Skocz do zawartości
Shiliat

Błąd Ram, komp startuje, wiatraki gpu 100%

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru tygodni jestem posiadaczem MB, RAM, CPU z opisu i mam dziwny problem ktory wystepuje przy wlaczaniu kompa a mianowicie na MB swieci sie dioda pokazujaca problem z RAM, wentylator GPU kreci sie na 100% ale ledy na gpu nie swieca. Bios nie startuje.

Bios aktualny.

Problem znika jak lekko docisne kosci ram.

Problem wystapil pare razy (na 10 uruchomien kompa 3 razy tak bylo). Podczas grania i uzywania kompa niema problemow. Kupilem uzywki na gwarancji, poprzedni wlasciciel mial problem lub nie umial lub zle robil z podkreceniem ramow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jednej wsadzonej kości też się tak dzieje ? Ja tak miałem jak zrobiłem za wysokie OC ramów wtedy nie miałem obrazu na monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś kości w rózne banki, na zmianę? Zawsze tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypnę i wepnę kości w inne gniazda to efekt taki sam jak przy lekkim dociśnięciu kości do obecnego gniazda czyli komp startuje.

Teraz zauważyłem że jak ta kratka co jest na kościach dociśnięta do samej pamięci to tak się dzieje więc ja zdjąłem i zobaczymy jak będzie dalej na chwile obecną nie wiem który sposób działa i co jest przyczyną błędu kości RAM.

 

Edit: Przy próbie kręceniu RAM na 3300 i resecie kompa to problem się ten pojawił nawet bez tek "kratki" na ram.

Zauważyłem że gdy występuje ten problem to w biosie wyłącza mi się XMP i BOOST game.

Edytowane przez Shiliat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios pewnie resetuje ustawienia. Wygląda to na uszkodzenie płyty. Jak masz inne RAMY lub możesz pożyczyć to sprawdź. Jak będzie tak samo to płyta walnięta, a dokładniej sloty na RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuje w innych gniazdach i zobaczę co wtedy będzie sie działo.

 

@xtn Dałem ramy w inne gniazda, bios krzyczał że są w złych ale system ruszył. Na kolejny dzień problem się pojawił 1 uruchomienie kompa i myślę kułaa znowu... potem reset i system wystartował bez ruszania kości. Czyli można tak jakby stwierdzić że z ram coś nie tak...

Edytowane przez Shiliat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuje w innych gniazdach i zobaczę co wtedy będzie sie działo.

 

@xtn Dałem ramy w inne gniazda, bios krzyczał że są w złych ale system ruszył. Na kolejny dzień problem się pojawił 1 uruchomienie kompa i myślę kułaa znowu... potem reset i system wystartował bez ruszania kości. Czyli można tak jakby stwierdzić że z ram coś nie tak...

Niekoniecznie, może ktoś wcześniej jakoś nieumiejętnie wpinał RAMy w "główne" sloty, że te sloty mechanicznie uszkodził.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, może ktoś wcześniej jakoś nieumiejętnie wpinał RAMy w "główne" sloty, że te sloty mechanicznie uszkodził.

 

Tylko ze jak sie wepnie kosci to powinny siedziec a nie pracowac by powodowac zwarcie czy niestykanie. Tak jak ostatnio wlaczylem to nie dziala a po resecie bez dotykania kosci wystartowalo. wiec moze to problem z biosem a nie mechaniczny. Przed aktualizacja biosu ten sam problem byl.

 

Edit: tak się zastanawiam czy to nie jest spowodowane przez jakiś błąd oprogramowania biosu... bo to wygląda podobnie jak z RGH na xbox360 że procesor wysyłał dane do pamięci i trzeba było trafić w odpowiedni cykl wysyłania danych by konsola się włączyła

 

Edit: teraz pojawil sie problem ze komp sie resetuje przy zalogowaniu do windowsa, i to nie wina systemu ani dysku sprawdzalem na 3 roznych dyskach i sytemach :P - czysty system bez aktualizacji windows update dziala ale po aktualizacjach zaczyna sie resetowac.

kurla ale mam kolorowa

W czasie resetu kompa pokazuje kod bledu 31-32-33 co oznacza instalacje pamieci, instalacje pamieci cache. ( 31 - memory installed, 32 Cpu post - memory initialization is started, 33 cpu post memory initialization. cache initialization)

 

Testowalem tez jedna kosc na roznych slotach ram i tez pojawia sie problem bledu ram.

Edytowane przez Shiliat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci napisałem wyżej. Płyta może mieć walnięte sloty lub piny w chipsecie, druga sprawa, walnięty RAM ale to się bardzo rzadko zdarza i trzecia uszkodzony CPU co jest jeszcze rzadsze.

Po 1 sprawdź na niej inny RAM, jak będzie to samo to stawiam na płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych slotach tez ten problem jest.

 

A co do resetowania kompa przy zalogowaniu sie to zdaje mi sie ze to od sterownikow nvidia. Po formacie z aktualnym win10 kompa dziala powylaczam uslugi aktualizacji podepne neta i automatycznie pojawia sie nvidia control panel ( wersja sterownika 432.0) i wtym samym momencie resetuje sienkomp. Czyli co teraz cos nie tak z pamiecia gpu ze sterownikow nie przyjmuje ? ...

Wszystko bylo dobrze i tak z dnia na dzien sie spartoliło.

Jak jest czysty system to problem z ramami jakos dziwnie nie wystepuje.

Edytowane przez Shiliat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wyjmij GPU i działaj na integrze. Ustaw OC RAM itd. Jak nie będzie problemów to znaczy, że coś z kartą graficzną. Dziwnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie w zakladce Integrated Graphic Config ustawilem by zintegrowana byla aktywna Xmp i boost game wlaczylem. Wyjalem rtxa wpielem kabel w MB i brak obrazu. Wpielem rtxa w mb ale kabel zostal w MB to obraz był

system wystartowal i działa. system widzi rtxa. Kabel z monitora wpielem z mb do rtx i dziala.

 

Odkrylem ze jak Wylacze boost game w biosie to resetuje kompa przy logowaniu systemu.

Niewiem skad taka zaleznosc? Pewnie to ze na boost game inne napiecie na cpu jest podawane. I czego to teraz wina... mb o ram mam na gwarancji jeszcze.

Edytowane przez Shiliat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa to na razie tak zostaw i obserwuj. Ciągle stawiam, że coś z płytą nie tak ale może te zmiany ustabilizują zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i sobie podziałał. Zadnych problemow nie było od tamtego momentu az do teraz. Niewiem co sie pokazalo na ekranie ( nie bylo mnie przy kompie), odchodza od kompa zostawilem wlaczonego fb tylko aa po chwili z drugiego pokoju slysze jak wiatraki kreca sie na 100% wiec ide i wyglada na to ze komp sie zresetowal sam i teraz ciagle jak proboje wlaczyc to pojawia sie problem z 1wszego postu. reset biosa cmos nie pomogl.

Edytowane przez Shiliat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...