Skocz do zawartości
Caroozo

Topaz Gigapixel AI for Video

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zainteresował mnie temat tego konkretnego softu, bo - parząc przynajmniej na sample w sieci - oferuje najlepszą jakość na rynku. Jako że posiadam sporo materiałów o dyskusyjnej jakości - czy to nagrania z komórek sprzed lat, zgrywki VHS, MiniDV itd, czy też starsze filmy których nie można kupić w lepszej jakości - zastanawiam się nad tym softem. Materiał, o którym mówię to w najlepszym przypadku jakość PAL 576p, ale najczęściej po prostu zwykła VGA (320x240) - w dodatku w 10 lub 15 FPS. Upscaling skromny - 200% byłby wystarczający na początek. Zapewne jak soft się spisze, myślałbym o upresie do wyższych wartości. Martwi mnie jednak wydajność :).

 

Czy ktoś ma doświadczenie w pracy z tak marnym materiałem (lub też z lepszym) i jest w stanie podzielić się doświadczeniami? Czy taki proces można pauzować, jakie są warunki dla "wsadu" (czy trzeba materiał rozbić na klatki czy też akceptuje on popularne formaty)? Czy warto robić dekompresję obrazów do RAW w celu przyśpieszenia procesu upscalingu? No i pytanie-klucz: czy na takim GTX 1050M 4GB taki materiał przerabia się dniami czy tygodniami :D?

 

Z góry dziękuję za wszelkie opinie i doświadczenia w tym zakresie i zachęcam do dyskusji, bo na forum nie znalazłem na ten temat żadnego wątku, a patrząc na rezultaty osiągane z innymi materiałami przed i po widzę, że gra jest warta świeczki - szczególnie w przypadku prywatnych materiałów filmowych sprzed lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję za to się wziąć, bo mam "misję" zarchiwizowania rodzinnych nagrań na VHS i innych materiałów video, nie zajmowałem się nigdy obróbką wideo na wyższym poziomie niż Windows Media Maker i chciałbym po prostu "przepuścić" materiał i otrzymać względnie najlepszą jakość bez zbędnych tweak'ów. Z tego co wiem, narzędzi do upresu materiału video jest sporo (w tym od Adobe), dlatego byłem ciekaw, czy ktoś korzysta i może się podzielić doświadczeniami. Z tego co wiem, to ten soft w wersji Beta jest bardzo mocno ograniczony, ja zaś nie mam porównania do innego softu (porównania dotyczą głównie upscalingu zdjęć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...