno nie robi. Płyty MSI serii MAX są droższe, a z płytami bez tego dopisku było duuuuużo problemów. Tak bardzo dużo. I możesz kręcić 8C/16T, ale z jakim efektem? Stówki na sekcji? Nadal jeśli w tych samych pieniądzach możesz mieć chłodniejszą sekcję - god damn it, o czym ta dyskusja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam, ilość watów w zasilaczu nie ma wpływu na kulturę pracy zestawu, konkretnie mowa o topowych konstrukcjach, które poleciłem.

Seasonic do 80% nie zwiększy poziomu hałasu wentylatora. Nawet pod pełnym obciążeniem nie wybije się poza tło, co jest niemożliwe do osiągnięcia:

https://www.purepc.pl/image/artykul/2017/12/05_seasonic_focus_plus_gold_550_w_najlepszy_w_swojej_klasie_19.png Tak więc, czy jest tu 500 czy 1000W bez znaczenia

 

Przedstawianie wykresów z benchtabla bez nawiewu mija się kompletnie z celem. W obudowie panują zupełnie inne warunki:

Piekarnik AR3 vs Benchtable bez nawiewu

mała różnica :E

 

Sam jestem na GB za 200 zł z 2700 4.1GHz z 2 wentylatorami na frocie i jednym wyciągającym na górze, zero problemów, straszenie gotującą się sekcją jest śmieszne.

 

Idąc twoim tokiem rozumowania, czyli "stówkami na sekcji" to tylko można mówić o Asrockach wpadających w throttling

tylko ja w przeciwieństwie do ciebie mam gdzieś warsztatowe warunki.

 

To ma być sprzęt pod 3600, którego i tak pewnie nie wymieni przez kilka lat, nie ma znaczenia jaką płytę weźmie. Równie dobrze może wziąć pro vdh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam, ilość watów w zasilaczu nie ma wpływu na kulturę pracy zestawu, konkretnie mowa o topowych konstrukcjach, które poleciłem.

Seasonic do 80% nie zwiększy poziomu hałasu wentylatora. Nawet pod pełnym obciążeniem nie wybije się poza tło, co jest niemożliwe do osiągnięcia:

https://www.purepc.pl/image/artykul/2017/12/05_seasonic_focus_plus_gold_550_w_najlepszy_w_swojej_klasie_19.png Tak więc, czy jest tu 500 czy 1000W bez znaczenia

 

Przedstawianie wykresów z benchtabla bez nawiewu mija się kompletnie z celem. W obudowie panują zupełnie inne warunki:

Piekarnik AR3 vs Benchtable bez nawiewu

mała różnica :E

 

Sam jestem na GB za 200 zł z 2700 4.1GHz z 2 wentylatorami na frocie i jednym wyciągającym na górze, zero problemów, straszenie gotującą się sekcją jest śmieszne.

 

Idąc twoim tokiem rozumowania, czyli "stówkami na sekcji" to tylko można mówić o Asrockach wpadających w throttling

tylko ja w przeciwieństwie do ciebie mam gdzieś warsztatowe warunki.

 

To ma być sprzęt pod 3600, którego i tak pewnie nie wymieni przez kilka lat, nie ma znaczenia jaką płytę weźmie. Równie dobrze może wziąć pro vdh.

 

1. Owszem wpływa. Co ciekawe, np. tu wypadał RPM troszeczkę inaczej https://www.tomshardware.com/reviews/seasonic-ssr-750fx-focus-plus-750-gold-psu,5206-5.html

 

2. AR3 wbrew pozorom nie jest takim piekarnikiem. Masz ten wyciągowy z tyłu i walił on na 1200 RPM, więc dla sekcji jak znalazł. I uwierz, w prawdziwych piekarnikach potrafi być gorzej, a przecież po zamontowaniu w obudowie KOLEJNOŚĆ SIĘ NIE POPRZEKŁADA. Jak coś ma 9 dych w obudowie - dla mnie jest totalnie spalone. I to nie bez powodu, więc dalej no. A to, że lubisz byc masochistą nie jest w moim interesie.

 

Co do testu Liptona - dla mnie wyniki są dziwne. Wiem, że Flir potrafi przekłamać wyniki na błyszczących powierzchniach przez laserowy focus, dlatego bardziej wierzę w test na HU z sondą

 

3. Równie dobrze równie dobrze... tak, wybierajmy świadomie gorsze podzespoły, bo Ty tak mówisz. Ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz 550 z 750W i jego max. obciążenie i rpm, które nie dotyczy tego tematu, bo użytkownik komputera nie osiągnie takich prędkości wentylatora a zestaw autora nie weźmie więcej jak 350W. Mój RMX550 przy 1080ti jest niesłyszalny. Mogę wpakować 850W, ale po co?

 

Tak tak, testy spreparowane i wszyscy oszukujoo :lol2: nawet masz testy blacka z aorus pro. Ja w occt nie gram i większość też, wpadnie 4 gen. to wpakuje 4600 na płytę za 2 paki od gb i to mi wystarcza.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PB500 wentylacyjnie w porównaniu czy to do RG6V czy SG7V z uwagi na mesh z przodu nie wypadnie korzystnie :P

Co do Seasonica - jeżeli może dopłacić, to dopłacałbym do Anteca HCG 750, bazującego na Focusie Plus Gold ze sporą liczbą usprawnień ze strony Anteca (tak jak o tym wspomniałem w mojej odpowiedzi).

 

Ale wypadnie o wiele lepiej pod względem jakości wykonania (blachy lepszej jakości niż puszka po piwie), wentyle od BQ, złapie znacznie mniej kurzu. Bądź co bądź mesh na froncie to przygody z kurzem nawet jak będziesz dzień w dzień wycierał mieszkanie na mokro.

 

A czym jest GX jak nie Seasoniciem Focus Plus z zmianami ze strony samego Seasonica?

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wypadnie o wiele lepiej pod względem jakości wykonania (blachy lepszej jakości niż puszka po piwie), wentyle od BQ, złapie znacznie mniej kurzu. Bądź co bądź mesh na froncie to przygody z kurzem nawet jak będziesz dzień w dzień wycierał mieszkanie na mokro.

 

A czym jest GX jak nie Seasoniciem Focus Plus z zmianami ze strony samego Seasonica?

Pokaż mi gdzie RG6V Lub SG7V ma blachy grubości po piwie. Czekam.

Wentyle BQ są... mierne. Posiadałem swego czasu Pure Wingsy 2, sprawdzałem je w zestawieniu z Sigmami Pro - wypadły identycznie, czy to od strony wydajności, czy poziomu hałasu.

Mesh na froncie to przygody z kurzem, jeżeli nie masz tam filtra przeciwkurzowego - w/w obudowy go posiadają.

 

Z tego co kojarzę jest tam mniej zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś napisałem coś o grubości blach?

Grubość to nie wszystko. Mam Meshify S2 / C Mini i uwierz mi, że kurz robi swoje. Popytaj posiadaczy takich obudów. Samo osiadanie kurzu na siatce mesh jest uciążliwe do czyszczenia

 

Co w tym oemie zmienił Antec względem gx?

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co rozumiesz w takim razie przez jakość blach, jak nie grubość?

Mam znajomego z Enthoo Pro M, sam mam X70T, składałem parę kompów w SG1 TG - jak jest filtr, jest spoko, a wciskanie na siłę PB500 z gorszą wentylacją tylko dlatego, że ma zabudowany front i mniej kurzu się dostanie - no słaby argument.

 

https://www.tomshardware.com/reviews/antec-high-current-gamer-850w-psu,5578.html wszystko znajdziesz tutaj odnośnie anteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość samych blach to nie tylko grubość. Pomijając grubość wpływ na samą jakość będzie jeszcze mieszanka z jakiej jest zrobiona.

Plastik, to też nie plastik. Jest lepszy jakościowo i gorszy.

 

Sprawdziłem tak dla ciekawości, i Meshify C Mini waży więcej niż nowy Regnum gdzie ta pierwsza jest zdecydowanie mniejsza (70 mm niższa, 10 mm węższa i 30 mm krótsza z dwoma wentylatorami vs 4 w RG6V)

 

Sam miałem Enthoo Pro i tam aż takiego problemu jak z Meshify nie miałem. W przypadki Meshify akurat wydaje mi się że przez te przetłoczenia na frotnowej siatce łatwiej osadza się tam kurz. Fakt faktem, buda stoi na podłodze + dwa psy w domu. Odkurzane, wietrzone dzień w dzień.

 

Może obecnie przez te 2 x Meshify jestem przewrażliwiony.

 

Sam Pure Base 500 nie jest wcale jakimś piekarnikiem. Obudowa ma wentylację na poziomie Define R6 i w cale też mocno np nie odstaje od Corsair 275R gdzie też jest odkryty mocno front. W dodatku Corsair ma na przodzie dwa śmigła a Pure Base jedno.

 

https://pclab.pl/art82337-4.html

 

Jest cieplejsza ale do piekarnika daleko. Jedna i druga będzie ok.

Składałem w wrześniu kompa w SG1X i teraz na weekend będę u tego kumpla a wiem, że on na bank nic nie czyścił i aż sprawdzę.

 

Nie widzę potrzeby dopłacania do tego Anteca a w zasadzie jeżeli miałbym brać coś lepszego, to raczej Prime.

W zasadzie sam linkujesz do testu, podczas którego padły dwie sztuki tego Anteca w trakcie sprawdzania zabezpieczń? Dobrze czytam?

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...