Skocz do zawartości
Bamboozleed99

RX 5700 XT Problem z wydajnością w grach.

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw zacznę od wymienienia komponentów:

GPU: MSI Radeon RX 5700 XT Evoke OC 8G

CPU: AMD Ryzen 5 3600 (ustawiony na 4GHz)

Mobo: Gigabyte Aorus B450 Elite

RAM: Patriot Viper 4 Blackout 3200MHz 2x8GB

PSU: Seasonic Focus GX 550W 80+ Gold

 

Moim problemem jest niewystarczająca wydajność mojej karty graficznej w grach, na wstępie gram w roździelczości 1680x1050 (WSXGA+) i mam słabsze wyniki niż testerzy w FHD. Testy które oglądałem były przeprowadzane zazwyczaj bliźniaczo podobnych konfiguracjach do mojej i ta karta osiągała dużo lepsze wyniki. Próbowałem wielu rzeczy: update bios i zmiana ustawień w płycie głównej; zmiana sterowników karty na Adrenalin 19.7.5; Wyłączyłem opcję ULPS w MSI Afterburner i zwiększyłem power limit; Testowałem różne profile ustawień w sofcie do sterowników AMD; Reinstalowałem sterowniki po ich usunięciu programem AMD Clean-up (czy jakoś tak). Jeszcze wcześniej miałem problem z spadkami FPS w grach bo karta obniżała taktowanie. Na dodatek wszystkie sterowniki płyty głównej itd mam zainstalowane. Jedyne czego nie próbowałem z moją karta to flash BIOS'u na taki który jest na stronie producenta mojej karty, ale zanim to zrobię wole tutaj popytać o pomoc żeby nie majstrować dalej bez skutku. Jeszcze jest jeden mniejszy problem, na początku jak zainstalowałem sterowniki to mogłem grać w gry normalnie na AA i trzymało się +/- tych 60FPS ale ostatnio jak włączam AA to mi FPS spada do 20-30. Z góry bardzo dziękuje każdemu który się podzieli jakimś rozwiązaniem. Jeszcze dodam że moje wyniki w grach również się nie zgadzają z danymi na stronie UserBenchmark.

Edytowane przez Bamboozleed99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego oczekujesz skoro kupiles karte do 1440p i na rozdzielczosci ponizej 1080p masz zbijanie zegarow, niezly z ciebie agent :lol2: Kupowac tak wydajna karte i grac w 1680x1050 :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdawałem sobie z tego sprawę, nie kupiłem komputera na miesiąc tylko na przyszłość a na monitor przyjdzie czas. Zresztą wyraźnie napisałem że z obniżaniem zegarów już nie mam problemu.

Edytowane przez Bamboozleed99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, ja miałem straszne problemy z wydajnością gdy miałem włączoną w panelu radeon - ulepszoną synchronizację pionową. Po jej wyłączeniu wszystko zaczęło działać normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, ja miałem straszne problemy z wydajnością gdy miałem włączoną w panelu radeon - ulepszoną synchronizację pionową. Po jej wyłączeniu wszystko zaczęło działać normalnie.

To mam prawie że od początku wyłączone bo u mnie powodowało to samo, ale dziękuję za pomoc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowałeś wgrać najnowszych sterowników? Dostępne są już 20.2.1. Sterownik do AMD masz ze strony producenta płyty głównej czy AMD? Gdy miałem sterowniki ze strony płyty głównej miałem problemy z wydajnością. Również posiadam Ryzen 5 3600 :) Zrób test 3D Mark Fire Strike Hall Of Fame, pokaż wyniki. Porównam ze swoimi, zobaczymy o ile to gorzej wygląda w porównaniu do mnie.

Edytowane przez Tomaszuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam prawie że od początku wyłączone bo u mnie powodowało to samo, ale dziękuję za pomoc :).

Kolego, konkrety jakieś podaj - w jakich grach masz ile fps? Na jakich ustawieniach? Jakie są taktowania GPU i pamięci? Jakie temperatury? Jakie użycie GPU i CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty mają taki "urok" że zbijają zegary w niższych rozdzielczościach i przy obniżonych detalach.

W tym temacie wypowiadał się nawet jakiś pracownik AMD i niby mieli się temu przyjrzeć, ale to było 4 miesiące temu i jak widać dalej się przyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem gram w cs;go, tam ustawienia niskie i rozdziałka 4;3 1280x1024, readeon anti lag włączony i dzięki niemu trzyma z 600mhz takty karta, bez niego z 200/300 i wtedy dropy fps. Taki urok, karta się nudzi i w tryb 2d przechodzi, na gtx 1060 też z tym walczyłem. Aczkolwiek aż takich problemów jak ty nie mam, wszystkie gry chodzą aż miło, cs;go z natylag też już lata. I IMO stery 20.1.3 są lepsze niż 20.2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty mają taki "urok" że zbijają zegary w niższych rozdzielczościach i przy obniżonych detalach.

W tym temacie wypowiadał się nawet jakiś pracownik AMD i niby mieli się temu przyjrzeć, ale to było 4 miesiące temu i jak widać dalej się przyglądają.

 

Urok AMD, że przy niskich rozdzielczościach obniża wydajność, a przy 144hz ciągle karta boostuje (nawet na pulpicie) xD Ahhh te świetne sterowniki

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, konkrety jakieś podaj - w jakich grach masz ile fps? Na jakich ustawieniach? Jakie są taktowania GPU i pamięci? Jakie temperatury? Jakie użycie GPU i CPU?

Jedną z gier jest Metro Exodus na ultra w 1680x1050 z teselacją i filtrowaniem anizotropowym 16x mam niestabilne 60fps, gdzie ludzie mają nawet 90fps w FHD przy tych samych ustawieniach i w tej samej lokacji.

Temperatury w 100% +/- 81 stopni.

Taktowanie GPU utrzymuje się w granicach od 1900MHz do 2100MHz, pamięci nie sprawdzałem.

Użycie GPU 95-99% a CPU trzyma się zawsze poniżej 40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Twoje wyniki są w zupełności normalne. Karta pracuje z pełną mocą, więc nie masz żadnego problemu z wydajnością, tylko zwyczajnie przesadziłeś z ustawieniami. Co to za ludzie co mieli po 90 fps w tej samej lokacji i przy tych samych ustawieniach? Jesteś tego pewny? Ludzie lubią w internecie podkoloryzować , ktoś Ci napisał że ma 90 fps, ale nie napisał że z kamerą skierowaną w niebo :)

W wielu profesjonalnych testach ten RX uzyskuje między 60 a 70 klatek na Ultra. Czyli tyle co u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną z gier jest Metro Exodus na ultra w 1680x1050 z teselacją i filtrowaniem anizotropowym 16x mam niestabilne 60fps, gdzie ludzie mają nawet 90fps w FHD przy tych samych ustawieniach i w tej samej lokacji.

Temperatury w 100% +/- 81 stopni.

Taktowanie GPU utrzymuje się w granicach od 1900MHz do 2100MHz, pamięci nie sprawdzałem.

Użycie GPU 95-99% a CPU trzyma się zawsze poniżej 40%.

pewny jesteś, że nie włączył ci sie gdzieś vsync (synchronizacja pionowa?) bo on tak działa, ze jak nie potrafi utrzmać 60 to potrafi zejść na 45/30 w zależności od gry

poza tym piszesz , że wszędzie masz w reszcie gier okolice 60 fps, więc to by się zgadzało

ta karta w wiekszości gier to ma grubo ponad 100 w 1080p ultra

Edytowane przez Khael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem że mam we wszystkich grach jakie mam spadki do 30fps na RX 5700 XT ale po jakiś czasie  zależy  nie wiem 5 minut 30 minut 2 godziny 1 godzina i się  naprawia bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy komputer zanosić do serwisu komputerowego i na przykład jak jest spadek fps karta graficzna wydaje dziwny dźwięk i mam wykorzystywanie karty graficznej w grach z 80% 90% na 1% do 10% jak się to naprawi tak się już nie robi mam najnowsze sterowniki Gram 1920x1080p

Edytowane przez devix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devix:

Opisz jaki masz komputer

W jakie gry grasz

Bedzie potrzebne wiecej informacji. np. z MSI afterburner (temperatury, taktowania, obroty wentylatora)

 

Innym powiem, ze 5700xt nie jest zadnym demonem szybkosci i nigdy nie bedzie. 1% low spada ponizej 60klatek w najnowszych grach. Mimo wszystko to fajna karta.

Dodam od siebie ze mojego Pulse musze ograniczac na zegarze do 1930 inaczej wysypuje sie sterownik. VIVA AMD (nastepna karta bedzie NV)

 

 

Edytowane przez Radziuwilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, devix napisał:

Ja mam taki problem że mam we wszystkich grach jakie mam spadki do 30fps na RX 5700 XT ale po jakiś czasie  zależy  nie wiem 5 minut 30 minut 2 godziny 1 godzina i się  naprawia bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy komputer zanosić do serwisu komputerowego i na przykład jak jest spadek fps karta graficzna wydaje dziwny dźwięk i mam wykorzystywanie karty graficznej w grach z 80% 90% na 1% do 10% jak się to naprawi tak się już nie robi mam najnowsze sterowniki Gram 1920x1080p

Wygląda na zasilacz. Jaki masz procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...