Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w moim przypadku gdzie będę grał raczej w stateczne gry czyli rpg strategię to czy warto jest się pchać w monitor 144 Hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku raczej lepiej zainwestować w wyższą rozdzielczość i większy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Możesz kupić, wypróbować 2 tygodnie i oddać.

Dla mnie monitory powyżej 60Hz to strata kasy, ale na widok tego stwierdzenia masie osób otworzyły się scyzoryki w kieszeniach, więc jest to po prostu kwestia prywatnej opinii :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w moim przypadku gdzie będę grał raczej w stateczne gry czyli rpg strategię to czy warto jest się pchać w monitor 144 Hz ?

 

Zawsze warto. Wysokie odświeżanie podnosi ogólny komfort użytkowania. Nie bez przyczyny każdy kto używał 144Hz nie wyobraża sobie dobrowolnego powrotu na 60Hz.

Wyjątkami są osoby jak kolega wyżej, które pewnie z jakiejś przyczyny nie są w stanie wychwycić szybkiego odświeżania. Trafiają się takie osoby, który nie widzą, nie czują tego na poziomie mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144 Hz największą robotę robi w szybkich grach typu CS go itp w strategiach nie odczujesz efektu wow i tu lepiej iść w większą rozdzielczość i matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Możesz kupić, wypróbować 2 tygodnie i oddać.

Dla mnie monitory powyżej 60Hz to strata kasy, ale na widok tego stwierdzenia masie osób otworzyły się scyzoryki w kieszeniach, więc jest to po prostu kwestia prywatnej opinii :]

 

Uważam podobnie. Testowałem i nie widzę różnicy w normalnym codziennym użytkowaniu.To dobre dla tych co grają w sieci np. cs go. Ktoś tu zwyczajnie robi hypeszczerbaty.gif, kup monitor 144Hz, potem drogą kartę bo stara nie wyrabia, potem cpu bo nie nadąża i biznes się kręci.. A małolaci głupieją od tej marketingowej papki.

 

 

 

Zawsze warto. Wysokie odświeżanie podnosi ogólny komfort użytkowania. Nie bez przyczyny każdy kto używał 144Hz nie wyobraża sobie dobrowolnego powrotu na 60Hz.

nie czują tego na poziomie mózgu.

 

Ja nie wnikam co ty masz w mózgu, nie mój problem. Natomiast wracałem nie raz i nie widzę w codziennym użytkowaniu żadnej różnicy. W grach jest szybciej o ile masz odpowiednio mocną karte, ale właśnie, trzeba mieć tą mocną kartę co zapewni ten wysoki klatkarz. Płynny obraz masz przy 60fps..po co więcej??

 

144 Hz największą robotę robi w szybkich grach typu CS go

 

thumbup.gif

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144hz ma jedynie sens do grania w FPSy, do reszty starcza dobre 2K 75hz z gsyncem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam podobnie. Testowałem i nie widzę różnicy w normalnym codziennym użytkowaniu.To dobre dla tych co grają w sieci np. cs go. Ktoś tu zwyczajnie robi hypeszczerbaty.gif, kup monitor 144Hz, potem drogą kartę bo stara nie wyrabia, potem cpu bo nie nadąża i biznes się kręci.. A małolaci głupieją od tej marketingowej papki.

 

Ja nie wnikam co ty masz w mózgu, nie mój problem. Natomiast wracałem nie raz i nie widzę w codziennym użytkowaniu żadnej różnicy. W grach jest szybciej o ile masz odpowiednio mocną karte, ale właśnie, trzeba mieć tą mocną kartę co zapewni ten wysoki klatkarz. Płynny obraz masz przy 60fps..po co więcej??

 

 

Nie wnikaj w niczyje mózgi tylko wniknij na jakiej zasadzie odczuwasz wysoką płynność lub właśnie dlaczego jej nie odczuwasz bo już głupie gadki o biznesach i małolatach zamiast konkretów. Typowe. 60hz jest płynne dla człowieka do momentu kiedy mózg dostanie okazję popracować na 100+ hz. Od tego momentu wszytko się zmienia i w tej samej chwili dopiero co płynne 60hz staje się całkowicie nie-płynne i wymaga przyzwyczajenia na nowo. Nie komentuj głupio, dowiedz się co i jak.

 

Odpowiedz na pytanie jest jedna - warto zawsze brać monitor o szybkim odświeżaniu. Dopiero jak są dwie skrajne opcje typu 144Hz FHD vs 60Hz 4K do wyboru to się decyduje na podstawie zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wnikam co ty masz w mózgu, nie mój problem. Natomiast wracałem nie raz i nie widzę w codziennym użytkowaniu żadnej różnicy. W grach jest szybciej o ile masz odpowiednio mocną karte, ale właśnie, trzeba mieć tą mocną kartę co zapewni ten wysoki klatkarz. Płynny obraz masz przy 60fps..po co więcej??

Jeszcze niedawno za płynny obraz uważano 24fps, więc dlaczego nie zejść jeszcze niżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład kupiłem monitor 144hz dla FPS w które nie mam czasu teraz grać, ale pomimo tego - tak się przyzwyczaiłem, że (to moje subiektywne zdanie) denerwują mnie monitory z niższym odświeżaniem nawet jeżeli chodzi o proste przeglądanie internetu. Także jak kolega wyżej napisał w 3 odpowiedzi, jak masz trochę kasiorki na wydanie i chciałbyś polepszyć swój komfort kup sprawdź i najwyżej oddaj jak nie przypasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe. 60hz jest płynne dla człowieka do momentu kiedy mózg dostanie okazję popracować na 100+ hz. Od tego momentu wszytko się zmienia i w tej samej chwili dopiero co płynne 60hz staje się całkowicie nie-płynne

 

Fajnie, że masz dar widzenia mózgiem.

 

Jeszcze niedawno za płynny obraz uważano 24fps, więc dlaczego nie zejść jeszcze niżej?

 

Rozróżniasz fps od odświeżania monitora/tv ?

 

denerwują mnie monitory z niższym odświeżaniem nawet jeżeli chodzi o proste przeglądanie internetu.

 

Taa, i myszka tak nie mryga i nie ciągnie ogona na kilometrszczerbaty.gif

Autor gra w rpg czy strategie i tu 144Hz nie ma sensu, lepiej iść w wyższą rozdzielczość i większy monitor.

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno za płynny obraz uważano 24fps, więc dlaczego nie zejść jeszcze niżej?

23,976 FPS określono jako MINIMALNY FPS przy jakim można mówić o obrazie ruchomym. W praktyce, to nierozmazany obraz przy takim FPS skacze niemiłosiernie (filmy kinowe mają rozmazany ruch, przez odpowiednio dłuższy czas naświetlania ramki, choć mimo to i tak widać, że nie jest to za płynne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, i myszka tak nie mryga i nie ciągnie ogona na kilometrszczerbaty.gif

Autor gra w rpg czy strategie i tu 144Hz nie ma sensu, lepiej iść w wyższą rozdzielczość i większy monitor.

 

Dzisiaj gra w rpg, a jutro może mu się zachce pograć w fpsy i nagle stwierdzi że jego monitor 60 Hz jest do d... i musi kupić nowy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gra w rpg, a jutro może mu się zachce pograć w fpsy i nagle stwierdzi że jego monitor 60 Hz jest do d... i musi kupić nowy :E

 

Po to by grać w 60fps...ale na 144Hzlol2.gif. I nagle stwierdzi, że musi kupić nowa kartę graficzną bo stara jest do d....szczerbaty.gif

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast robić syf i się śmiać do swoich głupich przemyśleń, zapytaj się autora jaki ma budżet na monitor i jaki ma sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to by grać w 60fps...ale na 144Hzlol2.gif. I nagle stwierdzi, że musi kupić nowa kartę graficzną bo stara jest do d....szczerbaty.gif

 

Nie musi miec super mocnej karty zeby korzystac z potencjalu monitora 144 Hz ,na takim monitorze freesync jest bardziej efektywny bo w wiekszosci maja lfc 75 Hz jest tylko kilka modeli , sam robilem testy i okazalo sie ze 50 fps na monitorze 144 Hz z lfc dziala plynniej niz na 60 Hz wiec na pewno warto zainwestowac w taki monitor , jesli autor zdecyduje sie jednak na 75 Hz to niech szuka takiego z lfc .

 

Edytowane przez Znamsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to by grać w 60fps...ale na 144Hzlol2.gif. I nagle stwierdzi, że musi kupić nowa kartę graficzną bo stara jest do d....szczerbaty.gif

 

Różnica jest taka, że na monitorze 144Hz pograsz bez problemu w 60Hz. W drugą stronę już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak strategie czy inne wolniejsze gry, 60 fps jak najbardziej wystarcza. Sam testowałem AOC 24G2U, 144hz rzeczywiście różnica jest przy poruszaniu myszką po pulpicie - kto nie korzystał z takiego monitora może mówić że to niepotrzebne i strata kasy. Uważam jednak, że zawsze płynniejszy obraz jest na 144hz, jednak jak nie używasz tego do gier FPS albo akcji to dla samego pulpitu taki monitor nie jest potrzebny. Jednak monitory 144hz wcale nie są jakoś dużo droższe od 60/75hz, bardziej płaci się za rozdzielczość, rodzaj matrycy. Spędziłem tygodnie by to wszystko analizować i wybrać dobry monitor. Z AOC byłem bardzo zadowolony, niestety trafiła się sztuka z bad pixelami, którą oddałem, miałem wymienić na inną sztukę, ale komputer się zepsuł i poszedł na reklamacje. Teraz niestety nie ma go dostępnego, więc nie kupię go ponownie. Zmieniłem GPU na lepsze, więc tym razem pójdę w 1440p 144hz a nie jak wtedy w 1080p 144hz.

Sam jak najbardziej spokojnie mogę sobie grać w tytuły AAA w 60 fps i to jest bardzo dobre rozwiązanie. Jednak w tytułach multiplayer typu Battlefield czy inne, zauważysz ogromną różnicę, pod warunkiem, że osiągniesz grubo ponad 60 fps. Ktoś też powie, że po co jak masz słabe GPU. Zawsze przecież można włączyć ogranicznik na 60fps a za jakiś czas wymienić GPU i tyle.

Nie rozumiem ludzi którzy twardo odradzają sobie taką częstotliwość odświeżania.

 

Zależy też od sytuacji - jeśli posiadasz teraz sprawny monitor 60hz to nie ma sensu zmieniać go na 144hz tylko pod strategie. Jednak jak zmieniasz go bo np się uszkodził to myślę że mimo wszystko warto popatrzeć na ceny 144hz.

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest bardzo duża po przejściu na 144Hz - wiem że juz nigdy nie wrócę do 60Hz.

Już nawet na pulpicie i przy przewijaniu stron internetowych wszystko chodzi super płynnie także bardzo polecam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widze jak kursor na pulpicie przy 60hz scina, raz z niewiadomo jakiego powodu przelaczylo mi sie odswiezanie i od razu oczy zabolaly :lol2:

 

Uwazam ze warto nawet jak gra sie w 60fps, teraz 144Hz monitory juz sa na tyle tanie i kupujemy raz na kilka lat. Nie wyobrazam sobie jak dzis w 21wieku mozna kupuc nowy monitor 1080p 60Hz do gier :E A nigdy nie wiadomo czy za miesiac kogos najdzie ochota na szybkiego fpsa lub zmieni gpu na wydajniejsze.

 

Nie wnikaj w niczyje mózgi tylko wniknij na jakiej zasadzie odczuwasz wysoką płynność lub właśnie dlaczego jej nie odczuwasz bo już głupie gadki o biznesach i małolatach zamiast konkretów. Typowe. 60hz jest płynne dla człowieka do momentu kiedy mózg dostanie okazję popracować na 100+ hz. Od tego momentu wszytko się zmienia i w tej samej chwili dopiero co płynne 60hz staje się całkowicie nie-płynne i wymaga przyzwyczajenia na nowo. Nie komentuj głupio, dowiedz się co i jak.

 

Odpowiedz na pytanie jest jedna - warto zawsze brać monitor o szybkim odświeżaniu. Dopiero jak są dwie skrajne opcje typu 144Hz FHD vs 60Hz 4K do wyboru to się decyduje na podstawie zastosowań.

 

Czego sie spodziewales po B@nita :hmm:

 

Przeciez jego wypowiedzi sa wlasnie na takim poziomie jak brak roznic miedzy 60hz a 144Hz a reszta wypowiedzi na poziomie "na co to komu"

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a reszta wypowiedzi na poziomie "na co to komu"

 

Ogólnie taka dyskusja nie powinna mieć miejsca na forum entuzjastów PC. Mało które decyzje zakupowe dotyczące sprzętu komputerowego dałoby się jakoś zracjonalizować. Szczególnie tam, gdzie wydajność się mocno rozbiega z opłacalnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czego sie spodziewales po B@nita :hmm:

 

Przeciez jego wypowiedzi sa wlasnie na takim poziomie jak brak roznic miedzy 60hz a 144Hz a reszta wypowiedzi na poziomie "na co to komu"

 

Za to twoje wypowiedzi są na odpowiednim poziomie.lol2.gif. W tym tempie to za dwa lata kursor będzie ci zacinał na 144Hz...szczerbaty.gif

 

 

 

Ogólnie taka dyskusja nie powinna mieć miejsca na forum entuzjastów PC.

 

Tyle, że trzeba odróżnić dyskusje od marketingowej papki jaką tu niektórzy serwują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh znowu ten sam wątek, jeden z moich ulubionych :D

Pomijając gry, sam internet czy ruch myszką i jakby mi ktoś zaproponował 60Hz to bym się śmiał do rozpuku :D :D :D

 

Różnicę zauważy każdy, wystarczy sobie odpalić test przewijania tekstu 60Hz vs 144Hz obok siebie, jak ktoś mówi że nie widać różnicy to po prostu kłamie i magicznie zmieni zdanie jak tylko zmieni sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie taka dyskusja nie powinna mieć miejsca na forum entuzjastów PC. Mało które decyzje zakupowe dotyczące sprzętu komputerowego dałoby się jakoś zracjonalizować. Szczególnie tam, gdzie wydajność się mocno rozbiega z opłacalnością.

Dlatego dla centusiow powinien byc osobny dzial. Tak jak teraz czytalem w dziale cpu dywagajce na temat 8700 vs 8700K czy warto podkrecac dla 10-15% :lol2: Czy Ryzen 1600 vs 3600 bo przeciez tylko 15%-20% roznicy a cena 2x wieksza :lol2: takich tematow jest mnostwo, ja rozumiem jak ktos ma ograniczony budzet, chce kupic raz i zapomina.

 

Nie oszukujmy sie, entuzjastow tu jest garstka a najgorsze jest to wpychanie swojej racji na sile, mi to jest niepotrzebne to teraz bede przekonywal kazdego ze jemu tez jest niepotrzebne. ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego sie spodziewales po B@nita :hmm:

 

Przeciez jego wypowiedzi sa wlasnie na takim poziomie jak brak roznic miedzy 60hz a 144Hz a reszta wypowiedzi na poziomie "na co to komu"

 

 

No ja tu jestem okazyjnie raz na miecha i nie znam ludzi ale już widzę, że ten to typowy krzykacz od siania zamętu. Zero konkretu, sam syf.

 

 

Wracając do pytania - lepiej kupić monitor 144 Hz i mieć mnóstwo sytuacji do jego wykorzystania niż zamknąć się w 60Hz. Monitor 60Hz w tych czasach to tylko jak ktoś jest mega pewny, że nie wykorzysta potencjału szybkiego odświeżania. Nad czym tu dywagować? Jest tyle udanych monitorów 144, że nie ma sensu brać wolniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...