Skocz do zawartości
Zieeelak

Obraz i dzwięk zacinające się w lekkich grach - aktualizacja post #20!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

niedawno pozbyłem się dedykowanej karty graficznej i przesiadłem się na zintegrowaną i krótko potem zachciałem pojawił się pewien problem. Nie jestem jednak pewien czy jest bezpośrednio związany ze zmianą grafiki, bo objawia się w grach a w te nie grałem przez około 2 tydz po sprzedaży karty.

Otóż gdy w coś gram (w coś prostego - Intel HD 2500), to komputer się przycina. Objawia się to ok. raz na 10-20 sekund zacięciem obrazu na 1-3 sekundy oraz terkoczącym dzwiękiem z głośników. Gdy się odetnie to rozgrywka trwa dalej od momentu gdzie się zacieła - nic nie zostaje pominięte.

Szukałem rozwiązań w internecie, polecono mi usunąć sterownik karty dzwiękowej. Gdy to zrobiłem i zresetowałem PC, udało mi się pograć może 10 minut i problem wrócił. Od tego czasu już nawet deinstalacja sterownika nie pomaga.

 

Poniżej mój zestaw:

Asus P8H61M LE

i5 3470

ddr3 2x8gb 1600

Crucial MX200

Raptox 600W (ma z ~10 lat, kiedyś tu o niego pytałem i powiedziano mi że po recenzjach i opisach elementów wygląda w porządku)

 

Nie wiem jak zaradzić na mój problem :/

Edytowane przez Zieeelak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Airline Tycoon, Xpand Rally, Crashday, Tribes Vengeance - próbowałem 4 gier i w każdej się tnie tak że nie da się grać :/ a każdą udźwignie to GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć,

 

niedawno pozbyłem się dedykowanej karty graficznej i przesiadłem się na zintegrowaną i krótko potem zachciałem pojawił się pewien problem. Nie jestem jednak pewien czy jest bezpośrednio związany ze zmianą grafiki, bo objawia się w grach a w te nie grałem przez około 2 tydz po sprzedaży karty.

Otóż gdy w coś gram (w coś prostego - Intel HD 2500), to komputer się przycina. Objawia się to ok. raz na 10-20 sekund zacięciem obrazu na 1-3 sekundy oraz terkoczącym dzwiękiem z głośników. Gdy się odetnie to rozgrywka trwa dalej od momentu gdzie się zacieła - nic nie zostaje pominięte.

Szukałem rozwiązań w internecie, polecono mi usunąć sterownik karty dzwiękowej. Gdy to zrobiłem i zresetowałem PC, udało mi się pograć może 10 minut i problem wrócił. Od tego czasu już nawet deinstalacja sterownika nie pomaga.

 

Poniżej mój zestaw:

Asus P8H61M LE

i5 3470

ddr3 2x8gb 1600

Crucial MX200

Raptox 600W (ma z ~10 lat, kiedyś tu o niego pytałem i powiedziano mi że po recenzjach i opisach elementów wygląda w porządku)

 

Nie wiem jak zaradzić na mój problem :/

 

Zaktualizowałeś stery do Ivy Bridge - klik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Przeinstalowałem sterowniki HD 2500, ale nic to nie dało :/

 

Na pewno też procesor się nie przegrzewa. Jest chłodzony Spartanem 923. Max obciążony Prime95 osiąga 55*C

 

Nagrałem video obrazujące problem:

Nie widać na nim wiele, ale zwracam uwagę na prędkościomierz i nagrany dzwięk.

 

Dodam, że np. Netflix full hd działa bez zarzutu. To samo z YouTube itp. Problem jest wyłącznie w grach

Edytowane przez Zieeelak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zainstalowałeś sterowniki podane wyżej?

 

Jeżeli to są starsze gry, to spróbuj uruchomić je w trybie zgodności.

 

Sprawdź w menadżerze, czy jakiś proces poza grą nie spowalnia komputera.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś sterowniki podane wyżej?

 

Jeżeli to są starsze gry, to spróbuj uruchomić je w trybie zgodności.

 

Sprawdź w menadżerze, czy jakiś proces poza grą nie spowalnia komputera.

 

Wcześniej zainstalowałem sterowniki ze strony intela (nowsze), teraz przeinstalowałem jeszcze raz na te z Twojego linku (starsze) - problem bez zmian.

 

Nic szczególnie nie obciąża komputera.

 

Próbowałem trybu kompatybilności, bez skutku.

 

Spróbowałem również resetu biosu oraz przypisania GPU na sztywno max pamięci (myślałem, że może przydziela za mało i się ścina).

 

Nie mam na to więcej pomysłów. Dzięki za próby, ale ciągle jest tak jak na video z mojego poprzedniego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Szukałem rozwiązań w internecie, polecono mi usunąć sterownik karty dzwiękowej. Gdy to zrobiłem i zresetowałem PC, udało mi się pograć może 10 minut i problem wrócił.

 

Nie usuwaj sterownika, tylko go wyłącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie usuwaj sterownika, tylko go wyłącz.

 

Spróbowałem, wyłączyłem - niestety brak efektu

 

Może dysk pada ?

 

Dysk to Crucial MX 200 240gb - ma może rok i nigdy nie było z nim problemów.

 

Eh, serio nie mam już pomysłów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszytko wskazuje na to, że problem związany jest z dźwiękiem. Jeżeli dobrze rozumiem, to aktualnie jest dwie karty dźwiękowe: HD audio związane z Intel HD 2500 i karta dźwiękowa na płycie głównej, np. Realteca. Przypuszczam, że aktualnie odtwarzasz dźwięk z karty dźwiękowej zintegrowanej z płytą, a wyłączyłeś Intela.

Zaktualizuj sterowniki do aktualnie używanej karty dźwiękowej, a jeśli to nie pomoże, to wyłącz ją, a włącz drugą HD audio Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w menedżerze urządzeń mam:

Realtek Digital Output (Realtek High Definition Audio)

Speakers (Realtek High Definition Audio)

 

Przyznam, że wcześniej wyłączyłem tylko ten pierwszy, bo myślałem, że tylko to jest sterownikiem. Spodziewałem się, że wyłączenie drugiego będzie strzałem w dziesiątkę, ale niestety nic z tego.

Uruchomiłem komputer, wyłączyłem drugi sterownik, poużywałem ze 30 min, więc wszystkie programy itp. były już na pewno na dobrze załadowane. Następnie włączyłem grę i udało mi się nawet pograć ze 3 minuty. W tym czasie przez minutę było zupełnie ok, potem zaczynało się powoli krzaczyć a od tej 3 minuty przerwy były już tak długie i częste, że kontynuowanie nie miało sensu.

Próbowałem również wyłaczyć oba sterowniki jednocześnie, ale nie poprawia to sprawy.

Zastanawia mnie to, że dość często przez pierwsze pól do paru minut jest ok, a dopiero potem zaczyna wariować.

 

Przeinstalowywania sterowników dzwiękowych też próbowałem - w sumie zaczynam wątpić, że to po prostu wina czegoś powiązanego po prostu z dzwiękiem.

 

Nie wiem już co robic, oby nie skończyło się reinstalacja windowsa z braku pomysłow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Użyj programu Windows Repair Free - Tweaking.com. Mnie dwa razy pomógł przy poważnych problemach systemowych, których nie mogłem rozwiązać.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem w trybie awaryjnym (zgodnie z zaleceniami) i niestety nic z tego nie wyszło.

Czyli rozumiem, że pozostaje stawianie windowsa na nowo? Z tym jest kupa roboty i chyba odpuszczę gry na pare miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli Windows Repair Free - Tweaking.com nie pomógł, to prawdopodobnie ponowna instalacja Windows 10 nic nie da, ponieważ jest niezgodność sterowników Intela dla Windowsa 10 z tymi starymi grami.

Spróbuj znaleźć w sieci najstarsze stery Intel Graphics Driver (Ivy Bridge) dla Win10.

 

Gdy to nie po może, to zainstaluj sobie drugi system Windows XP (sterowniki masz tutaj) i gry powinny płynnie chodzić. Jeśli będziesz potrzebował wspieranej przeglądarki internetowej, to listę masz tutaj.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

wracam do tematu.

 

Dla przypomnienia: cały komputer zacinał się w grach - obraz i dźwięk stawały jak w linku poniżej:

 

Nie zdecydowałem się na instalację drugiego windowsa obok - za dużo pracy, za mała korzyść - po prostu nie gram w nic :)

Jednak dziś podłączyłem do komputera drugi monitor, budując tym samym stanowisko z 2 ekranami full hd i problem zaczął się pojawiać również poza grami. Nie jest to najbardziej uciążliwe, bo występuje rzadko, ale może coś rozjaśni sprawę i pomogłoby rozwiązać kłopot.

 

Szczegóły:

Gdy na jednym z ekranów leci youtube w 1080p a na drugim robię równiez coś nieco bardziej obciążającego, jak np. jeżdzę po google maps (a więc chyba również coś nieco bardziej wymagającego), to problem znów się pojawia. Nie jest to więc kwestia samych gier i jakiegoś rodzaju kompatybilności z nimi, tylko coś się przycina przy każdym większym obciążeniu jakiegoś układu - dysku, grafiki, procesora, pamięci - nie wiem :(

 

Czy ktoś może ma jakieś pojęcie, co może zawodzić i jak temu zaradzić?

Edytowane przez Zieeelak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje iGPU jest zwyczajnie za słabe. Kup sensowne GPU i po problemie. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka, że nie bardzo potrzebuje teraz GPU, bo komputera używam głównie do przeglądania internetu. Nie uwierzę, że Ivy Bridge HD 2500 jest za słabe do pociągnięcia youtube + google maps...

 

Inna sprawa, czy na 100% jest to wina gryzienia się jakiegoś elementu związanego z GPU, bo jeśli nie, to nawet zakup innej karty nie rozwiąże problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA

 

Miałem okazję ogarnąć dedykowaną kartę graficzną, więc pomyślałem że skorzystam i może problemy się rozwiążą a i w coś pogram.

Zainstalowałem Radeona R7 265 (pewna karta - od bliskiego znajomego). Gry działają pięknie.... przez 3 minuty. Potem obraz staje a z głośników wydobywa się rwący dzwięk.

Póki co próbowałem Far Cry 3 i CoD Advanced Warfare - te same objawy w obu. Jak mogę zdiagnozować czy to problem sprzętowy czy programowy? :( Chyba już się zabiorę za postawienie Windowsa na świeżo, chociaż kupa roboty z tym a wszystko poza powyższym działa dobrze. Boję się, że jeśli będzie to coś sprzętowego i nie rozwiąże problemu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
    • Modowanie - nie ma większego frajerstwa niż pracowanie za darmo żeby naprawić grę, bo korporacji która za nią wzięła pieniądze się nie chciało
    • Strona Voice of Europe już usunięta. https://voice-of-europe.eu/ https://www.voiceofeurope.com       Ksiądz "Salceson" idzie pierdzieć w pasiaki:    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...