Skocz do zawartości
Kubusabi

Lenovo G50-70 + eGPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam laptopa Levono G50-70 z kartą graficzną AMD Radeon R5 M230 (podłączony na PCIe x4 2.0).

Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość i sens zainwestowania w zewnętrzną kartę graficzną (jestem świadomy spadku wydajności karty przez połączenie "słabszym" PCIe, niż wymagają tego teraźniejsze karty), żeby zwiększyć wydajność laptopa?

Naoglądałem i naczytałem się trochę tutoriali, jak to podłączyć eGPU przez EXP GDC Beast, ale martwi mnie jedna rzecz. Na forach piszą, że wystarczy wypiąć moduł Wifi i podłączyć eGPU kablem PCIe, jednak w instrukcji laptopa (Str 26/27) podane jest, że moduł ten podłączony jest poprzez PCIe 1.0. Chcę jednak, żeby spadki wydajności były jak najmniejsze (PCIe 1.0 od Wifi vs PCIe 2.0 od karty)

 

Czy rozkręcanie laptopa i szukanie wejścia PCIe 2.0 jest wg Was sensowne, czy wystarczy podpiąć się tylko pod łatwo dostępny moduł Wifi, bo "spadki będą podobne"?

 

Wujek Wikipedia powiedział mi jeszcze, że PCIe x4 2.0 to w rzeczywistości Thunderbolt 2. Jeżeli miałbym się pod to wejście podpinać, czego i gdzie powinienem szukać na płycie głównej laptopa?

 

Dodatkowo wrzucam screena z GPU-Z

 

Pozdrawiam

 

EDIT

Co do samej wydajności karty sugerowałem się Link

post-616936-15820116169615_thumb.png

Edytowane przez Kubusabi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika dedykowana jest przylutowana do płyty. Konwencjonalnych gniazd PCIe nie ma w laptopach. Istnieje co najwyżej gniazdo MXM, ale to jeżeli się pojawia, to w sprzęcie z wyższej półki.

 

Gniazdo na wifi niezależnie czy ostatecznie ma 1.0 czy 2.0, to i tak dysponuje jedną linią PCIe.

To nie będzie działać zadowalająco, tylko "jakoś".

 

Wujek Wikipedia powiedział mi jeszcze, że PCIe x4 2.0 to w rzeczywistości Thunderbolt 2.

Jeżeli stawiasz tutaj znak równości to robisz błąd.

Thunderbolt to interfejs zewnętrzny który pozwala "wystawić" PCIe na zewnątrz. Wymaga to jednak kontrolera, który również jeżeli się pojawia, to w droższym sprzęcie.

 

 

Jak bawić się w egpu, to na sprzęcie albo z M.2 PCIe x4, albo thunderboltem 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poradił go sprzedać i kupić coś wydajniejszego, bawienie się w to jest nieopłacalne gdyż cena adaptera i GPU jest dość wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...