Skocz do zawartości
kafar1337

Rozciągają sie tekstury

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od kilku dni mam problem z teksturami w cs go i podczas przegladania internetu. W cs go gdy gram to w niektórych miejscach tekstury wariują i rozciągają się do nieba. To samo gdy przeglądam internet to czasem rozciągają się litery na 3/4cm. Jest to wina karty graficznej czy może ustawień? Moja karta to ASUS Radeon RX 580 Dual OC 8GB. Mam na nią gwarancje.

 

Może to jest wina, że grzebałem w biosie z ramem i ustawiłem ręcznie 3000mhz. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jaki problem powrócić do ustawień fabrycznych >?

 

Takie "rozciąganie" tekstur zazwyczaj świadczy o uszkodzeniu GPU lub nieprawidłowej obsługi API.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie ramu na auto pomogło. Dziwne, mam kości taktowane 3000mhz a po ustawieniu na 3k się wywalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz Furmarkiem czy nie wysypuje Ci artefaktow i nie masz tam problemow z GPU

Ew. dobrym wyborem jest zapuszczenie 3dMarka w loopie i sprawdzenie czy po pewnym czasie pojawia sie podobne problemy

 

Bedzie to swiadczyc o problemie z GPU. Bo na obecna chwile - wystapil gdzies podobny problem ? W innej grze niz CS:GO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram tylko w cs go nie mam innych gier :( Problem wystepuje podczas przeglądania internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w cs go masz rozciaganie sie tzw figur geometrycznych, jak np spojrzysz się pod jakimś kątem, to raczej nic dobrego nie wróży. Miałem coś takiego na 280x Matrix Platinum, po paru dniach pojawiły się artefakty (kolorowe kropki) . Jak masz jakąś wymagającą grę, która wykorzystuje mocniej karte graficzna , to spróbuj zagrać , stawiam ze do godziny gry , pojawią się artefakty. Spróbuj ewentualnie wgrać starszy sterownik graficzny, ale przedtem usuń aktualny za pomoca ddu .

 

Jak masz szybki Internet to ściągnij sobie z orgin apex legends , darmowa gra , ustaw detale na wysokie i zobacz co się na ekranie pojawi .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz z furmark. Wyłączyłem program przy 61 stopniach.Nie zauważyłem, żeby obraz się rozciągał czy wariował.

W0yvUE2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wylaczyles przy 60 stopniach ? Zostaw, niech lata - nawet z pol godziny. Jak zobaczysz temp. 80+ - wtedy sie martw (w co watpie, ze taka zobaczysz)

 

Polec pozniej z 3dmarkiem w loopie - rowniez pokatuj parenascie/paredziesiat minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem na 15min i temperatura utrzymywała się cały czas na 65 stopniach, nie widziałem nadal aby obraz wariował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom 3dmarka albo Heaven Benchmark na ok. 30 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na maxa i puść program zmien preset custon na extreme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to może mieć związek ale na karcie ciągle świeci się biała dioda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik wynikiem ale czy zaobserwowałeś podczas testu jakieś krzaki, anomalie? świecąca dioda sygnalizuje że jest podłączone zasilanie

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej, nagrać telefonem krótki filmik z tymi anomaliami w cs go ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko takie migające teksturki jak w cs takie podlozne migajaca male kreski. w cs to mi migają takie większe np trójkąty tzn się rozciągają tekstury nie przeszkadza to w graniu. Może nagram filmik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wariował obraz tylko na respie tt i longu po teście karty Heaven Benchmark. Zazwyczaj są to mniejsze paseczki i nie przeszkadzające w grze. Czy to świadczy o psuciu się karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluj sterownik od karty , na starszy . Może jakas opcja w sterowniku włączoną powoduje takie przeskoki obrazu. U mnie antilag w menu gier cos takiego powoduje.

Wgraj sterownik np ten :

https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-edition-19-5-2-driver-download.html

 

Bardzo dobrze u mnie rx570 działała na nim . Ale usuń obecny sterownik za pomoca ddu

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku wysłałem swiezszy sterownik, ktory na 100% nie powoduje problemu .

Jak uruchomisz panel amd to gdzieś powinno byc napisane , jaka wersje posiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...