Skocz do zawartości
Kroliszek

Snapdragon 710-730 czy MediaTek Helio G90T

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy na forum androida i forum MIUI piszą, że ten MediaTek Helio G90T jest zrobiony w taki sposób, żeby uzyskiwał jak najlepsze wyniki w benchmarkach. A w normalnym zastosowaniu i w grach nie ma szans ze snapdragonami 710 i 730. Ktoś może to potwierdzić, albo zaprzeczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gry bo w nie nie gram na telefonie, ale jeśli chodzi o codzienny użytek to też dużo zależy od nakładki jaką stosuje producent danego telefonu i jej optymalizacji. Możesz mieć mocny procek, ale co z tego, skoro źle zoptymalizowana nakładka będzie mulić. Patrzenie na cyferki w benchmarkach nie jest do końca sensowne.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj porownan na grach typu asfalt itd. bo rozumiem ze tu mowa o redmi note 8 pro vs cos na snap710\730, wazne zeby mialy taka sama pamiec np. UFS 2.1 i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj porownan na grach typu asfalt itd. bo rozumiem ze tu mowa o redmi note 8 pro vs cos na snap710\730, wazne zeby mialy taka sama pamiec np. UFS 2.1 i jazda

 

Szukałem i nie znalazłem żadnych porównań, gdzie prezentowana byłaby ilość fpsów w obu tych urządzeniach. Zamiast tego są tylko testy w stylu "kliknięcie w tym samym momencie na obu smartfonach w ikonkę gry i sprawdzenie, która szybciej się uruchomi". Właściwie jest jeden test, gdzie koleś gra chyba w pubg;a na obu tych procesorach, ale mierzy fpsy w momentach, kiedy na ekranach obu telefonów dzieje się coś zupełnie innego..

Edytowane przez Kroliszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy na forum androida i forum MIUI piszą, że ten MediaTek Helio G90T jest zrobiony w taki sposób, żeby uzyskiwał jak najlepsze wyniki w benchmarkach. A w normalnym zastosowaniu i w grach nie ma szans ze snapdragonami 710 i 730. Ktoś może to potwierdzić, albo zaprzeczyć?

Snapradgon zdecydowanie. Nawet słabszy wydajnościowo. Dużo lepszy modem, mniej prądu w idle, no i normalne wsparcie producenta i sceny developerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia jest tego czy ktos chce miec to wsparcie developerow, u mnie w oneplus 5t ktory ma juz swoj wiek nie czuje potrzeby soft jest tak dopracowany ze zmiana na cokolwiek nie wchodzi w gre, ogolnie ostatnio zauwazylem malego buga ale nie wiem czy restart do ustawien poczatkowych by nie pomogl ale zwyczajnie nie chce mi sie tego wszystkiego ustawiac od nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i normalne wsparcie producenta i sceny developerów.

 

kto Ci nagadał bzdur, że producent nie wspiera mediaków? Wspiera i to tak samo prężnie jak inne procesory. Wszystko zależy od modelu, bo jak kupisz smartfona za 400zł to 9/10 producentów go oleje

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspiera nieporównanie gorzej od telefonów ze Snapem. Żadna nowość. Nie ma chyba lepszego przykładu by porównać - Xiaomi Redmi Note 4 wersja Snap vs MediaTek. Niby ten sam telefon a różnica kolosalna była we wsparciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspiera nieporównanie gorzej od telefonów ze Snapem. Żadna nowość. Nie ma chyba lepszego przykładu by porównać - Xiaomi Redmi Note 4 wersja Snap vs MediaTek. Niby ten sam telefon a różnica kolosalna była we wsparciu.

 

 

Widze, że kolega się zatrzymal w 2016 roku, w czasach gdy xiaomi w ogóle nie myślało o rynku globalnym. Bardzo mądre podejście będąc aktywnym użytkownikiem forum.

 

Piszemy o markach, które wypuszczały modele tylko na mediatekach, a nie chińskie wymysły producenta ściągane własnoręcznie na nie przeznaczony rynek. Głównie mam na myśli proceuntów stosujących procesory mediateka z serii "P".

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na Snapdragona.

Producentem, który jako tako wspiera Mediateki to LG, reszta zakopuje daleko w niebycie poprzedniego modelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszego porównania wsparcia danego procesora jak przykład telefonu, który wyszedł na konkurencyjnych modelach. Bo jak to inaczej porównywać skoro każdy producent ma inne podejście, portfolio i klasy urządzeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na Snapdragona.

Producentem, który jako tako wspiera Mediateki to LG, reszta zakopuje daleko w niebycie poprzedniego modelu...

 

oho, chyba ktoś nie pamięta polecania budżetowych xiaomi na mediateku :lol2: :lol2: - który uwaga, dostał i dostaje aktualizacje :lol2: :lol2:

 

paranoja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto Ci nagadał bzdur, że producent nie wspiera mediaków? Wspiera i to tak samo prężnie jak inne procesory. Wszystko zależy od modelu, bo jak kupisz smartfona za 400zł to 9/10 producentów go oleje

Jakiś czas temu w innym temacie ktoś wrzucał tabelkę z wylistowanymi Redmi i Redmi Note oraz okresem wsparcia. Te na Mediateku wypadały dużo gorzej. Krótszy czas dostawania aktualizacji, a czasem i nawet wersja Androida do tyłu.

Nie mam specjalnie czasu na przekopywanie tego.

Przy jakimkolwiek flashowaniu nawet na soft stockowy przy jakichś problemach też znacznie prościej uceglić telefon na Mediateku. Nie wspominając o czasie pracy w idle, braku Gcama, marnego działania różnych emulatorów.

 

Z samym Helio G90T styczności nigdy nie miałem, ale jakiekolwiek wcześniejsze doświadczenia z MTK były raczej mierne.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w innym temacie ktoś wrzucał tabelkę z wylistowanymi Redmi i Redmi Note oraz okresem wsparcia. Te na Mediateku wypadały dużo gorzej. Krótszy czas dostawania aktualizacji, a czasem i nawet wersja Androida do tyłu.

Nie mam specjalnie czasu na przekopywanie tego.

Przy jakimkolwiek flashowaniu nawet na soft stockowy przy jakichś problemach też znacznie prościej uceglić telefon na Mediateku. Nie wspominając o czasie pracy w idle, braku Gcama, marnego działania różnych emulatorów.

 

Z samym Helio G90T styczności nigdy nie miałem, ale jakiekolwiek wcześniejsze doświadczenia z MTK były raczej mierne.

 

 

ale nie rozumiesz tego, że to się dotyczy tylko jednego producenta - czyt. xiaomi, ponieważ tylko on się bawi w wersje na mediateku i snapdragonie? Jeśli model wychodzi tylko na mediateku to jest wspierany podobnie do tego na snapdragonie....

 

I dalej pisząc o "złych" doświadczeniach ze starymi mediatekami jesteście zacofani.. A22/P70 w tanich smartfonach, P90 czy G90T w smartfonach do 1500zł to jest lepszy wybór od słabego snapdragona.. To nie czasy gównianych MTK w niskiej klasy smartfonów. Producent potrafi te CPU wspierać, ja u siebie mam Oppo Reno 2Z z poprawkami styczniowymi.

 

Mialem też kiedyś styczność z mediatekiem X25 w xiaomi (bodajże redmi pro - wersja chińska) - i po za tym, że czasami sie zagrzał telefon jak za 700zł niszczył konkurencję wydajnością i kolega go używał ponad 3 lata bez zająknięcia. Dostawał aktualizacje MIUI przez bodajże 2 lata

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oho, chyba ktoś nie pamięta polecania budżetowych xiaomi na mediateku :lol2: :lol2: - który uwaga, dostał i dostaje aktualizacje :lol2: :lol2:

 

paranoja..

Nigdy w życiu nie poleciłem nikomu mediateka, chociaż sam kilku używałem. Budżetowe Xiaomi od Redmi 4a miały snapdragona 425, nawet Redmi go ma tego samego snapa. Jak Xiaomi wypuszcza coś na Mediateku to go zwyczajnie pomijam.

Miui jeszcze jakoś aktualizują ale na chociaż 1 upgrade Androida ciezko liczyć.

Mediatek mocno mnie zniechęcił właśnie pod katem aktualizacji, pochłanianiem baterii, czy problemami z działaniem gier. Może teraz z ich highendami jest lepiej ale za każdym razem miało być lepiej, a po roku było tak samo. Już mi się nie chce ich testować.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

tak się składa, że jakiś czas temu wymieniłem mi9 se(snap 712) na note 8 pro(mediatek)- ten drugi na pewno nie jest wolniejszy niż ten pierwszy heh.

Mimo, że raczej na telefonie nie gram to zainstalowałem coda i pubg i wszystko wydaje się być płynnie w chyba najwyższych ustawieniach.

Problem mam za to z jednocześnie działającym bluetooth i wifi - nie wiem czy to wina telefonu czy softu. Wydaję mi się, że przed ostatnią aktualizacją tego miui, czy jak to ustrojstwo się nazywa, było ok.

Co do samej wydajności tego mediateka to zero przycinek i mega płynna praca.

Edytowane przez Sla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale to syntetyki, o tym byl poczatek ze nie wiadomo czy nie ma optymalizacji pod nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Snapdragon 730G REDMI K30: ,vs note 8 pro - po 60 minut w grach sredni fps byl wiekszy na MTK Helio G90T, - koniec filmu.

 

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

tak się składa, że jakiś czas temu wymieniłem mi9 se(snap 712) na note 8 pro(mediatek)- ten drugi na pewno nie jest wolniejszy niż ten pierwszy heh.

Mimo, że raczej na telefonie nie gram to zainstalowałem coda i pubg i wszystko wydaje się być płynnie w chyba najwyższych ustawieniach.

Problem mam za to z jednocześnie działającym bluetooth i wifi - nie wiem czy to wina telefonu czy softu. Wydaję mi się, że przed ostatnią aktualizacją tego miui, czy jak to ustrojstwo się nazywa, było ok.

Co do samej wydajności tego mediateka to zero przycinek i mega płynna praca.

 

A co się dzieje - bo mam też taki telefon i żadnych problemów - BT włączone cały czas (sparowane non stop z MiBandem 4, często korzystam ze słuchawek /W820BT/) i nie ma żadnych problemów ze współdziałaniem WiFi oraz LTE.

Sam z tego telefonu "mimo Mediateka" jestem mega zadowolony - zarówno jeśli chodzi o wydajność jak i baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje - bo mam też taki telefon i żadnych problemów - BT włączone cały czas (sparowane non stop z MiBandem 4, często korzystam ze słuchawek /W820BT/) i nie ma żadnych problemów ze współdziałaniem WiFi oraz LTE.

Sam z tego telefonu "mimo Mediateka" jestem mega zadowolony - zarówno jeśli chodzi o wydajność jak i baterię.

Przy działającym BT (też miband 4), Wifi działa dużo wolniej i czasem zrywa połączenie jakby. Na początku, jestem prawie pewien, tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś miałem kilka lat temu w HTC. Nie pamiętam co pomogło. Sprawdzane przy innych sieciach (np. w jakieś galerii handlowej) oraz czy jakieś inne urządzenia na BT są w pobliżu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem o podobnych problemach z ktoryms honorem, jedna antena do wifi i BT, nie wiem jak to wyglada w tym redmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem dotyczyłby chyba wszystkich egzemplarzy. A tak jak pisałem - cały czas mam sparowanego MiBanda, do tego często jednocześnie słuchawki (przy muzyce z Deezera lub wieczornym oglądaniu HBO) i śmiga - więc zapewne w ustawieniach coś trzeba pogrzebać. No chyba, że soft inny (mam z oficjalnej polskiej dystrybucji). Dlatego na początek należałoby ustalić czy problem występuje tylko w jednej siec wifi czy wszystkich oraz czy z jednym urządzeniem BT czy wszystkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo telefon sam z siebie nie gryzie sie z urzadzeniem do ktorego sie laczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...