Skocz do zawartości
domin91pl

Laptop do 4500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam laptopa do powiedzmy 4500 PLN.

Użytek biurowy, obróbka krótkich filmików (na razie 2K, ale w najbliższym czasie przejdę na 4K z gopro) w da Vinci Resolve, projekty w ilustratorze.

Rzeczy, które wydaje mi się że chcę to:

  • i7-9750h jak na cenę komputerów to chyba niezły procek (ale nie jest spójny z długą pracą na baterii)
  • 16 GB ramu (nie biorę pod uwagę mniej)
  • Grafika dedykowana i tu się najmniej upieram przy czymś konkretnym ale z tym procesorem nie wielki jest wybór z tego co widzę w tym budżecie
  • Rozmiar 14 (nic nie znalazłem) - 15,6'
  • Bardzo mile widziana klawiatura numeryczna
  • Czas pracy na baterii 2,5+
  • Windows jest bez znaczenia mam z uczelni

 

Komputery, które są jakimś kompromisem w moim rozumieniu:

Za Asusem przemawia sRGB 100% i klaw. numeryczna, parametry satysfakcjonującem jest dość lekki ale brak możliwości dołożenia drugiego dysku i chyba nie za mocna bateria....

https://www.x-kom.pl/p/508911-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-x571gt-i7-9750h-16gb-512-gtx1650.html?partnerid=100227881&sm12=NTI=&ts=1569861275&token=6353fd8699e68ec52530928b8a50fd2d&85

Za GL65 klaw numeryczna i satysfakcjonujące mnie parametry w większości, ale jest najdroższy i cieżki

https://www.x-kom.pl/p/524827-notebook-laptop-156-msi-gl65-i7-9750h-16gb-256-gtx1650.html?partnerid=100227881&sm12=NTI=&ts=1569861275&token=6353fd8699e68ec52530928b8a50fd2d&85

Za Gf63 parametry jw., dość lekki i nie mała bateria, jednak brak klawiatury numerycznej

https://www.x-kom.pl/p/532349-notebook-laptop-156-msi-gf63-i7-9750h-16gb-256-gtx1050ti.html?partnerid=100227881&sm12=NTI=&ts=1569861275&token=6353fd8699e68ec52530928b8a50fd2d&85

Znalazłem jeszcze DM

https://dreammachines.pl/pl/configurator/G1650-15PL28

Monitor:

15.6” Matte, WVA 60 Hz

GPU:

NVIDIA GeForce GTX1650 4GB

Procesor:

Intel Core i7-9750H

Pamięć RAM:

16GB DDR4 2666Mhz Brak

SATA:

Brak

M.2:

1TB M.2 PCIe SSD Brak

System operacyjny:

Brak

WLAN:

INTEL WLAN + BT

Modem:

None

Pasta termoprzewodząca:

STANDARDOWA

Cena:

4239 PLN

 

 

 

Może macie jakieś lepsze propozycje, przyznam że nie chętnie sięgnę po Lenovo gdyż każdy miał w starych (tańszych) problemy z zawiasami pękającymi, w nowszych znam kilka osób z urwanymi taśmami od ekranu (niby nie droga zabawa, ale jednak). Ja mam już od wielu lat swojego starego ASUS K55VD i jedyne co to zmieniałem dysk na SSD i dokładałem RAM'u. Od tylu lat zero problemów, a bateria dalej trzyma prawie 2h przy pracach biurowych.

Edytowane przez domin91pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz zastosowanie w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz zastosowanie w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem działu

Właśnie to zrobiłem, po opublikowaniu zauważyłem, że o tym zapomniałem. Dzięki za czujnosć :)

 

 

Nikt nie ma nic do powiedzenia nt. tych komputerów?

Edytowane przez domin91pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma nic do powiedzenia nt. tych komputerów?

 

Ja mam ! :D

 

Więc tak, po pierwsze zacząłbym od tego na czym powinieneś się skupić - skoro laptop ma służyć do obróbki video to najistotniejsze jest chłodzenie laptopa - bo będzie ono pracować pod dużym obciążenie przez długi czas. Wydajność z takim samym procesorem ale w dwóch różnie chłodzonych laptopach może się różnić nawet o 1/3 + wycie wentylatorów.

14 cala nie znajdziesz bo nikt o zdrowych zmysłach nie da się w takim wymiarze upchnąć chłodzenia do wydajnych wysokonapięciowych procesorów.

Bateria - Przeważnie w laptopach z mocnymi podzespołami jest ona większa niż z tymi niskonapięciowymi, jednak pod obciążeniem to zawsze będzie bardziej UPS niż bateria ;) TDP procesora z końcówką H to 45 W podczas gdy z końcówką U to 15 W - a dodaj do tego jeszcze GPU które pobiera drugie tyle albo więcej.

 

Asus o ile ma świetną matrycę 100% sRGB tak ma bardzo słabe chłodzenie i tragiczną wręcz baterię patrząc przez pryzmat Twojego zastosowania.

 

GL65 nie ma matrycy IPS - to jest IPS-level czyli TN którą nazwano IPSem - zauważ że ani x-kom ani producent nie używa w opisie IPS ( bo jest to wprowadzanie w błąd). CHłodzenie rzekłbym średnie ale tragiczne nie jest.

 

GF63 - tutaj chłodzenie to tragedia, odrzuć to zupełnie. Ekran to nie IPS jak wyżej.

 

DM - tutaj nie mam doświadczenia, wolę się nie wypowiadać na podstawie opinii innych osób (które jednak są dosyć negatywne).

 

Gdybyś zorganizował sobie voucher HP dający caschback 650 zł to w budżecie zmieściłbyś się z:

HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti 144Hz - 5149 zł (z voucherem - 4499 zł

 

Laptop z 6 rdzeniowym i7 oraz GTX 1660 Ti w wersji max-q. Tutaj masz test tego laptopa: HP Gaming Pavilion 15 Laptop Review: A powerful yet pleasingly quiet gaming laptop

Przeczytaj go sobie dokładnie bo znajdziesz tam wszystkie najważniejsze rzeczy - że matryca ma 95% sRGB, że chłodzenie jest świetne oraz jak pojemna jest bateria ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje oczekiwania powinien spełniać również Acer Aspire.

Acer Aspire 7 i7-9750H/16GB/512 - 3999zł

Acer Aspire 7 to elegancki metalowy laptop z matrycą IPS 15,6", oraz podobnymi podzespołami do podlinkowanych przez Ciebie modeli. Długi czas pracy na baterii, oraz jej kultura, to pozytywne cechy tego modelu. Laptop ma wolne miejsce na dysk SSD/HDD 2,5" cala, oraz drugi wolny slot na szybki dysk M.2 PCIe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony proponuje ASUS VivoBook 15 X571GT i7-9750H/16GB/512 GTX1650W porwnaniu do wyżej wymienionych am najlepszą matryce. Wyróżnia sie też smukłą obudową, co jest raczej rzadko spotykane w tej cenie i przy tak mocnej konfiguracji

Edytowane przez Sonep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ! :D

 

Więc tak, po pierwsze zacząłbym od tego na czym powinieneś się skupić - skoro laptop ma służyć do obróbki video to najistotniejsze jest chłodzenie laptopa - bo będzie ono pracować pod dużym obciążenie przez długi czas. Wydajność z takim samym procesorem ale w dwóch różnie chłodzonych laptopach może się różnić nawet o 1/3 + wycie wentylatorów.

14 cala nie znajdziesz bo nikt o zdrowych zmysłach nie da się w takim wymiarze upchnąć chłodzenia do wydajnych wysokonapięciowych procesorów.

Bateria - Przeważnie w laptopach z mocnymi podzespołami jest ona większa niż z tymi niskonapięciowymi, jednak pod obciążeniem to zawsze będzie bardziej UPS niż bateria ;) TDP procesora z końcówką H to 45 W podczas gdy z końcówką U to 15 W - a dodaj do tego jeszcze GPU które pobiera drugie tyle albo więcej.

 

Asus o ile ma świetną matrycę 100% sRGB tak ma bardzo słabe chłodzenie i tragiczną wręcz baterię patrząc przez pryzmat Twojego zastosowania.

 

GL65 nie ma matrycy IPS - to jest IPS-level czyli TN którą nazwano IPSem - zauważ że ani x-kom ani producent nie używa w opisie IPS ( bo jest to wprowadzanie w błąd). CHłodzenie rzekłbym średnie ale tragiczne nie jest.

 

GF63 - tutaj chłodzenie to tragedia, odrzuć to zupełnie. Ekran to nie IPS jak wyżej.

 

DM - tutaj nie mam doświadczenia, wolę się nie wypowiadać na podstawie opinii innych osób (które jednak są dosyć negatywne).

 

Gdybyś zorganizował sobie voucher HP dający caschback 650 zł to w budżecie zmieściłbyś się z:

HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti 144Hz - 5149 zł (z voucherem - 4499 zł

 

Laptop z 6 rdzeniowym i7 oraz GTX 1660 Ti w wersji max-q. Tutaj masz test tego laptopa: HP Gaming Pavilion 15 Laptop Review: A powerful yet pleasingly quiet gaming laptop

Przeczytaj go sobie dokładnie bo znajdziesz tam wszystkie najważniejsze rzeczy - że matryca ma 95% sRGB, że chłodzenie jest świetne oraz jak pojemna jest bateria ;)

Dzięki za obszerna wypowiedź, muszę poszukać o co chodzi z tym voucherem, o którym mówisz. A co uważasz o Acerze 7 od @pabloesc?

Lenovo jeśli miałbym wybor chętnie pomine ale jeśli to byłaby najlepsza z opcji... co może bym się z tym pogodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerna wypowiedź

Miło że doceniasz, staram się nie rzucać reflinków byle tylko załapać prowizję ale na nią zasłużyć wnosząc coś do tematu ;)

 

A co uważasz o Acerze 7 od @pabloesc?

 

Laptop bardzo fajnie wykonany, z aluminium, jednak:

- matryca bardzo przeciętna, sRGB tylko 57 % gdzie w HP masz 95%

- mocno się nagrzewa

- grafika o wiele słabsza (GTX 1660 Ti max-q jest o 40% wydajniejszy)

 

 

muszę poszukać o co chodzi z tym voucherem

Organizujesz sobie numer seryjny laptopa HP po gwarancji, dzwonisz na infolinię, załatwiasz voucher, kupujesz, realizujesz, czekasz na zwrot kasy ;)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jutro pomyśle skąd wziąć kod. Może komuś z forum jest nie potrzebny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...

GL65 nie ma matrycy IPS - to jest IPS-level czyli TN którą nazwano IPSem - zauważ że ani x-kom ani producent nie używa w opisie IPS ( bo jest to wprowadzanie w błąd). ...

Właśnie też tak zawsze myślałem ale w "gamingowym" ustrojstwie chrzestniaka (akurat asus ale też taka naklejka) sprawdzałem typ matrycy po serialu i wyszło, że bardzo marny ale ips sharpa (właściwie licencja sharpa, producent Panda). To w sumie ciekawe ae zdaję się na inną dyskusję.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak zawsze myślałem ale w "gamingowym" ustrojstwie chrzestniaka (akurat asus ale też taka naklejka) sprawdzałem typ matrycy po serialu i wyszło, że bardzo marny ale ips sharpa. To w sumie ciekawe ae zdaję się na inną dyskusję.

 

Jeśli to Asus TUF to tam są IPSy potwierdzone, podawane były w sprzedaży x-kom jako EWV - asus pod tym sprzedawał zarówno IPSy jak i TNki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli to Asus TUF to tam są IPSy potwierdzone, podawane były w sprzedaży x-kom jako EWV - asus pod tym sprzedawał zarówno IPSy jak i TNki.

Tak TUF. Zastanawiała mnie raczej naklejka nie opis sklepu. IPS Level nano coś tam display.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższą serią od tufa jest ROG G531. Aspire jest może ciepły, ale metalowy, więc nie ma opcji by obudowa od podzespołów zbytnio się nagrzewała. Jak dla mnie co do temperatur i kultury pracy jest naprawdę ok. Oprócz laptopa HP Pavilion dobry jest też Omen.

HP OMEN 15 i7-9750H/16GB/512 GTX1660Ti 144Hz - 5399zł

Matrycą 144Hz z bdb pokryciem barw może zaszczycić się również laptop HP Omen wyposażony w sześcio-rdzeniowy procesor i7, oraz wydajną kartę graficzną GTX1660Ti. Temperatury, oraz kultura pracy tego modelu stoją na dobrym poziomie.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj można kupić taniej ww. model OMENa. Jeśli chodzi o RAMy, to można je rozbudować na własną rękę (dzwoniłem do HP w tej sprawie). Dodatkowo można otrzymać voucher na 650zł, jeśli posiada się stary sprzęt HP (trzeba go uzyskać przed zakupem, poprzez telefon na infolinię).

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-hp-omen-15-dc1018nw-i7-9750h-8gb-512gb-ssd-gtx1660ti-6-15-6-w10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już wziąłem tego Pavilona :) Wygląda okropnie brzydko, jest okrutnie plastikowy ale nie strzela, nie trzeszczy może trochę pożyje. Jednak nie sądzę aby trwałość plastików była jak w starym moim ASUSie :)

Tak czy inaczej dzięki za pomoc zostaję z HP (chociaż jeszcze mam 13 dni na rozmyślenie się :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...