Skocz do zawartości
damion20

Ustawienia a amd

Rekomendowane odpowiedzi

1 Posiadam taki zestaw MSI B450-A PRO MAX, Ryzen 5 1600 , Asus Rx 580 4gb, GOODRAM 1x4GB 2133MHz + Kingston HyperX Fury 1x4gb 2133MHz, Chieftec GPS-500A8 500W. Czemu jak gram w gry na dużym tv podłączony do karty graficznej to raz na jakiś czas obraz mi robi się czarny na kilka sekund i wraca.

2. Czy ustawiac coś w ustawieniach w sterownikach amd np globalnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej kabelki docisnąć :]

 

Czasami mogą być też zmiany w rozdzielczości, jeśli telewizor nie pracuje na swojej natywnej rozdzielczości lub ogólnie jest raczej budżetowy. Zmiana rozdzielczości zazwyczaj wymaga chwili z czarnym ekranem. Może się tak dziać przy alt-tab, włączaniu i wyłączaniu programów itp.

Jeśli kabelki są dobrze dociśnięte, spróbuj korzystać z programów w trybie windowed (borderless) tak, żeby aplikacje korzystały z ustawień pulpitu i ich nie zmieniały.

 

Swoją drogą, ten ram to katastrofa. Zyskasz bardzo dużo na przesiadce na chociażby na coś takiego. Dostaniesz 15-20% dodatkowej mocy obliczeniowej. Taniej znajdziesz sporo używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak pojedyncza kość na platformie Ryzen boli,dlatego dokup sobie identyczną kość,bądź podobną parometrową by działały w dualu,zyskasz znacząco na wydajności.Jeśli budżet pozwala to to co wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak pojedyncza kość na platformie Ryzen boli,dlatego dokup sobie identyczną kość,bądź podobną parometrową by działały w dualu,zyskasz znacząco na wydajności.Jeśli budżet pozwala to to co wyżej.

To te dwie kości co mam nie działają w dualu?

 

No tak pojedyncza kość na platformie Ryzen boli,dlatego dokup sobie identyczną kość,bądź podobną parometrową by działały w dualu,zyskasz znacząco na wydajności.Jeśli budżet pozwala to to co wyżej.

Ram będę zmieniał za miesiąc. Za ile byś też kości sprzedał co mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,mój błąd nie zauważyłem że masz dwie kości :kwasny: Twoje kości działają w trybie dual,tylko te taktowanie mocno boli, 2133Mhz na Ryzenie,kiepski pomysł,najlepiej mieć 3000Mhz przynajmniej.Ryzen mocno bazuje na prędkości Ramu,czym szybsze tym lepiej,procesor zyskuje na wydajności.Wybacz za błąd :E

Te twoje kości raczej nie będą dużo warte,około 100zł może,na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,mój błąd nie zauważyłem że masz dwie kości :kwasny: Twoje kości działają w trybie dual,tylko te taktowanie mocno boli, 2133Mhz na Ryzenie,kiepski pomysł,najlepiej mieć 3000Mhz przynajmniej.Ryzen mocno bazuje na prędkości Ramu,czym szybsze tym lepiej,procesor zyskuje na wydajności.Wybacz za błąd :E

Te twoje kości raczej nie będą dużo warte,około 100zł może,na oko.

Wiesz może jak ustawić tam w ustawieniach amd globalne? Jakie ustawienia ustawić w RED 2 jeśli wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny ekran na kartach AMD to jeden z najbardziej znanych błędów w sterownikach tego producenta. Obstawiam że to to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to groźne dla kompa. Wczoraj podłączyłem do nowego monitora kompa weszlem sobie do biosu na chwilę, potem jak pojawił się pulpit komputer się zaciął i obraz zrobił się czarny i brak sygnału i musiałem go zresetować kompa i działał normalnie to wina karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2133MHz, przeciez to zabiera cala wydajnosc :o Takie pamieci to sie stosowalo 10lat temu.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy bios do plyty glownej wgrany? Najnowszy system postawiony na czysto ? Najnowsze stery do chipsetu?? Sterowniki do gpu w wersji WHQL?? Bios dobrze skonigurowany?? Przycyzn moze byc mnostwo.... Kosci ramu dobrze wsadzone w sloty ??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy bios do plyty glownej wgrany? Najnowszy system postawiony na czysto ? Najnowsze stery do chipsetu?? Sterowniki do gpu w wersji WHQL?? Bios dobrze skonigurowany?? Przycyzn moze byc mnostwo.... Kosci ramu dobrze wsadzone w sloty ??

Kości zamówione ile zyskam na nich czy te będą ok, bo często polecane, podkrece je https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-crucial-ddr4-ballistix-16gb-2x8-3000-15-8502849118?utm_medium=app_share&utm_source=facebook ? A co to Sterowniki do gpu w wersji WHQL bo pierwszy raz w wersji WHQL.

Edytowane przez damion20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...