Skocz do zawartości
Joe Frazier

Ustawienia sieci - windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni mam problem z działaniem internetu w grach, ale nie tylko. Internet jest niestabilny, a co za tym idzie - ping wariuje. 5 minut pingu na poziomie 50-60, następnie na dwie minuty skok na 500 i tak w koło. Korzystam wprawdzie z badziewia, mobilnego modemu USB z Plusa, ale do tej pory działał on dobrze, bez zarzutu, granie online nie było problemem. Nie jestem pewien, czy nie nagrzebałem trochę w ustawieniach sieci w Windowsie, dlatego zresetowałem ustawienia karty sieciowej. Może ktoś się orientuje, czy zmiana czegoś w ustawieniach może wpłynąć na jakość połączenia? Nie jestem też pewien czy jakieś aplikacje w tle nie osłabiają sieci, ale raczej niczego niepokojącego nie widzę. Może jest coś istotnego w ustawieniach sieci Windows, co może pomóc lub zaszkodzić właśnie?

Edytowane przez Joe Frazier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy jest użycia sieci.

--

Jak z zasięgiem tego modemu?

Edytowane przez rafall93123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takiego neta tylko z orange i mam problem z FH4...co ciekawe od października na nim jadę i nie było problemu ani z tą grą ani z systemem a problem pojawił się z aktualizacją gry a może i samego systemu...często mam problemy z teredo i brakiem połączenia z serwerem gry,korzystając z pomocy jaką udziela MS w tej sprawie nie znajduję rozwiązania bo wszystkie ustawienia są ok...zauważyłem też że jak podłączam telefon i system znajduje sieć z kolejnym numerem czasami pomaga nie używanie LTE ale czasami też nic to nie daje (np.dziś nie mam połączenia).Nie wiem już o co biega,ustawienia telefonu,systemu czy coś innego ipv6,4 sam już nie ogarniam...ostatnio w telefonie jak grzebałem to ściągnęły mi się ustawienia do ipv6 a wcześniej było na pewno ipv4...nie ogarniam już tego,jedynie pewne jest to że jak w ustawieniach systemu/granie/operacje sieciowe nie mam połączenia z serwerem to nie da się online zagrać,może nie być teredo ale jak jest połączenie z serwerem to się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...