Skocz do zawartości
ZengV

Technikum informatyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat i długo i planuje pójść do technikum informatycznego już niedługo muszę wybierać.

Mam 2 z matematyki chce teraz mieć 3 staram się jak najbardziej.

Czy uda mi się przetrwać w technikum informatycznym?

Jakieś rady dzięki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym technikum którym jestem, nawet skończony debil da radę zdać na 2

ZSE nr 2 w Krakowie

Edytowane przez kola3492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że chcesz iść do technikum informatycznego aby zostać "informatykiem". Jeżeli Twoje ambicje kończą się na składaniu pecetów w serwisie komputerowym to nie ma najmniejszego problemu możesz tam iść, na pewno matematykę zaliczysz. Jeżeli jednak planujesz iść bardziej w programowanie to już warto do matematyki się przyłożyć i to bardzo. Czego teraz uczą w podstawówce co sprawia Ci największą trudność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopisałbym do listy znajomość angielskiego :) wszystko zależy od tego co chcesz robić? czy tylko skończyć technikum informatyczne, bo taka moda? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie z tymi pytaniami? Gdy jako 15-latek wybierałem się do liceum miałem dosyć mgliste plany co będę robił jako dorosły. I większość moich znajomych też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będąc na studiach nie wiedziałem co chce robić a autor tematu nawet w szkole średniej jeszcze nie jest :E

Autorze, jeśli chcesz to idź. Matematyka będzie jak prawie wszędzie..

 

A co do tego, że trzeba cię bardzo przyłożyć do matematyki jeśli chce się programować to no sory ale to jedna z większych bzdur ciągle powtarzanych. Nie trzeba. W trakcie nauki programowania, "skill" z matematyki sam pójdzie w górę. Skill tzn. logiczne myślenie. A dalej sama matematyka to już w sumie formalność, pomijając jakieś całki - bo i po co? W większości małych i średnich firm z branży it, programista wcale nie musi umieć matmy. Jeśli już coś będzie musiał umieć do wykonania taska, przyswoi w trakcie jego wykonywania ;)

Edytowane przez Noa3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy jako 15-latek wybierałem się do liceum miałem dosyć mgliste plany co będę robił jako dorosły. I większość moich znajomych też.

Dużo osób miało plany,marzenia,wymarzony zawód,pomysły na życie etc.

Lecz czas potrafi brutalnie zweryfikować.

 

Jeżeli Twoje ambicje kończą się na składaniu pecetów w serwisie komputerowym to nie ma najmniejszego problemu możesz tam iść, na pewno matematykę zaliczysz.

Pracując jako serwisant/składacz komputerów w serwisie komputerowym,z tego wielkich kokosów nie ma ;) 2-2,5k zł na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego, że trzeba cię bardzo przyłożyć do matematyki jeśli chce się programować to no sory ale to jedna z większych bzdur ciągle powtarzanych. Nie trzeba. W trakcie nauki programowania, "skill" z matematyki sam pójdzie w górę. Skill tzn. logiczne myślenie. A dalej sama matematyka to już w sumie formalność, pomijając jakieś całki - bo i po co? W większości małych i średnich firm z branży it, programista wcale nie musi umieć matmy. Jeśli już coś będzie musiał umieć do wykonania taska, przyswoi w trakcie jego wykonywania ;)

Zapożyczyłbym określenie i stwierdził, że bzdura. ;) Owszem, matmy za wiele w programowaniu nie ma, jeśli mówimy o webówce czy mobile. Bo w przetwarzaniu sygnałów, zagadnieniach obliczeniowych, czy silnikach 3D jest jej dużo. A samo nic nie przychodzi. Jak ktoś ma 2 z matmy na poziomie technikum czy LO, to znaczy, że coś jest nie tak. To są takie banały, że kumate i systematyczne osoby mają 4 bez wysiłku lub 5 po włożeniu nieco pracy. A te dwie cechy są niezbędne w dobrej pracy w IT. W naszym zespole część osób edukację ukończyła naście lat temu i z marszu arkusz maturalny rozwiążą na 80%, mając przed nosem kartę wzorów. Jasne, logiczne myślenie można trenować, jak wszystko. I jak wszędzie są pewne ograniczenia. Ktoś, kto ma 160cm wzrostu może trenować koszykówkę. Hobbystycznie, bo profesjonalistą nie zostanie. Tak samo z matmą i logicznym myśleniem. Jak ktoś tego nie przyswaja, to jedyne, co samo przyjdzie to frustracja i zaniechanie tematu po dwóch tygodniach. Pomijając jednego na sto, który faktycznie się zaweźmie i determinacja pozwoli mu solidnie nad sobą pracować. Żeby taski sprawnie ogarniać w czasie wykonywania, również potrzeba pomyślunku i doświadczenia.

 

Powszechnie powtarzaną bzdurą faktycznie jest, że "Matma jest potrzebna do programowania.". Często nie jest. Ale to taki (kiepski) skrót myślowy: Matma wymaga logicznego myślenia. Programowanie również. Więc, jak ktoś nie radzi sobie z matmą, jest wysoce prawdopodobnie, że z programowaniem również będzie miał trudności. Ja nie znam dobrego programisty, który nie ogarnia matmy na poziomie średnim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chce się robić. Czy planujesz po technikum kontynuować naukę i iść na studia? Nic nie stoi na przeszkodzie aby tak zrobić, tylko pamiętaj idąc do technikum jesteś "rok" w plecy, a wiedzę z zakresu technik informatyk możesz zdobyć nie idąc do szkoły. Taka prawda.

 

Szczerze? To było kiedyś moje marzenie. Pracowanie w serwisie komputerowym, jako "składacz". Niestety w dzisiejszych czasach jest ciężko. Po pierwsze każdy już praktycznie sam składa komputery w domu, po drugie w wielu serwisach wymagana jest również wiedza z zakresu elektroniki - mam tu na myśli lutowanie itd.

Technik informatyk z tego co wiem nie potrafi naprawiać podzespołów...

Zarobki też są kiepskie. Podobne wynagrodzenie miałem proponowane w popularnym sklepie motoryzacyjnym, więc wiesz... ;)

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...