Skocz do zawartości
smilehunter

Creative Katana vs zestawy 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Creative Katana vs np. Edifier s880db

 

Szukam następcy starej, wysłużonej wieży Philips fw-m355. Sprzęt podpięty do Fiio e07k i w zasadzie spełniał swoje zadanie - do momentu gdy jeden z głośników zaczął "trzeszczeć" przy niskich tonach.

 

Czy zakup głośników/soundbara z tej półki cenowej ma sens? Może wystarczy coś tańszego? Iść w zestawy 2.0, czy 2/5/7.1? O soundbarach nie myślałem nigdy, ale przypadkiem trafiłem na ów Katanę i podoba mi się ilość zajmowanego przez nią miejsca. Opinie też ma bardzo dobre - ale z opiniami jest problem taki, że ludziom byle szajs bardzo odpowiada. Przejechałem się na tak na bezprzewodówkach Huawei AM61, gdzie wszędzie 5gwiazdek, a uszy krwawią przy odsłuchu.

 

Nie chciałbym wchodzić w jakieś wzmacniacze i inne audio voodoo bardziej niż to konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś do czego Ci ten sprzęt potrzebny więc skąd mamy wiedzieć czy lepiej dla Ciebie brać 5.1 czy 2.0? Gry? Filmy? Muzyka? W jakich proporcjach? Lubisz bass czy nie, ogólnie to nic nie napisałeś co by mogło nas naprowadzić na to co ci doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy 50%

Muzyka 30%

Gry 20%

 

Ma być lepiej, niż fw-m355 i tyle. Budżet dość elastyczny, pytanie czy warto.

 

Skąd mam wiedzieć, czy nadmiar basu mi się podoba, skoro nigdy do czynienia nie miałem z subwooferem. W ogóle nigdy nie używałem 2.1, nie wiem, jak to się taki zestaw sprawdza w np. filmach, które przeważnie mają audio w 2.0. Tak więc nie umiem ci odpowiedzieć na to pytanie. Ty mi powiedz, czy bass mi potrzebny.

 

Nie wiem, jak was naprowadzić. Bardzo odpowiada mi brzmienie moich dt880 250Ohm. Aktualna wieża też gra ok. Pomaga taka opinia osoby, który słucha z jednej wieży od 15lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam katane i nie znajdziesz w tej cenie nic lepszego ,dzwiek urywa glowe z tego soundbara. Ogladanie na tym filmow jesli dzwiek wykorzystuje Dolby Digital to poezja, gry tak samo. Do wszystkiego mam swoje profile i moge powiedziec ze to jedne z najlepiej wydanych pieniedzy. Kazdy co u mnie byl i slyszal co to potrafi to robil zdziwko ze takie male urzadzenie tak dobrze gra.

 

Dodam jeszcze ze Katana generuje dzwiek przestszenny czego w 2.0 nie uswiadczysz.

 

Zawsze masz prawo do 14dniowego zwortu jesli cos ci sie nie spodoba.

 

Do filmow tutaj katana bedzie lepsza niz system 2.0 i tam gdzie korzysta z dzwieku 5.1 jest ogien.

 

Edifier s880db zapewne gra tez pieknie jednak to troszke inny segment i ciezko to porownac 1:1 wiec nigdy bym nie zestawial glosnikow 2.0 do soundbara bo nie ma sensu.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak filmy i gry 70% to najlepiej 2.1

jeśli celujesz w nowe i nie ogranicza Cie budżet Edifier S350DB

poczytaj sobie recenzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie soundbary to żart pod względem jakości dźwięku w swojej cenie, to się kupuje bo łatwo położyć pod telewizorem i powiedzmy że ładnie wygląda. Pytanie czy to dla Ciebie priorytet, jeśli nie to dowolne 2.1/2.0 w podobnej cenie będzie znacznie lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative Katana vs np. Edifier s880db

 

Szukam następcy starej, wysłużonej wieży Philips fw-m355. Sprzęt podpięty do Fiio e07k i w zasadzie spełniał swoje zadanie - do momentu gdy jeden z głośników zaczął "trzeszczeć" przy niskich tonach.

 

Czy zakup głośników/soundbara z tej półki cenowej ma sens? Może wystarczy coś tańszego? Iść w zestawy 2.0, czy 2/5/7.1? O soundbarach nie myślałem nigdy, ale przypadkiem trafiłem na ów Katanę i podoba mi się ilość zajmowanego przez nią miejsca. Opinie też ma bardzo dobre - ale z opiniami jest problem taki, że ludziom byle szajs bardzo odpowiada. Przejechałem się na tak na bezprzewodówkach Huawei AM61, gdzie wszędzie 5gwiazdek, a uszy krwawią przy odsłuchu.

 

Nie chciałbym wchodzić w jakieś wzmacniacze i inne audio voodoo bardziej niż to konieczne.

W tej cenie spokojnie dorwiesz fajne 2:0 podłogowe / monitory + normalny wzmacniacz.

 

Pytanie tylko czy masz możliwość rozstawienia fajnie podłogówek jeżeli tak to w ogóle bym się nie zastanawiał. Do monitorów trzeba podstawki i też muszą gdzieś stać. Ale to jest jakieś 50x lepszy dźwięk niż z soundbara :D jak nie z 100x++ a nie żadne voodoo.

 

Kolumny jak możesz używane , wzmacniacz może być nawet ten co tu na forum testowali z ali. Albo też używany. No chyba że koniecznie musi być to nowe.

Edytowane przez Postrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrueFaith ma rację co do soundbar'ów, jest to sprzęt który kupujesz w zawyżonej cenie bo nie masz miejsca w pokoju/salonie, minimalizm kosztuje. Sam używam soundbar'a, jakiś samsung za 2300 złotych i nie mam złudzeń, sprzęt podobnie grający zmontujesz za max 1500 złotych. Ale u mnie właśnie o to mi się rozchodziło, dość mały salon eliminował zestawy wolnostojące. Więc jeśli nie musisz, bo masz miejsce, kupować soundbar'a to tego nie rób. Co do 5.1 na Katanie, nie wiem czy to realne, ale u mnie na belce Samsunga za 2300 jest ten efekt osiągalny z jednym małym ale... muszę siedzieć idealnie "pośrodku" belki, osoby siedzące po bokach mogą liczyć tylko na stereo. Do filmów to to się nadaje ale z odsłuchem trochę lipa. Często moi znajomi się pytają o pomoc w wyborze belki grającej i zawsze im to odradzam ze względu na sporo większe salony od mojego. I ogólnie nie wiem skąd ten hajp na te urządzenia. Zakup belki musi być świadomym wyborem bo za tę cenę dostajemy sprzęt minimalistyczny, dobrze grający ale w zawyżonej cenie i to musisz sobie uświadomić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie opinie.

 

Katana, tak jak pisałem - najbardziej pasuje mi pod względem ilości potrzebnego miejsca. Soundbar pod monitor, tuba pod biurko - done. Z miejscem kiepsko, nie chciałbym pokazywać, jak aktualnie rozstawione mam głośniki, bo byście mnie tu śmiechem zabili. Ale po lekturze postów, testów, recenzji rozważam lekkie przemeblowanie pokoju (4m x 6m) na potrzeby i sensownie postawienie 2.0/2.1 - w to będę uderzał. Na sugestie @Postracha raczej nie wygospodaruję miejsca.

 

Wygląda ma znaczenie + nie jestem fanem RGB. Katany tak średnie mnie pod tym względem ujmują. Za to s880db wyglądają po prostu dobrze, w mojej opinii. Oczywiście jakość dźwięku > wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie opinie.

 

Katana, tak jak pisałem - najbardziej pasuje mi pod względem ilości potrzebnego miejsca. Soundbar pod monitor, tuba pod biurko - done. Z miejscem kiepsko, nie chciałbym pokazywać, jak aktualnie rozstawione mam głośniki, bo byście mnie tu śmiechem zabili. Ale po lekturze postów, testów, recenzji rozważam lekkie przemeblowanie pokoju (4m x 6m) na potrzeby i sensownie postawienie 2.0/2.1 - w to będę uderzał. Na sugestie @Postracha raczej nie wygospodaruję miejsca.

 

Wygląda ma znaczenie + nie jestem fanem RGB. Katany tak średnie mnie pod tym względem ujmują. Za to s880db wyglądają po prostu dobrze, w mojej opinii. Oczywiście jakość dźwięku > wygląd.

Zawsze mozesz kupic i ew oddac na zwrot. Kto raz slyszal jak gra katana to juz sie nia nie rozstaniesz ;) Ledy mozna wylaczyc.

 

@TrueFaith ma rację co do soundbar'ów, jest to sprzęt który kupujesz w zawyżonej cenie bo nie masz miejsca w pokoju/salonie, minimalizm kosztuje. Sam używam soundbar'a, jakiś samsung za 2300 złotych i nie mam złudzeń, sprzęt podobnie grający zmontujesz za max 1500 złotych. Ale u mnie właśnie o to mi się rozchodziło, dość mały salon eliminował zestawy wolnostojące. Więc jeśli nie musisz, bo masz miejsce, kupować soundbar'a to tego nie rób. Co do 5.1 na Katanie, nie wiem czy to realne, ale u mnie na belce Samsunga za 2300 jest ten efekt osiągalny z jednym małym ale... muszę siedzieć idealnie "pośrodku" belki, osoby siedzące po bokach mogą liczyć tylko na stereo. Do filmów to to się nadaje ale z odsłuchem trochę lipa. Często moi znajomi się pytają o pomoc w wyborze belki grającej i zawsze im to odradzam ze względu na sporo większe salony od mojego. I ogólnie nie wiem skąd ten hajp na te urządzenia. Zakup belki musi być świadomym wyborem bo za tę cenę dostajemy sprzęt minimalistyczny, dobrze grający ale w zawyżonej cenie i to musisz sobie uświadomić. Pozdrawiam

Jak kupujesz laptopa to tez chodzisz i piszesz ze sprzet w zawyzonej cenie, smieszne podejscie. Placisz wlasnie za ten minimalzim i wygode wlozenia tego pod monitor czy tv. Komputer PC o wydajnosci laptopa za 10k mozna zlozyc juz za 5k, tez powiesz ze laptopy sa przeplacone ??

 

Na Katanie nie ma problemu z 5.1, mozesz siedziec na bokach.

 

https://www.youtube.com/watch?v=nLY6DGhiuQ0

https://www.youtube.com/watch?v=OJZ_NFUaVlM

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto raz slyszal jak gra katana to juz sie nia nie rozstaniesz ;)

Ja raz słyszałem i dałbym co najwyżej dziecku do pokoju, a że dzieci nie posiadam to... brak zastosowania

 

Jak kupujesz laptopa to tez chodzisz i piszesz ze sprzet w zawyzonej cenie, smieszne podejscie. Placisz wlasnie za ten minimalzim i wygode wlozenia tego pod monitor czy tv. Komputer PC o wydajnosci laptopa za 10k mozna zlozyc juz za 5k, tez powiesz ze laptopy sa przeplacone ??

Tylko że laptop ma całkiem sporo dodatkowej funkcjonalności, a soundbar ma inny kształt i ew. bluetooth

 

Pytanie o czym mówimy, do filmów czy gier tak naprawdę nie ma to znaczenia, w muzyce od razu wychodzi co można nazwać sprzętem audio a co zabawką. Zależy jakie są wymagania, preferencje. Dla mnie prosta sprawa, jeśli nie musi być to soundbar to lepiej żeby to nie był soundbar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz słyszałem i dałbym co najwyżej dziecku do pokoju, a że dzieci nie posiadam to... brak zastosowania

 

 

Tylko że laptop ma całkiem sporo dodatkowej funkcjonalności, a soundbar ma inny kształt i ew. bluetooth

 

Pytanie o czym mówimy, do filmów czy gier tak naprawdę nie ma to znaczenia, w muzyce od razu wychodzi co można nazwać sprzętem audio a co zabawką. Zależy jakie są wymagania, preferencje. Dla mnie prosta sprawa, jeśli nie musi być to soundbar to lepiej żeby to nie był soundbar.

Gdybys kiedykolwiek slyszal to nie pisalbys tak glupiej i skrajnej opinie ze nadaje sie tylko do pokoju dla dzieci, na szczescie sa recenzje ludzi "doroslych" gdzie mozna dowiedziec sie czegos wiecej wiec co najwyzej mogles slyszec na YT. Jak ktos kupuje sprzet do muzyki to nie kupuje soundbara za 1k czy glosnikow w podobnej cenie :lol2: To tylko pokazuje jakie twoje pojecie jest zerowe bo piszemy o sprzecie w okolicach 1k zl a Ty oceniasz go przez pryzmat drozszego sprzetu do muzyki. Do 1k zl nie znajdzie tak uniwersalnergo i tak dobrze grajace sprzetu pod monitor bo po prostu nie ma nawet jakiegos konkurencyjnego zestawu :E Wiec w budzecie autora co najwyzje mozna Kupic Katane ew Edifier s880db lub jeszcze jakies inne glosniki do 1k ale prosze badzmy realistami i nie piszmy o mozliwosciach sprzetu audiofilskiego w sprzecie za 1k :lol2:

 

Autorze, ja od siebie moge szczerze polecic Katane, mozesz tez zagladnac na recenjze zagraniczne, Edifierow nie mialem wiec nie wypowiem sie na temat tego sprzetu.

 

Mysle ze wyczerpalem juz dobrze temat.

 

https://www.youtube.com/watch?v=biKmkrbX31Q

https://www.youtube.com/watch?v=HsQUoGFTxwE

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys kiedykolwiek slyszal to nie pisalbys tak glupiej i skrajnej opinie ze nadaje sie tylko do pokoju dla dzieci, na szczescie sa recenzje ludzi "doroslych" gdzie mozna dowiedziec sie czegos wiecej wiec co najwyzej mogles slyszec na YT. Jak ktos kupuje sprzet do muzyki to nie kupuje soundbara za 1k czy glosnikow w podobnej cenie :lol2: To tylko pokazuje jakie twoje pojecie jest zerowe bo piszemy o sprzecie w okolicach 1k zl a Ty oceniasz go przez pryzmat drozszego sprzetu do muzyki. Do 1k zl nie znajdzie tak uniwersalnergo i tak dobrze grajace sprzetu pod monitor bo po prostu nie ma nawet jakiegos konkurencyjnego zestawu :E Wiec w budzecie autora co najwyzje mozna Kupic Katane ew Edifier s880db lub jeszcze jakies inne glosniki do 1k ale prosze badzmy realistami i nie piszmy o mozliwosciach sprzetu audiofilskiego w sprzecie za 1k :lol2:

 

Autorze, ja od siebie moge szczerze polecic Katane, mozesz tez zagladnac na recenjze zagraniczne, Edifierow nie mialem wiec nie wypowiem sie na temat tego sprzetu.

 

Mysle ze wyczerpalem juz dobrze temat.

 

https://www.youtube.com/watch?v=biKmkrbX31Q

https://www.youtube.com/watch?v=HsQUoGFTxwE

 

Ale głupoty piszesz, w cenie do 1k znajdzie sporo lepszych soundbarów ale fakt nie pod gejming :E. Jeśli piszesz o sprzętach stricte komputerowych to ediefiery R2730 zjadają to coś pod każdym względem, masz sprzęt i się Tobie podoba? Ok, ale zakładający wątek nie pyta się o Twoje odczucia, on chce jak najlepiej wydać swoje pieniądze, a inwestycja w Katane to strzał w stopę! I na nic tu filmiki wszystko wiedzących jutuberów pracujących dla sklepów, oni nie mają żetelnie testować sprzętu a go sprzedawać. Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do 1k zl nie znajdzie tak uniwersalnergo i tak dobrze grajace sprzetu pod monitor bo po prostu nie ma nawet jakiegos konkurencyjnego zestawu

Dokładnie to napisałem, jak ktoś chce jakiś wynalazek byle weszło pod monitor/TV to spoko, jak szuka się jakiejś jakości to nie w tą stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również mam katanę i również chwalę.

 

Tutaj 9/10 użytkowników działu audio jest przeczulonych audiofilów słyszących szerzej pasmo i detale niż normalny użytkownik, nie przejmuj się. Soundbar dla nich to dziadostwo a dźwięk to tylko 30 letnie monitory studyjne.

 

Słuchałem kilkunastu soundbarów w sklepach, po za wybrakowaną mocą i dudniącym basem nic sobą nie prezentowały. Nie miałem okazji słuchać soundbarów Yamahy, podobno również świetna opcja.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...