Skocz do zawartości
MrAriel

Jaki jest sens wymiany GPU?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kilka lat przeleżałem pod lodem i nie ogarniam nowego sprzętu. Czy jest sens kupować jakiegoś RTX-a, powiedzmy 2070 albo 2080 i siedzieć na nim kolejne kilka lat? Czy procek nie będzie go za bardzo ograniczał? Mam sprzęt jak w stopce. Nie napalam się na 4K, siedzę na FHD i może kupiłbym monitor WQHD. Kompa używam do gierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wymieniasz platformy i grasz w fhd to nie ma sensu. Jakbyś zmienił monitor na 1440p i chciał grać na ultra to tak na np rtx2060Super ale za jakiś czas i tak czekałaby Cię zmiana platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad 1440p, a co do nowej platformy - wiem, że niedługo mnie czeka wymiana, ale myślę, że jakieś 2-3 lata będę mógł jeszcze na niej posiedzieć. Przecież to nie jest nie wiadomo jak stary procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie musisz miec wysokich detali i godzisz sie na dropy fps czasem ale i nizszy sam fps niekiedy to obecny 980 GTX jeszcze dlugo posluzy np podobnie jak moj RX 570 4GB ... wystarczy na zapewne 2-3 lata min jeszce ale do 'komfortu' trzeba sie przyzwyczaic :E :E

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie musisz miec wysokich detali i godzisz sie na dropy fps czasem ale i nizszy sam fps niekiedy to obecny 980 GTX jeszcze dlugo posluzy np podobnie jak moj RX 570 4GB ... wystarczy na zapewne 2-3 lata min jeszce ale do 'komfortu' trzeba sie przyzwyczaic :E :E

Mógłbym też użytkować GTX 970 jeszcze przez ok.2-3 lata,godząc się na niższe fps i dropy,lecz prędzej wymienię na GTX 1070 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak przeszedłbym na WQHD, mnie wkurza, że nie mogę ustawić ultra, a w niektórych grach muszę dawać kilka suwaków na medium i to na FHD, więc co byłoby w 1440p? Filmowe 25 FPS, no ale co tam, ludzkie oko tylko tyle widzi. :E

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 980 to nie jest jakaś zła karta. Pewnie trudno o bezpośrednie porównanie ale to gdzieś wydajność pomiędzy gtx1660, a gtx1660 super. Po zmianie na RTX 2060 super będziesz miał wzrost fps ale możliwe ze nie taki jaki się spodziewasz. Twój CPU to mniej więcej wydajność Ryzena 1600, a w fhd przy Ryzenie 1600 taka karta jak rtx2060 super nie działa na 100% swojej wydajności. Żeby ja w pełni napędzić w fhd potrzebny jest min Ryzen 3600 lub i5-9600k

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuję raczej w RTX 2070 SOC, bo w przyszłości na pewno pójdę o rozdziałkę wyżej, może nawet od razu. Da to dość duży wzrost, no a zmiana procka też będzie grana.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kart GTX 2070 tylko RTX2070, a wydajność RTX2060Super równa się wydajności RTX2070 tylko cena jest trochę niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że RTX, to była literówka z przyzwyczaajenia. Co do wydajności, jak tak patrzę po testach, to jest różnica 10FPS między 2060 a 2070 SOC, więc opłaca się dopłacić te kilkaset złotych i mieć spokój na dłużej.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem miało by wyjść ~ 10 FPS, skoro RTX 2060S to RTX 2070 z obciętym jednym blokiem SMX.

 

wydajnosc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby takim

 

hitman_1440p.png

 

Nawet gdyby różnica miałabyć mniejsza w niektórych grach, to te nawet 6-7 klatek na sekundę więcej to dużo przy zmianie karty. Temat można uznać za wyczerpany, bo kolega @xTn potwierdził moje przypuszczenia. Jeśli zmiana grafiki, to tylko z monitorem.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego,

ogarnij, że nie piszecie o 2 kartach tylko o 4 :)

 

 

2060

2060 super

2070

2070 super

 

do 1440p zdecydowanie 2070 super i do super warto doplacic.

2070 bez super - to słaba opcja - chyba, że w jakiejś igła cenie

 

Choćby takim

 

hitman_1440p.png

 

Nawet gdyby różnica miałabyć mniejsza w niektórych grach, to te nawet 6-7 klatek na sekundę więcej to dużo przy zmianie karty. Temat można uznać za wyczerpany, bo kolega @xTn potwierdził moje przypuszczenia. Jeśli zmiana grafiki, to tylko z monitorem.

 

w tym teście

różnica 2060s a 2070 to 1fps :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja cały czas piszę o 2070 SOC od Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 980 to nie jest jakaś zła karta. Pewnie trudno o bezpośrednie porównanie ale to gdzieś wydajność pomiędzy gtx1660, a gtx1660 super.

Chyba miałeś na myśli GTX 980, ale z dopiskiem Ti, bo wydajnościowo pomiędzy GTX 1660 a 1660Super, to jest GTX 1070. A GTX980Ti to jest mniej więcej wydajność właśnie GTX1070.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym na teraz kupić GPU do qhd to tylko 2070 super.

Szczególnie jak przeszedłbym na WQHD, mnie wkurza, że nie mogę ustawić ultra, a w niektórych grach muszę dawać kilka suwaków na medium i to na FHD, więc co byłoby w 1440p? Filmowe 25 FPS, no ale co tam, ludzkie oko tylko tyle widzi. :E

Na końcu przekonasz się że znacznie lepsza jakość obrazu jest na qhd po zabawie z suwakami aniżeli full hd na ultra. Do tego niektóre gry po daniu ultra mało zmienia w wyglądzie, ale za to super ubija wydajność. Inaczej mówiąc ciężkie życie jest graczy którzy chcą mieć wszystkie suwaki maksymalnie na prawo i tutaj 2080 ti może nawet nie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1440p

 

rtx 2060 super < rx 5700 xt < rtx 2070 super , reszta kart to nieporozumienie cenowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem wczoraj RTX 2080 SOC, tragedii nie ma. Dodatkowo dostanę jeszcze 600-700 za obecną kartę, więc się zwróci.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo po tyle lata MSI, więc za Gigusia tym bardziej powinienem dostać tyle i nawet więcej.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaw GTX 980 za 600 zł,nie więcej.Najwyżej obniżysz cenę o 50-100 zł,jak nie będzie kupca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej nie zakładałbym tematu. Moja wiedza zatrzymała się na etapie wchodzenia serii GTX 10xx i Broadwell.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała szansa żebyś więcej dostał, od 750 zł zaczynają się sporo szybsze GTX'y 1070 8GB. Po za tym nie wiem czemu ktoś miałby więcej płacić za Gigabyte, zwłaszcza że Windforce dzisiaj jest maksymalnie średnią półką.

Jakieś 3 lata temu GB sobie wyhodował nową markę premium Aorus która jest odpowiednikiem ROG Asusa i to jest dzisiaj traktowane jako Hi-End tego producenta.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miałby nie kupować, to nie byłoby gadki. Są ludzie, którzy mają bardzo ograniczony budżet na komputer i kupują to co tańsze, a nie obiektywnie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...