Skocz do zawartości
gwidullo

wymiana karty wifi w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję wymienić w moim leciwym (ale wystarczającym poza niskim transferem sieciowym) laptopie toshiba c660-2nk kartę wifi.

Obecnie uzywana karta to Qualcomm Atheros AR9285 z maksymalnym transferem do 150mbps, potrzebuje wymienić na szybszą min. 300mbps.

Router to TP-LINK TL-WDR3600 z obsługą wifi do 600mbps, łącze internetowe to światłowód 600/100 mbps.

Znalazłem u siebie kartę Intel Corporation Centrino Ultimate-N 6300 3x3 AGN, ale niestety działa tylko pod linux, pod windows dostaję bład (KOD 10).

Przeszukałem net, ale nie mogą znależć żadnego info, czy jest szansa na upgrade tego wifi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od tego że TP-LINK TL-WDR3600 to router dwupasmowy (standard 802.11a/b/g/n), pracujący w klasie N600. Oznacza to że w w standardzie 802.11b/g/n (2,4GHz) pracuje w klasie N300, oraz w 802.11a/n (5GHz) też N300. To N300 oznacza prędkość połączenia do 300Mbps. A realnie nie więcej niż 70-90Mbps. Czyli nie będzie szybciej niż po lanie, bo laptop ma tylko FastEthernet (100Mbps).

 

Nie wiem jaka karta zadziała w Twoim laptopie ale spróbuj np. z Intel® Centrino® Advanced-N 6250. Na eBayu opisują że to karta do Toshiba (622ANXHMW). Szukaj karty na dwie anteny (2x2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie karta abgn? Dołozyć 3 antenę to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie da?

lan tu jest 100mbps, wifi 150 mbps (uzyskuje realnie jakieś 120-130mbps),

wiec wymiana na działające wifi 300 lub 450mbps to przynajmniej dwukrotne przyspieszenie.

Ten mój intel Centrino Ultimate-N 6300 3x3 AGN jest prawdopodobnie brandowany dla lenovo i stąd problemy z działaniem pod windows.

Nawet jestem w stanie wymienić router na AC jeśli jakać karta wlan ac bedzie normalnie działać na tym lapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie da?

lan tu jest 100mbps, wifi 150 mbps (uzyskuje realnie jakieś 120-130mbps),

wiec wymiana na działające wifi 300 lub 450mbps to przynajmniej dwukrotne przyspieszenie.

Ten mój intel Centrino Ultimate-N 6300 3x3 AGN jest prawdopodobnie brandowany dla lenovo i stąd problemy z działaniem pod windows.

Nawet jestem w stanie wymienić router na AC jeśli jakać karta wlan ac bedzie normalnie działać na tym lapku.

Te 150/300/450/600 to prędkość połączenia. A Twój router obsługuje tylko 150/300. Przy prędkości połączenia 150Mbps masz realnie ~40Mbps transferu, przy 300 masz nie więcej niż 90Mbps transferu. Jak chcesz szybciej to standard AC. Przy jednej antenie masz prędkość połączenia 443Mbps, realnie koło 200Mps...

Pokaż wynik jaki osiągniesz po WiFi na Toshiba na stronie speedtest.net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 95mbps ma realnie ponad 90mbps na 50mbps, ale do końca lutego mam net 100/50 więc to max co idzie z sieci.

speedtest

Lokalnie transfery miedzy lapkiem a NAS mam na poziomie ok. 15MB/s, więc jakieś 120-130 mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...