Skocz do zawartości
cebelkooks

Zwrot Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pare dni temu zakupiłem w salonie xkom procesor ryzen 1200 wraz z płytą główną. Po rozpakowaniu zauważyłem że są dziwne przebarwienia ( plamy ) na górnej części. Po 3 dniach użytkowania stwierdziłem że nie spełnia on moich oczekiwań. Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda zwrot towaru jeśli pasta która była nałożona na nim została "zużyta" i oczywiście plomba na opakowaniu rozerwana. Bez problemu dostane zwrot kasy czy mogą mi odmówić ze względu na czynności które wykonałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz pełny zwrot, bo masz prawo do sprawdzenia rzeczy w normalnych warunkach użytkowania, a to oznacza wyjęcie z pudełka i zamontowanie w komputerze.

Nakleją nową plomblę, pomażą jakąś pastą lub nie i będzie "refurbished" w outlecie albo pójdzie do jakiegoś składaka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz pełny zwrot, bo masz prawo do sprawdzenia rzeczy w normalnych warunkach użytkowania, a to oznacza wyjęcie z pudełka i zamontowanie w komputerze.

Nakleją nową plomblę, pomażą jakąś pastą lub nie i będzie "refurbished" w outlecie albo pójdzie do jakiegoś składaka :]

 

W niedawnym temacie z foruma gdzie gościowi obcieli zwrot ze względu na właśnie zamontowanie procka, sklep uznał za normalne testowanie, takie które byłoby możliwe w sklepie na miejscu. A na miejscu w sklepie nie włożyłbyś proca do kompa więc według nich przekroczona została granica sprawdzenia przedmiotu.

Ogólnie jak sklep jakiś normalny to nie będzie robił problemów, ale jak januszex to może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest ze zwrotami w x-kom,ale raczej problemów robić nie będą

 

Oby nie było powtórki z @Wpotrzebie2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak sklep jakiś normalny to nie będzie robił problemów, ale jak januszex to może być różnie.

Wiesz dlaczego może robić problem ? Bo jak się okazuje są geniusze (tutaj na forum także), którzy starają się brać sprzęt, testować (ponad normalny użytek) i go oddawać. Co rozumiem poprzez "ponad normalny" użytek ? Co stoi na przeszkodzie aby użytkownik zamontował sobie procek i testował jego OC ? Przede wszystkim interesuje mnie co oznacza "nie spełnia on moich oczekiwań" w przypadku procesora ? To jest podzespół którego pełna specyfikacja oraz wydajność jest znana i w momencie zakupu można ocenić czy "spełnia czy nie spełnia". Dlatego suche informacje ze strony sklepu w pełni oddają wszystkie cechy tego produktu. W przypadku np. głośników, słuchawek, klawiatur, myszek czy nawet monitorów można przyjąć, że to czy spełnią nasze oczekiwania zależy głównie od naszej subiektywnej oceny (wzrok/słuch/dotyk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ takie jest prawo, klient ma prawo do zwrotu bez podania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie w ogólne nie ma powiedziane czy on kupił to w X-kom przez internet czy w sklepie stacjonarnym. Nie wiem jak ten sklep ujmuje to w swoim regulaminie ale w pierwszym przypadku zwrot jest możliwy a w drugim jest tylko dobrą wolą sprzedawcy. Zresztą jeżeli chodzi o samą kwestię odpakowania produktu to wiele źródeł podaje taką definicję:

 

Z perspektywy przedsiębiorcy dużą zmianą jest przyjęcie zasady ponoszenia odpowiedzialności przez konsumenta za zmniejszenie wartości rzeczy związane z korzystaniem z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, a więc zmniejszenie jej wartości. Odpowiedzialność ta będzie wykluczona w sytuacji, gdy przedsiębiorca nie poinformuje konsumenta o tym, ze posiada prawo odstąpienia od umowy. Ustawodawca wychodzi z założenia, że w okresie 14-dniowego terminu na odstąpienie od umowy konsument powinien liczyć się z możliwością zwrotu towaru, nie eksploatując go za bardzo, sprawdzając jego właściwości, tak jakby to robił w sklepie stacjonarnym. Jeżeli konsument od razu w pełnym zakresie będzie korzystał z zamówionej rzeczy, to w przypadku odstąpienia będzie zobligowany do zwrotu różnicy w wartości rzeczy, jaka wyniknęła z jej użytkowania.

 

 

Edit:

Zaszalałem - nawet sprawdziłem w ustawie jak z tym jest. Obecnie obowiązuje Dz.U. 2014 poz. 827 z późniejszymi zmianami (ostatnia wersje z tekstem ujednoliconym 28.08.2019)

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące

wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia

charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował

konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9.

Edytowane przez Sad_MadMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Polsce,ale kolega pracuje w sklepie komputerowym w Kanadzie i podzespoły ze zwrotów lądują w komputerach składanych na zamówienie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Polsce,ale kolega pracuje w sklepie komputerowym w Kanadzie i podzespoły ze zwrotów lądują w komputerach składanych na zamówienie .

No bo to jest najbardziej logiczne wyjście. Przecież jako konsument nie chciałbyś kupić w regularnej cenie coś co było już używane. Chciałbyś aby taki produkt był tańszy a to powodowałoby, że sklep poniósłby stratę. Dlatego montują to do gotowych PC bo tylko w ten sposób nie tracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...