Skocz do zawartości
Morfi

Tanie urządzenia znanych firm w dużych ilościach

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie (bo jestem wścibski) skąd biorą się urządzenia peryferyjne znanych marek (np. Logitech, Steelseries czy Razer) u sprzedawców na znanym portalu, w dziesiątkach a czasem nawet setkach sztuk (jeden i ten sam model), sprzedawane jako używane, w ofercie od firmy krzak z jakiegoś pierdziszewa.

 

Tak jak rozumiem, że ktoś ma dużo części na handel bo rozmontowuje pozbierane po śmietnikach grzmoty i sprzedaje wszystko co wygląda na sprawne, albo że sprzedającym jest lombard (tym przypadku będzie góra 3 itemy tego samego typu a tu są dziesiątki/setki) albo zwinęła się firma i sprzedaje wszystko co miała w biurze (tyle że firma nie sprzedaje logitecha tylko myszki i klawiatury della albo inne korpo sprzęty).

 

proszę mnie tu oświecić. płacę w pixelowych szeklach i modlitwą do belzebuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie biorą sprzęt przeznaczony do wymiany/utylizacji z dużych firm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Skoro większa firma ten sprzęt chciała zutylizować, to musiał być zniszczony lub uszkodzony i nie nadawał się już do sprzedaży? Ale jak trafił w ręce czarnoksiężnika to znów jest zdatny do sprzedaży? MXNxgK1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Firma bierze sprzęt w leasing i korzysta z niego przez czas trwania umowy

2. Leasing się kończy i firma bierze sobie nowy sprzęt

3. Używany sprzęt jest odsprzedawany przez firmę leasingującą kolejnej firmie, która zajmuje się jego "utylizacją"

4. Firma "utylizująca" sprzedaje zazwyczaj jeszcze całkiem dobry sprzęt zwykłym klientom.

 

Ten mechanizm najlepiej jest znany w przypadku laptopów, ale monitory i puszki tak samo się sprzedają. A do puszek potrzeba klawiatur, myszek itd., więc i one trafiają do "utylizacji".

 

Ojcu Tadeuszowi proszę nie zawracać Andrzeja Dudy żadnymi modlitwami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie (bo jestem wścibski) skąd biorą się urządzenia peryferyjne znanych marek (np. Logitech, Steelseries czy Razer) u sprzedawców na znanym portalu, w dziesiątkach a czasem nawet setkach sztuk (jeden i ten sam model), sprzedawane jako używane, w ofercie od firmy krzak z jakiegoś pierdziszewa.

 

 

 

Na allegro pełno szajsu z amazona który być może miał iść do utylizacji i nie nadawał sie do sprzedaży jako używka... Czasami im sie trzepnie do zdjęcia pudło i widać na nim amazonskie kody kreskowe :D

Kupują palety za grosze ze zwrotów selekcjonuja co działa jako tako i do żyda.

 

 

Jest kilka firm na zachodzie które sprzedaja takie gófno paletami. Nie tylko elektronikę ale wszystko wiem, że prosto z zalando można kupić tira z szwajcari lumpexu z zwrotów...

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję ślicznie państwu za te wiadomości. nawet jeśli jest to z 5 zwrotów i niemiec obślinił to 1/5 ceny jest warta ryzyka. ostatecznie zapłacę 6/5 ceny jak będzie guwnem i bede musiał kupić nówke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...