Skocz do zawartości
LarsAlexander

Wymiana Karty Graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu planuję wymianę karty graficznej ale nie wiem czy ma to sens i czy obecne podzespoły pozwolą na takową wymianę, obecnie posiadam:

Płyta główna- Gigabyte Z370HD3

Procesor i5 8600k 4.0ghz

Zasilacz Be Quiet! System Power 8 600w

Obudowa Be Quiet! pure base 600

Aktualna karta graficzna to RX 580 8gb Sapphire Nitro+

16gb ram Kingston 3200mhz

Obecną kartę planuję wymienić na jakiś RTX 2060 Super i tu pojawia się pytanie czy ma to sens ? czy aktualny zasilacz wystarczy ? dodam że gram w Full HD.

Edytowane przez LarsAlexander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Nie zmieniaj. Z tego RX dostaniesz koło 500zł a będziesz musiał dopłacić z 1400-1500zł do dobrego RTX 2060 Super. Aktualnie RX 580 to poziom takiego GTX 1650 Super lub zbliżony do GTX 1660. Spokojnie jeszcze wystarczy do full HD szkoda marnować kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fakt do Full Hd to ta karta starcza, wyjątkiem jest Metro Exodus no i RDR 2 może zacznę myśleć nad wymianą monitora najpierw ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stałem przed podobnym dylematem, chciałem na dniach wymienić gtx1660 na rtx 2060 super, ale po obczajeniu ile musiałbym dołożyć (prawie tysiak) i obejrzeniu testów stwierdzam że do 1080p to nie ma sensu, w rdr2 karta daje radę (gram na medium, tylko tekstury high i jest 55-70 kl/s w zależności od lokacji), w exodus nie grałem, ale w reszcie gier jest te 60 kl/s zapewnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam nieco temat gdyż zmieniłem monitor na AOC CQ27G2U i teraz stoję przed dylematem wyboru karty czy lepiej kupić RX 5700 XT czy nieco dołożyć do RTX 2070/ Super do 1440p? Dodam że nie zależy mi na RT.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx 2070 super jest kartą wydajniejszą od rx 5700xt ok 10% zależy od dopłaty jesli dopłata bedzie mniejsza niż 300zł wziął bym rtxa 2070 super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedający ma dowód zakupu z jakiegoś sensowego sklepu, to przy dzisiejszych cenach oferta całkiem ok. Bez gwarancji nie kupiłbym karty za takie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...