Skocz do zawartości
Pitterekk

Prawdopodobna infekcja explorer.exe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni mam problem z systemem win 7. Mianowicie system przestaje reagować na kliknięcia myszką dotyczących działania samego explorera - czasem działa, dzieje się to losowo. czasem nie da się nawet kliknąć na konto na które się loguję po starcie systemu. Oczywiście loguje się klawiaturą wtedy. nie działa przesuwanie ikon na pulpicie, pasek zadań i pasek górny (zamknij minimalizuj) wszystko trzeba obsługiwać klawiaturą. Sama zawartość okien działa, można chodzić po stronach itp. ale trzeba przełączać się między aplikacjami alt+ tab. Nie jest to wina myszki, radzę sobie jakoś ale dziś straciłem cierpliwość, a wiem że re-instal to ostateczność. Problem rozwiązuje wejście do menadżera zadań windows, ale tylko na chwile. potem znów przestaje działać. korzystam z Norton Security. podejrzewam jakąś infekcję, wyłączyłem wszystko z autostartu, i wyczyściłem wszystko co się dało. Norton i inne programy nic nie wykazują. w załączeniu logi systemu proszę o analizę czy jest tutaj coś podejrzanego.

 

frst

Addition

shortcut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a jakiś pomysł co można jeszcze zrobić ? sprawdzić ? czym przeskanować ? robiłem skan integralności z konsoli systemowej, ale nic nie wykazał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak wygląda sytuacja w trybie czystego rozruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdź inną myszkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazała się winna myszka i mikroswitch pod kulką myszka logitech g700. często byłą wciśnięta po prostu. wymiana elementu pomoże (narazie wylutowałem i wszystko działa!). Dziękuję za pomoc. przy testowaniu innej nie odpiąłem nadajnika od g700 i dlatego druga tez nie działała jak należy. temat do zamknięcia dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...