Skocz do zawartości
rysiek414

Spadki wydajności oraz taktowania karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Przychodzę do Was z problemem, mianowicie miewam straszliwe spadki fps w GTA V. Podczas gry z włączonym Afterburnerem zorientowałem się , że użycie karty oraz jej taktowanie skacze sobie niesamowicie. W jednym momencie mogę mieć użycie 100& za sekudne 5&. Dodam również , że próbowałem na sztywno w afterburnerze podkręcić taktowanie na 1560 aczkolwiek dalej sama się zmienia. Z pamięcią karty również jest podobna sytuacja aczkolwiek po chwili się normuje i dalszych spadków nie ma.AsRock RX 590

Ryzen 5 2600

G.Skill 8Gb (2x4,3200Mhz) <są ustawione na 2933 Mhz ze względu na słabą kompatybilność z 3200>

Gigabyte GA-AB350-Gaming 3

Vero M2 600W

Toshiba P300 1 Tb

GoodRam SSD IRDM 120GB

 

Link do zdjęcia : https://zapodaj.net/6354d6b612b82.png.html

 

(dodam, że w gta gram tylko na multi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo wysokie uzycie cpu stad spaki uzycia karty tak jakby ci jakies procesy zjadaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor mam ustawiony na sztywno przez co może się tak dziać. Jeżeli chodzi np o temperatury, to są one takie same w spoczynku jak i podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć CPU trochę...z 3.8GHz

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniać napięcia , czy zostawić je tak jak są przy 3.4?

Edytowane przez rysiek414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz teraz?

Lecisz na AUTO czy masz ustawione na stałe?

U Ciebie brakuje pamięci i leci z wirtualnej jak widać na screenie...albo coś Ci żre...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć CPU trochę...z 3.8GHz

Wydajnosc tego cpu nie jest tutaj problemem nawet bez OC. Problelem jest to iz w tle cos zjada.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuj czy się nie wysypie...

 

Wydajnosc tego cpu nie jest tutaj problemem nawet bez OC. Problelem jest to iz w tle cos zjada.

Ale nie zaszkodzi bo GTA5 lubi wątki i rdzenie...coś zjada to fakt...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie ogarnia postawowego problemu a ty mu radzisz robic oc, naprawde madre :lol2: Za chwile to bedzie mu sie wszystko sypac co chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że procesor nie jest problemem i OC chiałbym zostawić już jako ostateczność. Najbardziej martwi mnie zuzyćie. Wiem, że powinno ono być ono na poziomie 99-100%, a u mnie jest sobie strasznie skacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 2600 to bardzo dobry procesor,oc nic tutaj nie da(owszem wzrost wydajności będzie),ale nie rozwiąże to problemu autora.Zużycie 80/90% na Ryzenie to nietypowa sytuacja,bo bardzo rzadko gry wyciągną z niego więcej zużycia jak 50/60/70%,coś tutaj jest nie tak,zwłaszcza że to Gta V,stara gierka,z optymalizacją w miarę dobrą.

Od jakiego czasu masz taki problem? Przeskanuj sobie komputer na początek programem MalwareBytes,być może wirusy,procesy ciągnące moc CPU.Odpalże menedżer zadań podczas grania w Gta V i co tam widzisz,jakie procesy co ciągną oraz na pulpicie jak wygląda sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 2600 to bardzo dobry procesor,oc nic tutaj nie da(owszem wzrost wydajności będzie),ale nie rozwiąże to problemu autora.Zużycie 80/90% na Ryzenie to nietypowa sytuacja,bo bardzo rzadko gry wyciągną z niego więcej zużycia jak 50/60/70%,coś tutaj jest nie tak,zwłaszcza że to Gta V,stara gierka,z optymalizacją w miarę dobrą.

Od jakiego czasu masz taki problem? Przeskanuj sobie komputer na początek programem MalwareBytes,być może wirusy,procesy ciągnące moc CPU.Odpalże menedżer zadań podczas grania w Gta V i co tam widzisz,jakie procesy co ciągną oraz na pulpicie jak wygląda sytuacja.

Użycie procka już nie jest problemem , zaraz przeskanuje komputer i Wam powiem jak wygląda sytuacja :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer przeskanowalem , nic nie pokazał. Jeżeli chodzi o procesy podczas gry , to nie ma żadnego , który używałby jakiego kolwiek podzespołu w większej ilości niż 1 procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj komputer, potem jeszcze sprawdź czy karta nie ma uszkodzeń zewnętrznych jakich kolwiek co mogłoby uszkodzić jej chłodzenie, z tego co kojarzę to czy rxy nie maja to do siebie ze się ,,stapiają"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najwyżej zrobię później ponieważ zaraz wychodzę z domu. Jakby ktoś miał jakieś pomysły to śmiało pisać , jak wrócę to się zobaczy :D Dalej mimo wszystko martwi mnie to zużycie oraz taktowanie, czemu ono nie jest na jednym poziomie tylko sobie skacze np z 1560 MHz do 1490 Mhz albo użycie z 99 do 5 :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM się skończył, GPU czeka na dostawę nowych danych, użycie spada.

Oprócz tego zaznacz w ustawieniach MSI Afterburner Unified GPU Usage Monitoring - powinno pokazywać normalne obciążenie, nie w skokach 0-100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM się skończył, GPU czeka na dostawę nowych danych, użycie spada.

Oprócz tego zaznacz w ustawieniach MSI Afterburner Unified GPU Usage Monitoring - powinno pokazywać normalne obciążenie, nie w skokach 0-100.

 

Myślisz, że to pokaże coś bardziej szczegółowego ? Podczas gry mam różne poziomy. Może to być 99,0,12,35,41 etc etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer przeskanowalem , nic nie pokazał. Jeżeli chodzi o procesy podczas gry , to nie ma żadnego , który używałby jakiego kolwiek podzespołu w większej ilości niż 1 procent

Czyli co, menedżer Windows pokazuje Ci, że GTA V używa ponad 80% CPU?

W takim razie poproszę o informację jakie dokładnie ustawienia graficzne masz w GTA. Szczególnie jeśli chodzi o suwaki z zakładki Zaawansowane, ale również liczebność postaci i odległość rysowania. Jeśli wszystko poprzesuwane w prawo to masz rozwiązanie problemu - to są opcje mocno obciążające CPU i go zwyczajnie zadławiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, menedżer Windows pokazuje Ci, że GTA V używa ponad 80% CPU?

W takim razie poproszę o informację jakie dokładnie ustawienia graficzne masz w GTA. Szczególnie jeśli chodzi o suwaki z zakładki Zaawansowane, ale również liczebność postaci i odległość rysowania. Jeśli wszystko poprzesuwane w prawo to masz rozwiązanie problemu - to są opcje mocno obciążające CPU i go zwyczajnie zadławiłeś.

 

https://forum.pclab.pl/topic/1304234-Problem-z-fps-w-GTA-V/ tutaj masz mój temat z ustawieniami , zdjęcia słabe ale dasz radę się odczytać

 

Pozatym potem wstawiłem zdjęcie po wyłączeniu programu , który używał 40 procent procka , teraz gta wykorzystuje jakieś 40-50

Edytowane przez rysiek414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, przy 50% obciążenia nadal masz takie same spadki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dobija Ci na którymś rdzeniu do 100% obciążenia?

Skalowanie dystansu masz na maksa w prawo - to jest jeden z tych killerów CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
    • Ja tam zbliżam się do 30h i już skończyłem 10 rozdział. Ciężko oderwać się od ekranu, bo co chwilę się coś dzieje. Poboczne zadania robię jedynie jak jestem w pobliżu zleceniodawcy. Niczego specjalnie nie szukam, bo dla mnie takie odhaczanie pozycji z listy rzeczy do zrobienia jest głupie. Jeszcze sporo przede mną, ale spokojnie oceniłbym ten tytuł na 9/10 i typował, że będzie to tegoroczne GOTY. Gdyby system walki był lepszy to już w ogóle byłbym zachwycony.
    • Ja mimo ze gadam natywnie po angielsku to lubie miec napisy bo chce zrozumiec 100% tego co mowia. Czesto w grach masz terminy z zakresu virusologii jak tutaj czy inne terminy technologiczne jakich czlowiek nigdy nie slyszal ani nie uzywal 
    • Rozpoczyna się zaoranie CBA, pytanie jest takie co zrobi z tym Duda, gdyż PiS-iory już kwiczą . Kamiński, jesteś twarzą tego wszystkiego, co CBA się skompromitowała. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nagly-apel-mariusza-kaminskiego-do-cba-przetrwajcie,nId,7420258
    • zasilanie dodatkowe mi nie przekadza, dysk jest dobrze odczytywany ( jest o dziwo lepiej odczytywany niz taki ssd lexar czy patriot (pewnie dlatego ze mam dodatkowe zasilanie prądkowe)) no i jest duzo tanszy.    muszę ogarnąć jakiś pojemnik na te dyski dyski 2,5 zewnetrzne na usb nie biore nawet pod uwagę, nie zdąrze go zapełnić a juz sie zepsuje
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...