Skocz do zawartości
Kannia1331

Nowy pc, problem z kartą graficzną?

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy pc złożony około 2 tygodni temu. Części kupione na Morele, jedynie płyta główna w MediaExpert. Sterowniki instalowałem przy pomocy programu który sam je wyszukuje a do karty graficznej przy pomocy NVIDIA Experirnce. Komputer po złożeniu i wykonaniu tych czynności chodził bez problemu, temperatury sprawdzałem dość często HWMonitorem i było wszystko dobrze. Dopiero wczoraj podczas grania w Escape from tarkov wyskoczył komunikat "komputer napotkał problem" i buczenie oznajmiające chyba zacięcie dźwięku. Po tym błędzie uruchomił się ponownie ale już przy logo ASRock pojawiły się różowe kreski/kropki. Hwmonitor już nie pokazuje karty graficznej, sam pc chodzi jak by na zintegrowanej karcie, na małej rozdzielczości. W menadżerze urządzeń jest błąd przy karcie "system Windows zatrzymal to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów (43)". Jedynie co zrobiłem to jeszcze zaktualizowałem sterowniki karty lecz dalej to samo.

 

Obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W

Procesor AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16 MB, BOX (YD1600BBAFBOX)

Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Karta graficzna Palit GeForce RTX 2060 SUPER JetStream LE 8GB GDDR6

Płyta główna ASRock b450 pro4

Dysk SSD crucial 240gb

 

Pod linkami: 2 zdjęcia z błędami a w filmie pokazane jest jak wygląda włączanie się pc.

https://www23.zippyshare.com/v/7S1oD5oJ/file.html

https://www23.zippyshare.com/v/uVh2ztd3/file.html

https://www23.zippyshare.com/v/1KkVXx9u/file.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wygląda na usterkę grafiki. Możesz jeszcze przeinstalować sterowniki za pomocą DDU (w trybie awaryjnym) ale wątpliwe czy pomoże.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie karta pada.

Intergry nie masz więc jeszcze RTX jakoś działa. Próbuj reinstalacji sterowników przez DDU ale bez nvidia expirience. Jeżeli nadal będzie tak samo to ewentualny reinstal Windowsa ale to też może nie pomóc.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie minęło 14 dni od odebrania karty to odsyłaj na zwrot, jak minęło to rękojmia z prośbą o wymianę na nowy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie 14 dzień od momentu kiedy dostałem części z morele. Ktoś ma sprawdzone informacje co robić z tą karta? Na zwrot przyjmą mimo tego że jest zapsuta? Jeśli bym oddawał na gwarancję to pewnie zostanę bez komputera na miesiac. Mam jakieś inne rozwiazanie, dzwonić na infolinię dopytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...