Skocz do zawartości
Equisetum

Jak poprawnie ułożyć wentylatory w obudowie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w związku z zakupem chłodzenia AiO (2 wentylatorowego 280), mam małą zagwozdkę jak ułożyć wentylatory w obudowie. Do tej pory na froncie miałem mocną 200 mm wtłaczającą powietrze do obudowy, jedną 140 mm wylotową na tyle i jedną 140 mm wylotową na górze. W tej chwili wypadało by zamontować chłodnicę na górze, czyli dorzucić 2x140 mm wylotowych. pojedyncza 200 mm nie da rady zassać odpowiednio dużo powietrza do obudowy. Pytanie jak to rozegrać, żeby było dobrze. Na klatkach dyskowych na froncie mogę zainstalować dodatkowe 2x 140 mm. Pytanie czy gdybym przełożył pojedynczą 140 z góry na klatkę dysku na front, chłodnicę zamontował na górze to było by to wszystko w miarę z sensem, czy jeden wentylator a zaraz za nim kolejny na froncie niewiele da (w zasadzie mógłbym nawet dokupić kolejną 140 mm i zamontować dwa). A może zostawić tą 140 mm na górze i zamienić ją, żeby zasysała powietrze jako skrajna najbardziej oddalona od procka i GPU? Nie zrobi to za wiele zawirowań wewnątrz obudowy? Sam case to Phanteks Enthoo Pro. Wiem, że temat jest dość ciężki do ruszenia, ale może ktoś coś doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić AiO na górę i ustawić na wyciąg, a wentylator, który jest obecnie na tyle odwrócić - żeby tłoczył do środka powietrze, które AiO będzie wyciągać topem. Montaż wentylatorów na klatkach bym sobie odpuścił, bo nic to nie da.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylni 140 mm i przedni 200 mm będzie tłoczył powietrze a 3x140 mm (2 z AiO i dodatkowy Silent Wings 2) będzie wyciągał? W sumie ciekawa koncepcja. Spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zawisz napisał nawet ma sens bo obrócenie wyciągającego z tyłu przy aio sprawi że sekcja zasilania dostanie trochę wiatru gdzie przy aio nie owiewa jej nic normalnie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...