Skocz do zawartości
manuelos

GTX 1050 na 1700MHz w laptopie !?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Bawię się swoim Dellem XPS 9560 z i7-7700HQ i GTX 1050 i po tym co zobaczyłem przecieram oczy ze zdziwienia - GTX 1050 pod pełnym obciążeniem kilkuminutowym leci na zegarach 1696 MHz bez UV/OC.

Planowałem zrobić UV GPU (procesor póki co leci na -0,11V i trzyma 85 stopni w stresie na 3,38 GHz) ale po tym co zobaczyłem zacząłem jestem lekko w szoku :D

Wiedziałem że Wiedźmin 3 działa nadzwyczajnie dobrze na wysokich detalach ale żeby takie taktowanie było na stałe ? To możliwe czy to jakiś błąd odczytu ? GPU-Z pokazuje identyczne odczyty...

 

elfbYV3.jpg

 

Dla potwierdzenia jeszcze AfterBurner:

 

NfuYKf3.jpg

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pracuje w 70 stopniach co stoi na przeszkodzie? Prawdopodobnie throttling zacznie się na granicy 80-85 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są defaultowe zegary GPU pod obciążeniem dlatego pytam jak to możliwe skoro Boost clock dla tej karty to 1493 (a wchodzi samoistnie na 1695)

 

Myślałem że to jakiś błąd odczytu parametrów ale z tego o widzę ludzie tak czasami potrafią wykręcić po UV więc tak bywa. Ale że samo z siebie :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w normie, boost clock z gpuz to takie gwarantowane minimalne taktowanie, karta będzie sama podnosić taktowanie dopóki nie zbliży się do limitu temperatury albo limitów prądowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w normie, boost clock z gpuz to takie gwarantowane minimalne taktowanie, karta będzie sama podnosić taktowanie dopóki nie zbliży się do limitu temperatury albo limitów prądowych.

 

No i wszystko jasne, dzięki za odpowiedź ;):thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...